| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Αριθμός μοντέλου | LFM330Z7 |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Αριθμός μοντέλου | LFM330Z7 |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T | Στυλ | Ψυχόμενη μονάδα υπέρυθρων |
| Ψήφισμα | 320x256 / 30μm | NETD | ≤15mK |
| Φασματικό εύρος | 3,2±0,1~3,5±0,1μm | Μέγεθος | 155x67x80mm |
| Προαιρετικός φακός | Διορθώθηκε το ζουμ |
Το LFM330Z7 είναι μια ψυχόμενη μονάδα κάμερας υπερύθρων για την ανίχνευση διαρροής αερίου. Ενσωματώνει ψυχόμενο ανιχνευτή υπερύθρων MWIR 320x256 / 30μm για την οπτικοποίηση του αόρατου μονοξειδίου του άνθρακα (CO) που δεν μπορεί να φανεί με γυμνό μάτι.
Η διαρροή αερίου, ειδικά το επιβλαβές μονοξείδιο του άνθρακα (CO), είναι ένα κοινό αέριο σε διεργασίες υψηλής θερμοκρασίας μεταλλουργίας, διύλισης πετρελαίου και άλλες διεργασίες. Είναι άχρωμο, άοσμο, εύκολα διαχέεται και εξαιρετικά τοξικό. Οι παραδοσιακές μέθοδοι ανίχνευσης αερίου έχουν μεγάλα τυφλά σημεία και υψηλά ποσοστά χαμένων ανιχνεύσεων. Αποτελεί σοβαρό πρόβλημα που δεν μπορεί να αγνοηθεί στην παραγωγή ασφάλειας. Μόλις διαφύγουν αυτά τα επιβλαβή αέρια, άνθρωποι και περιουσία θα υποστούν τεράστιες απώλειες. Επομένως, πρέπει να δοθεί μεγάλη προσοχή στην ανίχνευση διαρροής αερίου.
| Μοντέλο μονάδας | LFM330Z7 |
|---|---|
| Ανάλυση | 320*256 |
| Μέγεθος pixel | 30μm |
| Φασματική απόκριση | 4.5±0.1μm~4.7±0.1μm |
| Τυπικό NETD | 10mK (F1.5) |
| Ρυθμός καρέ | 30Hz/60Hz |
| Ψηφιακό βίντεο |
Τυπικό:
DVP/LVDS/USB2.0 Προαιρετικό: Cameralink/USB3.0/GigE/SDI/MIPI/Μονοτροπική οπτική ίνα/Πολυτροπική οπτική ίνα |
| Επικοινωνία |
Τυπικό:
USB2.0/LV-TTL Προαιρετικό: RS422/CAN/USB3.0/GigE |
| Χρόνος ψύξης (23°C) | ≤8min@12V |
| Σταθερή κατανάλωση ενέργειας (23°C) | ≤10W |
| Μέγεθος (mm) | 142*58.5*80 |
| Βάρος (g) | ≤680g |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C~+71°C |
| Εστιακή απόσταση | 23mm/55mm |
Ο ψυχόμενος πυρήνας κάμερας υπερύθρων MWIR LFM330Z7 έχει υιοθετηθεί ευρέως σε διάφορες βιομηχανίες όπου οι διαρροές CO αποτελούν επίμονο κίνδυνο, φέρνοντας επανάσταση στις πρακτικές παρακολούθησης ασφάλειας:
Το Όραμά μας: Να ωθήσουμε τα όρια της ανίχνευσης και να μεταμορφώσουμε τον τρόπο που οι άνθρωποι συνδέονται με τον κόσμο γύρω τους.
Η Αποστολή μας: Να αξιοποιήσουμε τη δύναμη της τεχνολογίας ανίχνευσης υπερύθρων για να μεταμορφώσουμε βιομηχανίες παγκοσμίως, επιτρέποντας πιο έξυπνες αποφάσεις, ασφαλέστερα περιβάλλοντα και ένα πιο συνδεδεμένο μέλλον.
Η Αξία μας: Να δημιουργήσουμε προηγμένη τεχνολογία υπερύθρων που κάνει τον κόσμο καλύτερο.
Η θερμική απεικόνιση υπερύθρων είναι μια μέθοδος που χρησιμοποιεί την υπέρυθρη ακτινοβολία και την θερμική ενέργεια για τη συλλογή πληροφοριών σχετικά με αντικείμενα. Μετατρέπει την αόρατη υπέρυθρη ακτινοβολία σε ορατή θερμική εικόνα υπερύθρων με την κατανομή της θερμοκρασίας της επιφάνειας του στόχου. Διαφορετικά αντικείμενα και ακόμη και διαφορετικά μέρη του ίδιου αντικειμένου έχουν διαφορετική ικανότητα ακτινοβολίας και ισχύ ανάκλασης υπερύθρων.
Η απεικόνιση υπερύθρων έχει πολυάριθμες εφαρμογές, όπως:
Μια μονάδα θερμικής απεικόνισης συνήθως αποτελείται από έναν ανιχνευτή υπερύθρων, έναν φακό υπερύθρων και ηλεκτρονικά υλικού με ενσωματωμένο λογισμικό και αλγόριθμο. Είναι η ελάχιστη μονάδα μιας συσκευής θερμικής απεικόνισης.



