| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Πρότυπος αριθμός | COIN417G2 |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Πρότυπος αριθμός | COIN417G2 |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T | Ψήφισμα | 384x288 /17μm |
| NETD | ≤50mK | Φασματικό εύρος | 8~14μm |
| Μέγεθος | 21x22,3x15,6mm (Με φακό 9,1mm) | Εύρος Θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ (εξατομικεύσιμος) |
| Ακρίβεια θερμοκρασίας | ±3°C ή ±3% |
Μη
ψυγμένο
πυρήνα
κάμερας
θερμικής
απεικόνισης
FPA
με
ανιχνευτή
υπέρυθρου
400x300
Το
COIN417G2
είναι
μια
νέα
γενιά
έκδοσης
του
COIN417
που
αναπτύχθηκε
από
την
SensorMicro.
Ενσωματώνει
ανιχνευτή
απεικόνισης
υπέρυθρου
400x300@17μm.κυκλώματα
επεξεργασίας
σήματος
υψηλών
επιδόσεων
και
αλγόριθμοι
επεξεργασίας
εικόνας.Η
απόδοση
του
υπέρυθρου
πυρήνα
έχει
βελτιωθεί
περαιτέρω
με
αναβαθμισμένο
τσιπ
ASCI.
Η
ενότητα
υπέρυθρων
COIN417G2
διαθέτει
καθαρή
και
καθαρή
θερμική
απεικόνιση,
συμπαγές
μέγεθος
και
χαμηλό
κόστος.Διαθέτει
επίσης
προαιρετική
θερμογραφική
λειτουργία
με
εύρος
μετρήσεων
από
-20
°C
έως
550
°C
για
τη
μέτρηση
βιομηχανικής
θερμοκρασίας.
Μέχρι
τώρα,
έχουμε
παρέχει
στους
πελάτες
μας
διάφορες
ώριμες
και
σταθερές
λύσεις
θερμικής
απεικόνισης
υπέρυθρου.Είναι
ευκολότερο
για
την
κοινή
μονάδα
θερμικής
απεικόνισης
της
σειράς
COIN
να
ενσωματωθεί
σε
περισσότερα
τερματικά
προϊόντα
και
μειώνει
σημαντικά
το
κόστος
για
τους
πελάτες.
Η
θερμική
μονάδα
COIN417G2
μπορεί
να
χρησιμοποιηθεί
στην
θερμογραφία,
την
παρακολούθηση
της
ασφάλειας,
την
πυρόσβεση
και
διάσωση,
στο
εξωτερικό,
την
AIoT,
το
έξυπνο
υλικό,
το
ωφέλιμο
φορτίο
των
UAV,
το
ADAS
κλπ.
-
Μίνι
μέγεθος:
25.4x25.4x29.3mm
(με
φακό
9.1mm)
-
Ελαφρύ
βάρος:
29g±3g
(με
φακό
9,1mm)
-
Τυπική
NETD≤40mk
-
Βελτιωμένη
ποιότητα
εικόνας
-
Μικρή
κατανάλωση
ενέργειας
-
Ταχεία
ανάπτυξη
και
ολοκλήρωση
| Σχήμα | COIN417G2/R |
| Απόδοση ανιχνευτή υπέρυθρων | |
| Υλικό | VOx |
| Απόφαση | 400 × 300 |
| Πιξέλες | 17 μm |
| Φασματικό εύρος | 8 μm ~ 14 μm |
| Τυπική NETD | ≤ 40mK |
| Επεξεργασία εικόνας | |
| Ποσοστό καρέ | 50Hz/30Hz/25Hz |
| Ώρα εκκίνησης | 3s |
| Αναλογικό βίντεο | PAL/NTSC |
| Ψηφιακό βίντεο | ΑΡΑ/ΥΥΒ/BT656 |
| Αλγόριθμος εικόνας |
Διόρθωση
μη
ομοιομορφίας
(NUC) 3D μείωση θορύβου (3DNR) 2D μείωση θορύβου (DNS) Δυναμική συμπίεση εύρους (DRC) Ενίσχυση της άκρης (EE) |
| Ψηφιακό ζουμ | 1X ~ 8X συνεχής ζουμ, 1/8 μέγεθος βήματος (ΥΥ εξόδου) |
| Εμφάνιση εικόνας | Μαύρο Ζεστό / Λευκό Ζεστό / Ψευδοχρώμα |
| Λογισμικό υπολογιστών | |
| Λογισμικό ICC | Ελέγχου και οθόνης βίντεο |
| Ηλεκτρική προδιαγραφή | |
