| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Αριθμός μοντέλου | ΤΙΜΟ112 |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Αριθμός μοντέλου | ΤΙΜΟ112 |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | T/T | Ψήφισμα | 120x90 |
| Pixel Pitch | 12μm | Φασματικό εύρος | 8~14μm |
| Εύρος μέτρησης θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ | Βάρος (ζ) | 1,8 γραμμάρια |
| Μέγεθος (mm, χωρίς FPC) | 12,6mm×12,6mm×8,8mm |
Η θερμική μονάδα υπερύθρων TIMO112 ενσωματώνει ανιχνευτή υπερύθρων 120x90/12μm πακέτου επιπέδου γκοφρέτας (WLP) και είναι βελτιστοποιημένη για εφαρμογές που απαιτούν ελάχιστο μέγεθος, βάρος, ισχύ και κόστος (SWaP-C). Η εξαιρετικά συμπαγής δομή του επιτρέπει την εύκολη ενσωμάτωση σε διάφορες έξυπνες συσκευές, θερμικές συσκευές απεικόνισης ή κινητά τερματικά με αυστηρές απαιτήσεις σχετικά με το κόστος, το μέγεθος και το βάρος.
Σε σύγκριση με τα παραδοσιακά εργαλεία μέτρησης θερμοκρασίας, η μονάδα αισθητήρα υπερύθρων TIMO112 προσφέρει μεγαλύτερη ευαισθησία από τις κοινές συστοιχίες θερμοσίφωνων. Χρησιμοποιώντας την τεχνολογία συσκευασίας σε επίπεδο γκοφρέτας, αυτή η μονάδα θερμικής κάμερας παρέχει εξαιρετική αξία για εφαρμογές υπέρυθρης απεικόνισης με αυστηρές απαιτήσεις κόστους, μεγέθους και βάρους.
| Μοντέλο | ΤΙΜΟ112 |
|---|---|
| Ψήφισμα | 120×90 |
| Μέγεθος pixel | 12μm |
| Φασματική Απόκριση | 8~14μm |
| Λειτουργία εστίασης | Εστίαση Δωρεάν |
| Φακός (HFOV/FL) | 50°/1,6 mm |
| Βάρος | 1,8 γρ |
| Μέγεθος (χωρίς FPC) | 12,6mm×12,6mm×8,8mm |
| Αριθμός PIN | 40 PIN |
| Δεδομένα εξόδου | 14 bit Ακατέργαστο |
| Ρυθμός καρέ | 25 Hz |
| Εύρος μέτρησης θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ (-20℃~+150℃ | +100℃~550℃) |
| Ακρίβεια μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2℃ / ±2% |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -20℃~+60℃ |
| Υγρασία | 5%~85% |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -45℃~+85℃ |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Η μονάδα θερμικής κάμερας TIMO112 χρησιμοποιείται ευρέως στη θερμογραφία, το έξυπνο υλικό, το έξυπνο κτίριο, το έξυπνο σπίτι, το AIoT και διάφορες άλλες βιομηχανικές εφαρμογές.
Στη φύση, όλα τα αντικείμενα με θερμοκρασίες πάνω από το απόλυτο μηδέν (-273℃) εκπέμπουν υπέρυθρες ακτίνες. Με τη μέτρηση της διαφοράς θερμοκρασίας υπέρυθρης ακτινοβολίας μεταξύ των στόχων και του φόντου τους χρησιμοποιώντας έναν ανιχνευτή υπέρυθρης κάμερας, μπορούν να ληφθούν διαφορετικές υπέρυθρες εικόνες (θερμικές εικόνες).
Η υπέρυθρη ακτινοβολία που εκπέμπεται από στόχους εισέρχεται στο εύρος ανίχνευσης του θερμικού ανιχνευτή. Ο ανιχνευτής υπερύθρων μετατρέπει σήματα ακτινοβολίας διαφορετικής έντασης σε αντίστοιχα ηλεκτρικά σήματα, τα οποία στη συνέχεια ενισχύονται και επεξεργάζονται για να σχηματίσουν υπέρυθρες εικόνες ορατές με γυμνό μάτι.
Οι μη ψυχόμενοι ανιχνευτές εστιακού επιπέδου υπερύθρου λειτουργούν σε θερμοκρασία δωματίου χωρίς να απαιτούνται συσκευές ενσωματωμένης διάταξης ψύκτη Dewar (IDCA). Προσφέρουν πλεονεκτήματα όπως γρήγορη εκκίνηση, χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, μικρό μέγεθος, μικρό βάρος, μεγάλη διάρκεια ζωής και χαμηλό κόστος. Αν και η ευαισθησία μπορεί να μην ταιριάζει με τους ψυχόμενους ανιχνευτές, η οικονομική τους αποδοτικότητα τους καθιστά ιδανικούς για ευρύτερες εφαρμογές.



