| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Αριθμός μοντέλου | LFD615HZ3 |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Αριθμός μοντέλου | LFD615HZ3 |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | T/T | Λειτουργία | Ανίχνευση διαρροής αερίου |
| Βάρος (ζ) | ≤235 γρ | Ανάλυση ανιχνευτή | 640x512 |
| Μέγεθος pixel | 15μm | Τυπικό NETD | 25mK (F1,5) |
| Φασματικό εύρος | 3,2±0,1~3,5±0,1μm |
Η οπτική απεικόνιση αερίων (OGI) είναι μια καινοτόμος τεχνολογία θερμικής απεικόνισης που χρησιμοποιεί υπερύθριες κάμερες υψηλής ευαισθησίας για την ανίχνευση μικροσκοπικών φυγάδων εκπομπών βιομηχανικών αερίων.Αετές οργανικές ενώσεις, που διανέμονται ευρέως σε βιομηχανίες όπως οι πετροχημικές, είναι εύκολα πτητικές, εύφλεκτες, εκρηκτικές και τοξικές.Οι παραδοσιακές μέθοδοι ανίχνευσης έχουν γενικά ελλείψεις, όπως η μικρή απόσταση ανίχνευσης, περιορισμένο εύρος αναζήτησης και δυσκολία στην διαισθητική ανίχνευση.
Ο LFD615HZ3 είναι ένας ανιχνευτής υπέρυθρου ψύξης 640x512/15μm. Η υψηλή ευαισθησία του είναι κατάλληλη για σκηνές ανίχνευσης με χαμηλή συγκέντρωση αερίου και αργή ροή αερίου.Οι επιθεωρητές μπορούν να εντοπίζουν αέρια που μολύνουν το περιβάλλον ή είναι επιβλαβή για το προσωπικό και τα περιουσιακά στοιχεία, επιτρέποντας την έγκαιρη παρέμβαση για την πρόληψη κερδοφόρων απωλειών αερίου.
| Μοντέλο ανιχνευτή | Δελτίο ΕΚΑΧ αριθ. |
|---|---|
| Απόφαση | 640*512 |
| Μέγεθος pixel | 15 μm |
| Φασματική ανταπόκριση | 3.2±0,1μm·3,5±0,1μm |
| Τυπική NETD | 25mK (F1.5) |
| Χρόνος ψύξης (23 °C) | ≤3,5min@20°C@12V |
| Σταθερή κατανάλωση ισχύος (23 °C) | ≤4W |
| Μέγεθος (mm) | Συμπιεστής φ26*56, Dewar φ40*71 |
| Βάρος (g) | ≤ 235g |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -45°C+71°C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -55°C+71°C |
| ΔΕΠΔ | ≥ 30000 ώρες |
Ο ανιχνευτής υπέρυθρου ανίχνευσης διαρροής αερίων LFD615HZ3 χρησιμοποιείται για την απεικόνιση των αόρατων ΑΟΣ (πτητικών οργανικών ενώσεων) και την ανίχνευση διαρροής αερίων, συμπεριλαμβανομένων:
Με πολλά χρόνια εμπειρίας στην έρευνα, την ανάπτυξη και την εφαρμογή της τεχνολογίας υπέρυθρων αισθητήρων, έχουμε χτίσει ισχυρές δυνατότητες σε σχεδιασμό τσιπ, κατασκευή πλακών,συσκευασία και δοκιμέςΗ σταθερή μας βάση μας επιτρέπει να παρέχουμε συνεχώς καινοτόμα και αξιόπιστα προϊόντα που ανταποκρίνονται στις εξελισσόμενες απαιτήσεις της αγοράς.
Δεσμευόμαστε να προωθήσουμε τις τεχνολογικές ανακαλύψεις στην θερμική απεικόνιση, συνεχώς σπρώχνοντας τα όρια στο NETD, SWaP και τη θερμοκρασία λειτουργίας.Τα προϊόντα μας οδηγούν με συνέπεια σε εφαρμογές σε όλο το πεδίο της ασφάλειας, βιομηχανική παρακολούθηση, έξυπνα συστήματα, και πολλά άλλα.
Υποστηριζόμενη από ανεξάρτητη έρευνα και ανάπτυξη και πολλαπλές τεχνικές οδούς,προσφέρουμε ένα ολοκληρωμένο φάσμα συστατικών ανίχνευσης υπέρυθρου ̇ τόσο ψυγμένων όσο και μη ψυγμένων ̇ παρέχοντας προσαρμοσμένες λύσεις για ένα ευρύ φάσμα βιομηχανιών.
Υποστηριζόμενα από ένα ισχυρό σύστημα διαχείρισης ποιότητας, τα προϊόντα μας υποβάλλονται σε πολλαπλές διαδικασίες δοκιμών καθ' όλη τη διάρκεια της παραγωγής για να εξασφαλιστεί μακροπρόθεσμη σταθερότητα και αξιοπιστία.
Η ομάδα μηχανικών μας συνεργάζεται στενά με τις ομάδες έρευνας και ανάπτυξης των πελατών και τις ομάδες προϊόντων για να επιταχύνει την ολοκλήρωση του συστήματος, να βελτιώσει την αποτελεσματικότητα και να μειώσει το χρόνο κυκλοφορίας στην αγορά.
Οι μικροθερμικές μονάδες κάμερας χρησιμοποιούνται ευρέως σε πολλές βιομηχανίες, όπως:



