| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Πρότυπος αριθμός | GAVIN615L |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Πρότυπος αριθμός | GAVIN615L |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T | Ψήφισμα | 640x512 / 15μm |
| Cryo Cooler | RS058 | NETD | ≤25mK |
| Ρυθμός καρέ | 50Hz/100Hz | Μέγεθος | 155x67x80mm |
| Βάρος | ≤900g |
GAVIN615L T2SL 640x512 / 15μm LWIR ψύκτη κάμερας για καθαρή θερμική απεικόνιση
Η σειρά GAVIN είναι το πρότυπο ψυγμένο υπέρυθρο μοντέλο.Η μονάδα θερμικής απεικόνισης GAVIN615L είναι μία από τις σειρές GAVIN με ανιχνευτή 640x512 / 15μm T2SL LWIR και κρυοκάλαση RS058 στο εσωτερικό.
Διαφορετικοί αλγόριθμοι επεξεργασίας εικόνας είναι ήδη ενσωματωμένοι στα ηλεκτρονικά του GAVIN615L για την έκδοση καθαρών υπέρυθρων εικόνων στο απόλυτο σκοτάδι ή σε κακές καιρικές συνθήκες.Μπορεί να ανιχνεύσει και να αναγνωρίσει κινδύνους και απειλές σε μεγάλη απόσταση ενώ παρουσιάζει περισσότερες λεπτομέρειες στόχου σε μικρή απόσταση.
- Αντιμετωπίζει τις ανάγκες της ανίχνευσης μεγάλης απόστασης
- Υψηλή ευαισθησία
- Εύκολη ενσωμάτωση στο σύστημα
- DVP/Cameralink Interface, έξοδος εικόνας RAW/YUV
- Διατίθενται ποικίλοι φακοί συνεχούς οπτικής μεγέθυνσης
| Σχήμα | GAVIN615L |
| Απόδοση ανιχνευτή υπέρυθρων | |
| Απόφαση | 640x512 |
| Πιξέλες | 15 μm |
| Κρυοψυκτικό | RS058 |
| Φασματικό εύρος | 70,7 μm έως 9,5 μm LW |
| Χρόνος ψύξης (20°C) | ≤7 λεπτά |
| NETD (20°C) | ≤ 25mK |
| Επεξεργασία εικόνας | |
| Ποσοστό καρέ | 50Hz/100Hz |
| Τρόπος εξασθένισης | Γραμμικό/Ιστογράφημα/Μικτό |
| Ψηφιακό ζουμ | ×1/×2/×4 |
| Κατεύθυνση εικόνας | Οριζόντια/κατά κάθετη/διαγώνια αναστροφή |
| Αλγόριθμος εικόνας | Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου |
| Ηλεκτρική προδιαγραφή | |
| Τυπική εξωτερική διεπαφή | J30JZ 25pin |
| Αναλογικό βίντεο | ΠΑΛ |
| Ψηφιακό βίντεο | 16bit RAW/YUV: 16bit DVP/Cameralink έξοδος |
| Εξωτερική συγχρονισμός | Εξωτερική συγχρονισμός: RS422 |
| Επικοινωνία | RS422, 115200bps |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | 20 ~ 28VDC |
| Σταθερή κατανάλωση ενέργειας | 14W |
| Μέγεθος (mm) | 155 × 67 × 80 |
| Βάρος | ≤ 900 g |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C ~ +60°C |
| Μέγεθος δονήσεων |
Δονήσεις:
GJB
Μεταφορές
υψηλής
ταχύτητας
σε
οχήματα Σοκ: Κύκλος μισού κύματος, 40g 11 ms, 3 άξονες 6 κατευθύνσεις 3 φορές κάθε |
| Οπτικοί φακοί | |
| Προαιρετικός φακός | Σταθερό ζουμ: 25mm/F2 |
Η μονάδα θερμικής απεικόνισης GAVIN615L χρησιμοποιείται ευρέως σε πολλούς τομείς, όπως το σύστημα απομακρυσμένης παρακολούθησης, το σύστημα βελτίωσης όρασης πτήσης, το πολύαισθητήριο ωφέλιμο φορτίο κλπ.
Η SensorMicro είναι ο κορυφαίος κατασκευαστής και πάροχος υπηρεσιών υπέρυθρων ανιχνευτών.Είναι πρόθυμη να παρέχει στους πελάτες σε όλο τον κόσμο με υψηλής απόδοσης μη ψυγμένους και ψυγμένους ανιχνευτές θερμικής απεικόνισης και να μοιραστεί την επαγγελματική εμπειρία εφαρμογής.
Η
SensorMicro
προσφέρει
προηγμένους
ανιχνευτές
υπέρυθρων,
πυρήνες
κάμερας
και
μονάδες
με
ευπροσάρμοστες
μορφές
και
ζώνες
κύματος.Τα
προϊόντα
μας
ενσωματώνονται
απρόσκοπτα
σε
διάφορα
συστήματα,
ενισχύοντας
εφαρμογές
απεικόνισης
και
ανίχνευσης
επόμενης
γενιάς
σε
διάφορες
βιομηχανίες..
Οι
μικροανιχνευτές
έχουν
χρησιμοποιηθεί
ευρέως
στην
θερμογραφία,
την
ασφάλεια
και
την
παρακολούθηση,
την
προσωπική
όραση,
τα
αυτοκινητοβιομηχανικά
και
καταναλωτικά
προϊόντα
υπέρυθρου.Η
ικανότητα
παραγωγής
σε
μεγάλες
ποσότητες
της
SensorMicro
της
επιτρέπει
να
ανταποκριθεί
στην
αυξανόμενη
ζήτηση
από
όλες
τις
υπάρχουσες
και
αναδυόμενες
αγορές.
1Τι
είναι
η
υπέρυθρη
θερμογραφία;
Η
θερμογραφία
είναι
μια
νέα
και
αποτελεσματική
τεχνολογία
μη
επεμβατικής
διαγνωστικής
μεθόδου
που
βασίζεται
στην
ανίχνευση
της
θερμοκρασίας
της
επιφάνειας
του
αντικειμένου.Η
υπέρυθρη
ακτινοβολία
που
εκπέμπεται
από
ένα
αντικείμενο
καταγράφεται
και
απεικονίζεται
με
τη
μορφή
χάρτη
κατανομής
θερμοκρασίας.
2Για
τι
μπορεί
να
χρησιμοποιηθεί
η
υπέρυθρη
θερμογραφία;
Η
υπέρυθρη
θερμική
εικόνα
μπορεί
να
χρησιμοποιηθεί
για
την
εκτέλεση
επιθεωρήσεων
σπιτιών,
τον
προσδιορισμό
δομικών
ελαττωμάτων,
ηλεκτρικών
σφαλμάτων,
μηχανικών
σφαλμάτων,
φυσιολογικών
αλλαγών
σε
ανθρώπους
και
ζώα
και
πολλά
άλλα.
3Ποια
είναι
τα
πλεονεκτήματα
της
υπέρυθρης
θερμογραφίας;
Για
την
μη
καταστροφική
δοκιμή,
είναι
απλή
η
δοκιμή
και
γρήγορη
η
αντίδραση
χωρίς
ζημιά,
γεγονός
που
έχει
ως
αποτέλεσμα
εξοικονόμηση
κόστους,
αύξηση
της
αποτελεσματικότητας
της
εργασίας,
μείωση
της
απομείωσης
του
ανθρώπινου
δυναμικού
και
του
εξοπλισμού.
Για
την
ιατρική
θερμογραφία,
είναι
πολύ
αποτελεσματική
για
να
βρει
τα
κρυμμένα
προβλήματα
στο
ανθρώπινο
σώμα,
100%
ασφαλής
χωρίς
ακτινοβολία
και
πόνο,
που
είναι
ένα
ιδανικό
εργαλείο
για
την
έγκαιρη
εξέταση
της
υγείας.



