| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Αριθμός μοντέλου | Mini212G2 |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Αριθμός μοντέλου | Mini212G2 |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | T/T | Ψήφισμα | 256x192 |
| Pixel Pitch | 12μm | Εύρος μέτρησης θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ |
| Κατανάλωση ρεύματος | 330mW | Ακρίβεια μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2℃ / ±2% |
| Τάση λειτουργίας | 3,3V±0,1V |
Η μονάδα μινιατούρας υπέρυθρης κάμερας Mini212G2 ενσωματώνει έναν μη ψυχόμενο ανιχνευτή υπερύθρων 256x192/12μm συσκευασμένο σε επίπεδο γκοφρέτας, ειδικά σχεδιασμένο για αναδυόμενες αγορές, όπως το AIoT, το Machine Vision, το Industrial Vision, την Security Monitoring και τη Night Observation.
Χτισμένο στη μονάδα υπερύθρων TIMO212 που αναπτύχθηκε μόνος του SensorMicro, το Mini212G2 διαθέτει μια ενσωματωμένη πλακέτα επεξεργασίας υπέρυθρων ISP που επιτρέπει την άμεση έξοδο μητρών θερμοκρασίας και θερμικών εικόνων, μειώνοντας σημαντικά τον φόρτο εργασίας ανάπτυξης πελατών. Με συμπαγές μέγεθος, χαμηλή κατανάλωση ενέργειας και οικονομική απόδοση, υποστηρίζει πολλαπλές διαμορφώσεις οπτικού πεδίου και ενσωματώνει διεπαφές γενικού ελέγχου για ευρεία βιομηχανική εφαρμογή.
| Μοντέλο | Mini212G2 |
|---|---|
| Ψήφισμα | 256*192 |
| Μέγεθος pixel | 12μm |
| Φασματική Απόκριση | 8~14μm |
| NETD | ≤50mK |
| Δεδομένα εξόδου | 14 bit Ακατέργαστο |
| Ρυθμός καρέ | Θερμογραφία: 25Hz, Απεικόνιση: 50Hz |
| Λειτουργία εστίασης | Εστίαση Δωρεάν |
| Φακός (HFOV/FL) | 17,5°/10mm | 25°/7mm | 56°/3,2 mm | 90°/2,1 mm |
| Βάρος (g) | 7.1 | 6.4 | 4 | 6.8 |
| Μέγεθος PCBA (mm) | 17*17 |
| Διεπαφή ψηφιακού βίντεο | USB2.0 / MIPI / DVP / BT.656 / LVDS |
| Αναλογική διεπαφή βίντεο | CVBS (PAL/NTSC) |
| Τάση λειτουργίας | 3,3V±0,1V |
| Τυπική κατανάλωση ενέργειας | 330 mW |
| Εύρος μέτρησης θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ (-20℃~+150℃ | +100℃~550℃) |
| Ακρίβεια μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2℃ / ±2% |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40℃~+70℃ |
| Υγρασία | 5%~85% |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -45℃~+85℃ |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Αυτό το προϊόν είναι τοποθετημένο για εφαρμογές AIoT, Machine Vision, Industrial Vision, Security Monitoring και Night Observation:
Στη φύση, όλα τα αντικείμενα με θερμοκρασίες πάνω από το απόλυτο μηδέν (-273℃) εκπέμπουν υπέρυθρες ακτίνες. Η χρήση ανιχνευτών υπέρυθρης κάμερας για τη μέτρηση της διαφοράς θερμοκρασίας υπέρυθρης ακτινοβολίας μεταξύ των στόχων και του φόντου παράγει διαφορετικές υπέρυθρες εικόνες, που ονομάζονται επίσης θερμικές εικόνες.
Η υπέρυθρη ακτινοβολία που εκπέμπεται από στόχους εισέρχεται στο εύρος ανίχνευσης του θερμικού ανιχνευτή. Ο ανιχνευτής υπερύθρων μετατρέπει σήματα ακτινοβολίας διαφορετικής έντασης σε αντίστοιχα ηλεκτρικά σήματα, τα οποία στη συνέχεια ενισχύονται και επεξεργάζονται για να σχηματίσουν υπέρυθρες εικόνες ορατές με γυμνό μάτι.
Οι ανιχνευτές εστιακού επιπέδου με ψύξη υπερύθρων λειτουργούν σε χαμηλές θερμοκρασίες που παρέχονται από ψύκτες ανιχνευτών dewar (DDC). Προσφέρουν υψηλότερη ευαισθησία για τη διάκριση λεπτών διαφορών θερμοκρασίας σε σύγκριση με τους μη ψυχόμενους ανιχνευτές, επιτρέποντας την ανίχνευση, την αναγνώριση και την αναγνώριση αντικειμένων σε αποστάσεις άνω των δέκα χιλιομέτρων. Η πολύπλοκη δομή τους έχει ως αποτέλεσμα σχετικά υψηλότερο κόστος από τους μη ψυχόμενους ανιχνευτές.