| Τυπική εξωτερική διεπαφή | 50Pin_HRS: DF40C-50DP-0.4V ((51), (HRS, αρσενικό) |
| Δελτίο επέκτασης USB | Τύπος C |
| Διασύνδεση επικοινωνίας | TTL-232/USB2.0 |
| Ψηφιακή εικόνα | CMOS8/CMOS16/LVDS/USB2.0 |
| Πρόσθετη τάση | 4 έως 5,5V |
| Τυπική κατανάλωση ενέργειας | 0.7W |
| Μέτρηση θερμοκρασίας | |
| Περιοχή θερμοκρασίας λειτουργίας | -10°C~+50°C |
| Πεδίο μέτρησης θερμοκρασίας | -20°C~150°C, 0°C~550°C; Υποστήριξη προσαρμογής και επέκτασης |
| Ακριβότητα μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±3°C ή ±3% |
| Περιφερειακή μέτρηση θερμοκρασίας | Υποστήριξη μέγιστης, ελάχιστης και μέσης τιμής της περιφερειακής θερμοκρασίας εξόδου |
| SDK | Windows/Linux/ARM; Επιτύχετε ανάλυση ροής βίντεο και μετατροπή από γκρι σε θερμοκρασία |
| Φυσικά χαρακτηριστικά | |
| Μέγεθος (mm) |
25.4×25.4×29.3
((Με
φακό
9.1mm) 25.4×25.4×41.2 ((Με φακό 13mm) 25.4×25.4×40 ((Με φακό 19mm) |
| Βάρος |
29g±3g(Με
φακό
9,1mm) 42g±3g(Με φακό 13mm) 44g±3g(Με φακό 19mm) |
| Προσαρμοστικότητα στο περιβάλλον | |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C+70°C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C+85°C |
| Η υγρασία | 5% έως 95%, μη συμπυκνωτικό |
| Δονήσεις | 5.35gms, 3 άξονες |
| Σοκ | Μισό κύμα sinus, 40g/11ms, 3-άξονας, 6-κατεύθυνση |
| Πιστοποιητικά | ROHS2.0/REACH |
| Οπτική | |
| Προαιρετικός φακός | Σταθερό αθερμικό: 9.1mm/13mm/19mm |
| Επίπεδο προστασίας | Διάκριση IP67 |
1Τι
είναι
η
υπέρυθρη
θερμογραφία;
Η
θερμογραφία
είναι
μια
νέα
και
αποτελεσματική
τεχνολογία
μη
επεμβατικής
διαγνωστικής
μεθόδου
που
βασίζεται
στην
ανίχνευση
της
θερμοκρασίας
της
επιφάνειας
του
αντικειμένου.Η
υπέρυθρη
ακτινοβολία
που
εκπέμπεται
από
ένα
αντικείμενο
καταγράφεται
και
απεικονίζεται
με
τη
μορφή
χάρτη
κατανομής
θερμοκρασίας.
2Για
τι
μπορεί
να
χρησιμοποιηθεί
η
υπέρυθρη
θερμογραφία;
Η
υπέρυθρη
θερμική
εικόνα
μπορεί
να
χρησιμοποιηθεί
για
την
εκτέλεση
επιθεωρήσεων
σπιτιών,
τον
προσδιορισμό
δομικών
ελαττωμάτων,
ηλεκτρικών
σφαλμάτων,
μηχανικών
σφαλμάτων,
φυσιολογικών
αλλαγών
σε
ανθρώπους
και
ζώα
και
πολλά
άλλα.
3Ποια
είναι
τα
πλεονεκτήματα
της
υπέρυθρης
θερμογραφίας;
Για
την
μη
καταστροφική
δοκιμή,
είναι
απλή
η
δοκιμή
και
ταχεία
η
αντίδραση
χωρίς
ζημιά,
γεγονός
που
έχει
ως
αποτέλεσμα
εξοικονόμηση
κόστους,
αύξηση
της
αποτελεσματικότητας
της
εργασίας,
μείωση
της
απομείωσης
του
ανθρώπινου
δυναμικού
και
του
εξοπλισμού.
Για
την
ιατρική
θερμογραφία,
είναι
πολύ
αποτελεσματική
για
να
βρει
τα
κρυμμένα
προβλήματα
στο
ανθρώπινο
σώμα,
100%
ασφαλής
χωρίς
ακτινοβολία
και
πόνο,
που
είναι
ένα
ιδανικό
εργαλείο
για
την
έγκαιρη
εξέταση
της
υγείας.



