| Τιμή | $120 to $1000 |
| MOQ | 1 |
| Ωρα παράδοσης | 7 work days |
| Μάρκα | NUOYINGJIAYE |
| Θέση προέλευσης | Κίνα |
| Certification | Explosion-proof certificate |
| Αριθμός μοντέλου | NYCZ500 |
| Λεπτομέρειες συσκευασίας | Τυποποιημένη συσκευασία εξαγωγής |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Δυνατότητα ανεφοδιασμού | 300 τμχ/ πριν το μήνα |
| Brand Name | NUOYINGJIAYE | Αριθμός μοντέλου | NYCZ500 |
| Certification | Explosion-proof certificate | Θέση προέλευσης | Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 | Price | $120 to $1000 |
| Όροι πληρωμής | T/T | Δυνατότητα ανεφοδιασμού | 300 τμχ/ πριν το μήνα |
| Χρόνος παράδοσης | 7 ημέρες εργασίας | Λεπτομέρειες συσκευασίας | Τυποποιημένη συσκευασία εξαγωγής |
| Εύρος μέτρησης | 50-5000 mm | Υλικό | 304, 316 λίτρα (προαιρετικό) |
| Τροφοδοτικό | 24VDC (15-35V) | Βαθμός προστασίας | Όργανο οθόνης IP67, IP67 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40 ~ 120 °C | Πίεση επεξεργασίας | Ατμοσφαιρική πίεση, 0-16MPa |
| Έξοδος σήματος | 4~20mA/Hart/RS485... | Ακρίβεια | ± 1%FS |
NYCZ500 Μαγνητικό επίπεδο πλωτήρα Μετρητής επιπέδου Μετρητής επιπέδου διαβιβαστή
Μαγνητικό μετρητή επιπέδου πλεύσης
Μαγνητική επιπλέωσηΕπίπεδο ΜέτροΛειτουργία Αρχή
Ο μαγνητικός μετρητής επιπέδου υγρού χρησιμοποιεί τον δακτυλιοειδές μαγνητικό πλωτήρα προς τα πάνω ή προς τα κάτω με το επίπεδο του υγρού για να κάνει τον πομπό να οδηγεί την ρουφή του σωλήνα ξηρού ελαστικού στο ράβδο μέτρησης,μετατρέπει το επίπεδο του υγρού στο αντίστοιχο σήμα υδροξυλαμίνης εξόδου ηλεκτροαντίστασηςΤο σήμα αντίστασης μετατρέπεται σε δύο καλώδια 4 ^ 2OmA πρότυπη έξοδος σήματος,και το μέτρο επιπέδου υγρού maglev παρέχει επίσης το πεδίο LED ψηφιακή οθόνη για τη μέτρηση του επιπέδου υγρούΤα προϊόντα της σειράς NYFZ-X είναι τυποποιημένα, αντιβροχθόνια και ανθεκτικά σε εκρήξεις.
Βάσει της αρχής της ανύψωσης και της μαγνητικής σύνδεσης, ο μετρητής επιπέδου υγρού με μαγνητικό άξονα είναι εξοπλισμένος με μια ομάδα σωλήνων ξηρού ελαστικού και ακριβείς αντίστοιχες στο σωλήνα ανίχνευσης.Όταν η μαγνητική πλωτή κινείται προς τα πάνω και προς τα κάτω κατά μήκος του σωλήνα ανίχνευσης με τη διακύμανση του επιπέδου του υγρούΗ αντίσταση εξόδου του δοκιμαστικού σωλήνα αλλάζει συνδέοντας με τη σειρά τον σωλήνα ξηρής ελαστικής στο επίπεδο του υγρού.Η ενότητα κυκλώματος μετατροπής στο κουτί διασύνδεσης μετατρέπει την τιμή αντίστασης στην ισχύ εξόδου 4〜20mA.
ΜαγνητικάΠλωτή ΕπίπεδοΜέτροΤεχνική παράμετρος
| Πεδίο μέτρησης | 50〜5000 mm |
| Ακριβότητα μέτρησης | ± 1% F.S. |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | 24VDC (15-35V) |
| Έξοδος σήματος | 4~20mA/Hart/RS485... |
| Μέση πυκνότητα | 500 έως 2000 kg/m3 |
| Καταναλώσεις ισχύος του οργάνου | 720mW |
| Θέρμανση διαδικασίας: | -40 〜 120 °C |
| Πίεση διαδικασίας | -0,1 〜1,6 MPA 〜-0,1 〜2,5 MPa |
| Σύνδεση διαδικασίας | Φλάντζες (προαιρετικά) |
| Εμφάνιση πεδίου | Ηλεκτρονική οθόνη οθόνης (προαιρετική) |
| Κλάση προστασίας. | IP65 |
| Αξία ανθεκτικότητας σε έκρηξη: | Εξαγωγή IICT6 (προαιρετική) |
※ Σημείωση:Προϊόνταμπορεί να είναιπροσαρμοσμένο σύμφωνα μεπρος τηνειδικές απαιτήσειςτουχρήστες!
Μαγνητική επιπλέωση Επίπεδο ΜέτροΧαρακτηριστικά σχεδιασμού
Μαγνητική επιπλέωσηΕπίπεδοΑπαιτήσεις εγκατάστασης μετρητών
Μαγνητική επιπλέωσηΕπίπεδοΠεδίο εφαρμογής του μετρητή
Το μέτρο επιπέδου μαγνητήρα είναι κατάλληλο για την εμφάνιση επιπέδου υγρού σε δοχεία χημικών, πετρελαίου και άλλων βιομηχανικών εξοπλισμού.,βιομηχανίες τροφίμων, φαρμακευτικών προϊόντων, χαρτοποιίας και άλλες βιομηχανίες μέτρησης και ελέγχου του επιπέδου των υγρών.



