| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Αριθμός μοντέλου | Mini212G2 |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Αριθμός μοντέλου | Mini212G2 |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | T/T | Ψήφισμα | 256x192/12μm |
| NETD | ≤50mK | Φασματικό εύρος | 8~14μm |
| Τάση λειτουργίας | 3,3V±0,1V | Εύρος μέτρησης θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ |
| Ακρίβεια μέτρησης θερμοκρασίας | ±2℃ ή ±2% |
Το Mini212G2 μη ψυγμένο υπέρυθρο μίνι μοντέλο ενσωματώνει ένα 256x192/12μm πακέτο επιπέδου κυψελών (WLP) μη ψυγμένο ανιχνευτή υπέρυθρου VOx και κύκλωμα επεξεργασίας σήματος υψηλών επιδόσεων.Η ελαφριά αυτή μονάδα θερμικής απεικόνισης διαθέτει προαιρετική θερμογραφική λειτουργία με εύρος μέτρησης θερμοκρασίας από -20°C έως 550°C για βιομηχανικές εφαρμογές.
Η λύση αυτή, που βασίζεται στην αυτο-αναπτύχθηκε υποδομή υπερύθρων TIMO212 της SensorMicro, περιλαμβάνει μια πλατφόρμα επεξεργασίας υπερύθρων ISP που επιτρέπει την άμεση έκδοση μήτρων θερμοκρασίας και θερμικών εικόνων,σημαντική μείωση του φόρτου εργασίας ανάπτυξηςΜε συμπαγές μέγεθος, χαμηλή κατανάλωση ενέργειας και οικονομική απόδοση, υποστηρίζει πολλαπλές διαμορφώσεις οπτικού πεδίου και ενσωματώνει καθολικές διεπαφές ελέγχου για ευρεία βιομηχανική εφαρμογή.
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Σχήμα | Μίνι212G2 |
| Απόφαση | 256×192 |
| Μέγεθος pixel | 12 μm |
| Φασματική ανταπόκριση | 8 έως 14 μm |
| ΔΕΔ | ≤ 50mK |
| Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Ποσοστό καρέ | Θερμογραφία: 25Hz, απεικόνιση: 50Hz |
| Τρόπος εστίασης | Ελεύθερη συγκέντρωση |
| Δοκίμιο (HFOV/FL) | 17.5°/10mm 25°/7mm 56°/3.2mm 90°/2.1mm |
| Βάρος (g) | 7.1 6.4 4 6.8 |
| Μέγεθος PCBA (mm) | 17×17 |
| Ψηφιακή εικόνα | Διάταξη 2 |
| Ανάλογη διεπαφή βίντεο | CVBS (PAL/NTSC) |
| Δραστηριακή τάση | 3.3V±0.1V |
| Τυπική κατανάλωση ενέργειας | 330mW |
| Πεδίο μέτρησης θερμοκρασίας | -20°C~+550°C (-20°C~+150°C) |
| Ακριβότητα μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2°C / ±2% |
| Θέρμανση λειτουργίας | -40°C~+70°C |
| Η υγρασία | 5% έως 85% |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C~+85°C |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Το προϊόν αυτό έχει σχεδιαστεί για εφαρμογές στο AIoT, το Machine Vision, το Industrial Vision, την παρακολούθηση της ασφάλειας και τη νυχτερινή παρατήρηση:
Η θερμική απεικόνιση υπέρυθρου χρησιμοποιεί υπέρυθρη ακτινοβολία και θερμική ενέργεια για να συγκεντρώσει πληροφορίες για αντικείμενα.καθώς και διαφορές μέσα στα ίδια τα αντικείμενα., οι θερμικές εικόνες υπέρυθρου δείχνουν διακυμάνσεις ακτινοβολίας που αποκαλύπτουν χαρακτηριστικά σκηνής.
Η μέτρηση της θερμοκρασίας και η απεικόνιση σε όλες τις καιρικές συνθήκες είναι οι δύο βασικές λειτουργίες της τεχνολογίας θερμικής απεικόνισης υπέρυθρου.Τα προϊόντα που αναπτύσσονται με τη χρήση αυτών των τεχνολογιών χρησιμοποιούνται ευρέως σε παραδοσιακούς τομείς, συμπεριλαμβανομένης της ηλεκτρικής ενέργειας, ασφάλεια και παρακολούθηση, βιομηχανική παραγωγή, επιστημονική έρευνα και ιατρική θεραπεία.



