| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Αριθμός μοντέλου | LFM330Z3 |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Αριθμός μοντέλου | LFM330Z3 |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | T/T | Στυλ | Ψυχόμενη μονάδα υπέρυθρων |
| Ψήφισμα | 320x256 / 30μm | Τυπικό NETD | 10mK (F1,5) |
| Φασματικό εύρος | 3,2±0,1~3,5±0,1μm | Ρυθμός καρέ | 30Hz |
| εστιακή απόσταση | 23mm/55mm/25-75mm |
Κάμερα ανιχνευτή διαρροής αερίου 320x256/30 μm ψύξης με φακό 23 mm για την πετροχημική βιομηχανία
Στην πετροχημική βιομηχανία, τα σενάρια ανίχνευσης διαρροής αερίου συμβαίνουν συχνά. Οι παραδοσιακές συσκευές ανίχνευσης έχουν περιορισμένη απόσταση ανίχνευσης και χαμηλή απόδοση ανίχνευσης, γεγονός που καθιστά δύσκολη την επίτευξη διαισθητικής και ακριβούς αναγνώρισης κοινών διαρροών αερίου ΠΟΕ όπως το μεθάνιο και το βενζόλιο.
Η κάμερα ανίχνευσης διαρροής αερίου LFM330Z3 ενσωματώνει έναν ανιχνευτή υπερύθρων MWIR με ψύξη MCT 320x256/30μm και καλύπτει μεσαίο μήκος κύματος από 3,2 έως 3,5μm. Αυτή η μονάδα κάμερας με ψύξη υπέρυθρης ακτινοβολίας μπορεί να ανιχνεύσει διαρροές δεκάδων πτητικών οργανικών ενώσεων (VOCs), οι οποίες είναι ανθρωπογενείς χημικές ουσίες που χρησιμοποιούνται στην κατασκευή χρωμάτων και ψυκτικών, ορισμένα από τα οποία μπορεί να έχουν αρνητικές επιπτώσεις στην υγεία.
Σχεδιασμένο ειδικά για την ανίχνευση διαρροής αερίου VOC, το LFM330Z3 μπορεί να ανιχνεύσει εξ αποστάσεως και οπτικά μικρές διαρροές αερίων VOC όπως μεθάνιο, βενζόλιο και αιθανόλη, επιτρέποντας την αποτελεσματική παρακολούθηση της λειτουργίας αερίου και την προειδοποίηση παραγωγής ασφάλειας.
Με τη χρήση αυτής της θερμικής μονάδας, οι επιθεωρητές μπορούν να ανιχνεύσουν γρήγορα επιβλαβή διαρροή αερίου, διαδραματίζοντας κρίσιμο ρόλο στην ασφαλή παραγωγή, τη βελτίωση της απόδοσης και την εξοικονόμηση κόστους.
| Μοντέλο μονάδας | LFM330Z3 |
|---|---|
| Ψήφισμα | 320×256 |
| Μέγεθος pixel | 30μm |
| Φασματική απόκριση | 3,2±0,1μm~3,5±0,1μm |
| Τυπικό NETD | 10mK (F1,5) |
| Ρυθμός καρέ | 30Hz |
| Ψηφιακό βίντεο |
Τυπικό:
DVP/LVDS/USB2.0 Προαιρετικά: Cameralink/USB3.0/GigE/SDI/MIPI/Fiber μονής λειτουργίας/Fiber πολλαπλών λειτουργιών |
| Ανακοίνωση |
Τυπικό:
USB2.0/LV-TTL Προαιρετικά: RS422/CAN/USB3.0/GigE |
| Κρυοψύκτη | RS058I | LS713 | LS734 |
| Χρόνος ψύξης (23 ℃) | ≤8min@12V | ≤6,5min@12V | ≤6,5min@24V |
| Σταθερή κατανάλωση ρεύματος (23 ℃) | ≤10W | ≤11W | ≤16W |
| Μέγεθος (mm) | 142×58,5×80 | 108×116×73 | 130×131×80 |
| Βάρος (g) | ≤680 | ≤800 | ≤1610 |
| Θερμοκρασία εργασίας | -40℃~+71℃ |
| Εστιακή απόσταση | 23mm/55mm/25-75mm |
Η κάμερα θερμικής απεικόνισης ανίχνευσης διαρροής αερίου LFM330Z3 χρησιμοποιείται για την οπτικοποίηση αόρατων πτητικών οργανικών ενώσεων (πτητικές οργανικές ενώσεις) και την ανίχνευση διαρροής αερίου, συμπεριλαμβανομένων:
Μεθάνιο, Αιθάνιο, Προπάνιο, Βουτάνιο, Πεντάνιο, Εξάνιο, Επτάνιο, Οκτάνιο, Αιθυλένιο, Προπυλένιο, Ισοπρένιο, Μεθανόλη, Αιθανόλη, Βουτανόνη, Βενζόλιο, Ξυλόλιο, Αιθυλβενζόλιοκαι πολλοί άλλοι.
Διαφορετικό χαρτοφυλάκιο προϊόντων:Ένα ευρύ φάσμα μορφών προϊόντων, συμπεριλαμβανομένων ανιχνευτών υπερύθρων, πυρήνων κάμερας και μονάδων για την κάλυψη διαφόρων απαιτήσεων ολοκλήρωσης.
Πλούσια ποικιλία προϊόντων:Πολλαπλές αναλύσεις συστοιχιών, μεγέθη εικονοστοιχείων, ζώνες κυμάτων και συνδυασμοί επιλογών φακού παρέχουν μεγαλύτερη ευελιξία για διαφορετικές εφαρμογές.
Εξαιρετική απόδοση:Καθαρή απεικόνιση, συμπαγές μέγεθος, χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, υψηλή ευαισθησία και ισχυρή αξιοπιστία—σχεδιασμένο για απόδοση κάτω από ένα ευρύ φάσμα περιβαλλοντικών προκλήσεων.
Εύκολη ενσωμάτωση:Οι πολλαπλές επιλογές διεπαφής καθιστούν την ενσωμάτωση απλή και επιτρέπουν την ταχεία ανάπτυξη σε πολλαπλά πεδία εφαρμογών.
Οι μη ψυχόμενοι ανιχνευτές υπέρυθρου εστιακού επιπέδου δεν χρειάζονται ψυχόμενες συσκευές και μπορούν να λειτουργήσουν σε θερμοκρασία δωματίου. Προσφέρουν πλεονεκτήματα όπως γρήγορη εκκίνηση, χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, μικρό μέγεθος, μικρό βάρος, μεγάλη διάρκεια ζωής και χαμηλό κόστος.



