| Τιμή | $240 to $1900 |
| MOQ | 1 |
| Ωρα παράδοσης | 7 work days |
| Μάρκα | NUOYINGJIAYE |
| Θέση προέλευσης | Κίνα |
| Certification | Explosion-proof certificate |
| Πρότυπος αριθμός | NYCZ |
| Λεπτομέρειες συσκευασίας | Τυποποιημένη συσκευασία εξαγωγής |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Δυνατότητα ανεφοδιασμού | 300 τμχ/ πριν το μήνα |
| Brand Name | NUOYINGJIAYE | Πρότυπος αριθμός | NYCZ |
| Certification | Explosion-proof certificate | Θέση προέλευσης | Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 | Price | $240 to $1900 |
| Όροι πληρωμής | T/T | Δυνατότητα ανεφοδιασμού | 300 τμχ/ πριν το μήνα |
| Χρόνος παράδοσης | 7 ημέρες εργασίας | Λεπτομέρειες συσκευασίας | Τυποποιημένη συσκευασία εξαγωγής |
| Εύρος μέτρησης | 0~6m,0~25m | Τροφοδοτικό | 24 Vdc |
| Υλικό | PTFE (προαιρετικό) | Σύνδεση διαδικασίας | φλάντζα (προαιρετικό) |
| Επίδειξη | οθόνη υγρού κρυστάλλου | Θερμοκρασία λειτουργίας | -40~80℃ |
| Έξοδος σήματος | 4-20mA, 4-20mA/HART (Δύο καλώδια/ΤΕΣΣΕΡΑ σύρματα) | Πίεση επεξεργασίας | 1 Mpa |
Μαγνητοσυστολικός Μετρητής Στάθμης Υγρού
Όργανο
μέτρησης
στάθμης
υγρού
Μαγνητική
στάθμη
Μαγνητοσυστολικός
μετρητής
στάθμης
Μαγνητοσυστολικός
μετρητής
στάθμης
υγρού
Όργανο
διεπαφής
λαδιού-νερού
Μη τοξικό -- με φυσιολογική αδράνεια, ως τεχνητές αρτηρίες και όργανα που εμφυτεύονται στο σώμα για μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς δυσμενείς αντιδράσεις. Στάθμη Μετρητής Λειτουργία Αρχή
Όταν ο αισθητήρας του μαγνητοσυστολικού μετρητή στάθμης λειτουργεί, το τμήμα κυκλώματος του αισθητήρα διεγείρει έναν παλμικό ρεύμα στο καλώδιο κυματοδηγού, και το ρεύμα δημιουργεί ένα μαγνητικό πεδίο παλμικού ρεύματος γύρω από το καλώδιο κυματοδηγού καθώς διαδίδεται κατά μήκος του καλωδίου κυματοδηγού. Η ράβδος του αισθητήρα του μαγνητοσυστολικού μετρητή στάθμης είναι εφοδιασμένη με έναν πλωτήρα, ο οποίος μπορεί να κινείται πάνω-κάτω κατά μήκος της ράβδου με την αλλαγή της στάθμης του υγρού. Στο εσωτερικό του πλωτήρα υπάρχει ένα σύνολο δακτυλίων μόνιμου μαγνήτη. Όταν το μαγνητικό πεδίο του παλμικού ρεύματος συναντήσει το μαγνητικό πεδίο του δακτυλίου που παράγεται από τον πλωτήρα, το μαγνητικό πεδίο γύρω από τον πλωτήρα αλλάζει έτσι ώστε το καλώδιο κυματοδηγού από μαγνητοσυστολικό υλικό να παράγει έναν παλμό στρεπτικού κύματος στη θέση του πλωτήρα, ο οποίος μεταδίδεται πίσω κατά μήκος του καλωδίου κυματοδηγού με σταθερή ταχύτητα και ανιχνεύεται από τον μηχανισμό ανίχνευσης. Μετρώντας τη διαφορά χρόνου μεταξύ του παλμικού ρεύματος και του στρεπτικού κύματος, η θέση του πλωτήρα μπορεί να προσδιοριστεί με ακρίβεια, δηλαδή, η θέση της στάθμης του υγρού. Τεχνικά πλεονεκτήματα του μαγνητοσυστολικού μετρητή στάθμης: ο μαγνητοσυστολικός μετρητής στάθμης είναι κατάλληλος για τη μέτρηση στάθμης καθαρών υγρών με υψηλή ακρίβεια, και η ακρίβεια μπορεί να φτάσει το 1mm. Η ακρίβεια του τελευταίου προϊόντος μπορεί να φτάσει το 0.1mm. Ο μαγνητοσυστολικός μετρητής στάθμης μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί για τη μέτρηση του ορίου μεταξύ δύο διαφορετικών υγρών. Αντιεκρηκτικός σχεδιασμός, κατάλληλος για επικίνδυνες περιπτώσεις, ο έξυπνος σχεδιασμός ηλεκτρονικού κυκλώματος μπορεί να υπολογίσει τον όγκο. Το μόνο κινούμενο μέρος είναι ο πλωτήρας, επομένως η συντήρηση είναι πολύ χαμηλή.
Μη τοξικό -- με φυσιολογική αδράνεια, ως τεχνητές αρτηρίες και όργανα που εμφυτεύονται στο σώμα για μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς δυσμενείς αντιδράσεις. Στάθμη Μετρητής Τεχνική Παράμετρος
| Εφαρμογές | στάθμη υγρού |
| Εύρος μέτρησης |
Ανιχνευτής:
0-50~6000mm |
| Ακρίβεια | ±0.5mm |
| Τροφοδοσία | 24VDC ±10% |
| Έξοδος σήματος | 4~20mA / Hart / RS485 |
| Ρεύμα λειτουργίας | 4~20mA; 20.4mA |
| Χαρακτηριστικά φορτίου | όταν έξοδος ρεύματος, μέγιστη αντίσταση φορτίου 600 Ω έξοδος τάσης, μέγιστη αντίσταση φορτίου 2mA |
| Θερμοκρασία διεργασίας | -40~80 °C, |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -40~80°C |
| Επίδραση θερμοκρασίας | ±0.5 °C |
| Πίεση διεργασίας | - 0.1 ~ 1.0MPa |
| Ανάλυση | ±1mm |
| Χρόνος απόκρισης | 0.2 ms |
| Υλικό ράβδου | 304 316L (προαιρετικό) |
| Σύνδεση διεργασίας | Σπείρωμα, φλάντζα, Υποστήριξη στήριξης (προαιρετικό) |
| Εμφάνιση στην τοποθεσία | LCD (προαιρετικό) |
| Υλικό περιβλήματος | ανοξείδωτο ατσάλι / αλουμίνιο (προαιρετικό) |
| Βαθμός προστασίας | IP67 |
| Βαθμός αντιεκρηκτικής προστασίας | Exia IICT6 (προαιρετικό) |
※
Σημείωση:
Τα
προϊόντα
μπορούν
να
προσαρμοστούν
σύμφωνα
με
τις
ειδικές
απαιτήσεις
των
χρηστών!Μαγνητοσυστολικός μετρητής στάθμης
Μη
τοξικό
--
με
φυσιολογική
αδράνεια,
ως
τεχνητές
αρτηρίες
και
όργανα
που
εμφυτεύονται
στο
σώμα
για
μεγάλο
χρονικό
διάστημα
χωρίς
δυσμενείς
αντιδράσεις.
Μαγνητοσυστολικός
Υγρό
ΣτάθμηΜετρητής



