| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Αριθμός μοντέλου | TIMO212 |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Αριθμός μοντέλου | TIMO212 |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | T/T | Ψήφισμα | 256x192 |
| Pixel Pitch | 12μm | Φασματικό εύρος | 8~14μm |
| Εύρος Θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ | Ρυθμός καρέ | Θερμογραφία: 25Hz, Απεικόνιση: 50Hz |
| Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
Ελαφρύ βάρος LWIR μη ψυγμένο πυρήνα θερμικής κάμερας με ανάλυση 256x192, μέγεθος εικονοστοιχείων 12 μm
Το μοντέλο απεικόνισης υπέρυθρης ακτινοβολίας TIMO212, επίσης γνωστό ως μη ψυγμένο θερμικό μοντέλο, είναι ένα από τα μοντέλα της οικογένειας υπέρυθρων φωτογραφικών μηχανών TIMO.Περιλαμβάνει ένα εξαιρετικά μικρό μέγεθος 256x192 / 12μm πακέτο επιπέδου κυψελών (WLP) υπέρυθρου ανιχνευτή που καλύπτει μακρύ μήκος κύματος από 8 έως 14 μικρών.
Χάρη στην τεχνολογία WLP, το μοντέλο θερμικής κάμερας TIMO212 επιτυγχάνει υπερμικροδομή,Υψηλότερη ευαισθησία και ανώτερη ποιότητα εικόνας σε προσιτή τιμή, επιτρέποντας στον πελάτη να επιλέξει τον πιο κατάλληλο τύπο σύμφωνα με τις δικές του ανάγκες.
Λόγω της πλήρως βελτιστοποιημένης δομής του, ο πυρήνας θερμικής κάμερας TIMO212 είναι δημοφιλής και χρησιμοποιείται ευρέως σε εφαρμογές θερμικής απεικόνισης υπέρυθρου, όπως θερμογραφία, πρόληψη επιδημιών, έξυπνο υλικό,ΑΙΟΤ κλπ..
| Σχήμα | TIMO212 |
|---|---|
| Απόφαση | 256×192 |
| Μέγεθος pixel | 12 μm |
| Φασματική ανταπόκριση | 8-14μm |
| Τρόπος εστίασης | Ελεύθερη συγκέντρωση |
| Δοκίμιο (HFOV/FL) | 17.5°/10mm 25°/7mm 56°/3.2mm 90°/2.1mm |
| Βάρος (g) | 5.1±0.4 4.4±0.4 2±0.2 4.8±0.4 |
| Μέγεθος (σε χιλιοστά, χωρίς FPC) | 16×14×18 16×14×14.6 14×12×9.8 16×14×156 |
| Αριθμός PIN | 40PIN |
| Δεδομένα εξόδου | 14bit Raw |
| Ποσοστό καρέ | Θερμογραφία: 25Hz, απεικόνιση: 50Hz |
| Πεδίο μέτρησης θερμοκρασίας | -20°C~+550°C (-20°C~+150°C) |
| Ακριβότητα μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2°C / ±2% |
| Θέρμανση λειτουργίας | -20°C~+60°C |
| Η υγρασία | 5% έως 85% |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C~+85°C |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Ο πυρήνας θερμικής κάμερας TIMO212 χρησιμοποιείται ευρέως σε πολλούς τομείς, όπως η θερμογραφία, το έξυπνο υλικό, το έξυπνο κτίριο, το έξυπνο σπίτι, το AIoT κλπ.
Οι ανιχνευτές υπέρυθρων και οι πυρήνες θερμικών φωτογραφικών μηχανών μας χρησιμοποιούνται ευρέως σε πολλές βιομηχανίες, όπως:



