| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Πρότυπος αριθμός | COIN612/R |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Πρότυπος αριθμός | COIN612/R |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T | Εύρος Θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ (Προσαρμόσιμο) |
| Ακρίβεια θερμοκρασίας | ±3℃ ή ±3% | Ψήφισμα | 640x512 / 12μm |
| NETD | <40mK | Φασματικό εύρος | 8~14μm |
| Μέγεθος | 25,4x25,4x14,1mm |
Κέντρο θερμικής κάμερας LWIR 640X512 / 12μm χωρίς ψύξη για καθαρή απεικόνιση και εφαρμογή AIoT
Το COIN612/R είναι ένα από τα μοντέλα θερμικής κάμερας με υπέρυθρες ακτινοβολία της σειράς COIN. Ενσωματώνει θερμικό ανιχνευτή υπέρυθρων ακτινοβολιών 640x512/12μm (WLP),κυκλώματα επεξεργασίας σήματος υψηλών επιδόσεων και αλγόριθμοι επεξεργασίας εικόνας.
Ο πυρήνας κάμερας υπέρυθρου COIN612/R παρουσιάζει καθαρές και λεπτομερείς θερμικές εικόνες με NETD μικρότερη των 40 mK και ανάλυση 640x512 υπέρυθρων εικονοστοιχείων.Διαθέτει επίσης προαιρετική θερμογραφική λειτουργία με εύρος μετρήσεων από -20 °C έως 550 °C για τη μέτρηση βιομηχανικής θερμοκρασίας.
Η ενότητα υπέρυθρων COIN612/R υποστηρίζει διεπαφές εξόδου εικόνας DVP/LVDS πολλαπλών τρόπων, έξοδο δεδομένων εικόνας RAW/YUV και έλεγχο σειριακών θύρων.χαμηλή κατανάλωση ενέργειας και πολλαπλές επιλογές διεπαφήςΗ ενότητα θερμικής κάμερας COIN612 επιτρέπει την εύκολη ρύθμιση και ενσωμάτωση σε πολλά προϊόντα υπέρυθρου, όπως θερμικές μηχανές απεικόνισης και θερμογραφικές μηχανές υπέρυθρου.
- Μίνι μέγεθος: 25.4x25.4x14.1mm
- Ελαφρύ βάρος
- NETD
- Υψηλής ποιότητας εικόνα
- Μικρή κατανάλωση ενέργειας
- Ταχεία ανάπτυξη και ολοκλήρωση
| Σχήμα | Σημείωση: |
| Απόδοση ανιχνευτή υπέρυθρων | |
| Απόφαση | 640x512 |
| Πιξέλες | 12 μm |
| Φασματικό εύρος | 8 έως 14 μm |
| ΔΕΔ | |
| Επεξεργασία εικόνας | |
| Ποσοστό καρέ | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| Ώρα εκκίνησης | |
| Αναλογικό βίντεο | PAL/NTSC |
| Ψηφιακό βίντεο | ΑΡΑ/ΥΥΒ/BT656 |
| Τρόπος εξασθένισης | Γραμμικό/Ιστογράφημα/Μικτό |
| Ψηφιακό ζουμ | 1 ~ 8X συνεχής ζουμ, μέγεθος βήματος 1/8 |
| Εμφάνιση εικόνας | Μαύρο Ζεστό / Λευκό Ζεστό / Ψευδοχρώμα |
| Κατεύθυνση εικόνας | Οριζόντια |
| Αλγόριθμος εικόνας | Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου |
| Ηλεκτρική προδιαγραφή | |
| Τυπική εξωτερική διεπαφή | 30pin_HRS |
| Τρόπος επικοινωνίας | RS232-TTL, 115200bps |
| Πρόσθετη τάση | 3.5~5.5V |
| Τυπική κατανάλωση ενέργειας | |
| Μέτρηση θερμοκρασίας | |
| Περιοχή θερμοκρασίας λειτουργίας | -10°C~50°C |
| Πεδίο μέτρησης θερμοκρασίας | -20°C έως 150°C, 100°C έως 550°C |
| Ακριβότητα θερμοκρασίας | ±3°C ή ±3% (Παραλάβετε τη μέγιστη τιμή) |
| SDK | Υποστήριξη ARM/Windows/Linux SDK, θερμογραφία πλήρους οθόνης |
| Φυσικά χαρακτηριστικά | |
| Μέγεθος (mm) | 25.4x25.4x14.1 (Με κλείστρο) |
| Βάρος |
Μονάδα:
13g±0,5g
(με
κλείστρο) Μονάδα + 8,8mm Ακοής: 22,4g±0,5g Μοντέλο+13mm Ακοής: 41g±0.5g Μονάδα+19mm Ακοής: 43,9g±0,5g |
| Προσαρμογή στο περιβάλλον | |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C ~ +70°C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C ~ +85°C |
| Η υγρασία | 5% έως 95%, μη συμπυκνωτικό |
| Δονήσεις | Τυχαία δόνηση 5,35gms, 3 άξονες |
| Σοκ | Κύκλος μισού νόμου, 40g/11ms, 3 άξονας 6 κατεύθυνση |
| Οπτική | |
| Προαιρετικός φακός | Σταθερή εστίαση Αθερμική: 8.8mm/13mm/19mm |
Η μη ψύκτη FPA LWIR θερμική φωτογραφική μηχανή COIN612/R χρησιμοποιείται ευρέως στην θερμογραφία, την ασφάλεια και την παρακολούθηση, τα υπαίθρια, την πυρκαγιά και τη διάσωση, την AIoT, το έξυπνο υλικό, τα ωφέλιμα φορτία UAV, το ADAS κλπ.
Προσαρμογή προϊόντος: Προσαρμογή διαμορφώσεων και προσαρμογή αλγορίθμων για την κάλυψη ειδικών απαιτήσεων του κλάδου
Τεχνική υποστήριξη και κατάρτιση επί τόπου: Παροχή πρακτικής εγκατάστασης συστήματος και επιχειρησιακής κατάρτισης στους βασικούς πελάτες
Κοινή καινοτομία για νέα προϊόντα και αγορές: Συνεργασία με τους πελάτες για την κοινή ανάπτυξη καινοτόμων λύσεων εφαρμογών υπέρυθρου
1Πώς
να
επιλέξετε
την
κατάλληλη
ανάλυση
του
υπέρυθρου
ανιχνευτή;
Αν
η
ποιότητα
της
εικόνας
δεν
είναι
υψηλή,
θα
πρέπει
να
χρησιμοποιήσετε
ένα
άλλο
λογισμικό.Μπορείτε
να
επιλέξετε
τον
υπέρυθρο
ανιχνευτή
με
χαμηλή
ανάλυσηΕάν
χρειάζεστε
μια
πολύ
καθαρή
εικόνα
για
ορισμένους
ειδικούς
σκοπούς,
όπως
η
τηλεπαρακολούθηση,
μπορείτε
να
επιλέξετε
έναν
ανιχνευτή
υπέρυθρων
υψηλής
ανάλυσης
1280x1024.
2Πώς
να
επιλέξετε
το
σωστό
ψευδοχρώμα
για
θερμική
απεικόνιση;
-
Το
γκρι
λευκό
είναι
πιο
κατάλληλο
για
το
στόχο
με
μικρή
διαφορά
θερμοκρασίας
-
Το
κόκκινο
και
το
μπλε
είναι
πιο
κατάλληλο
για
την
σκηνή
όπου
πρέπει
να
βρεθούν
τα
σημεία
προβλήματος.
-
Το
κόκκινο
σίδερο
είναι
η
τυποποιημένη
παλέτα
χρωμάτων
της
βιομηχανίας
ενέργειας.
Σημείωση:
ανεξάρτητα
από
την
παλέτα
που
θα
επιλέξετε,
η
θερμική
θερμοκρασία
δεν
θα
αλλάξει
καθόλου.
3Πώς
να
επιλέξετε
έναν
κατάλληλο
θερμικό
φακό
για
κάμερα
υπέρυθρου;
-
Ο
κανονικός
φακός
μπορεί
να
χτυπήσει
κανονικούς
στόχους
με
την
κατάλληλη
απόσταση.
-
Για
τον
τηλεφακό,
είναι
κατάλληλος
για
στόχους
που
είναι
σχετικά
μικροί
και
πρέπει
να
παρατηρούνται
από
μεγάλη
απόσταση
-
Για
να
δεις
πιο
λεπτομερώς
αντικείμενα
από
κοντινή
απόσταση,
ο
φακός
ευρείας
γωνίας
είναι
καλύτερος.
-
Μακρο
φακό
είναι
για
να
βλέπει
πολύ
λεπτό
στόχο
με
κοντινή
απόσταση,
όπως
κύκλωμα
τσιπ.



