| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Πρότυπος αριθμός | C1212M MWIR |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Πρότυπος αριθμός | C1212M MWIR |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T | Ψήφισμα | 1280x1024/12μm |
| NETD | ≤20mK (F2/F4) | Φασματικό εύρος | 3,7~4,8μm MW |
| Μέγεθος | 149x58,5x71mm |
Μεγάλος ανιχνευτής υπέρυθρου υψηλής ευκρίνειας 1280x1024/12μm για καθαρή θερμική απεικόνιση
Ο C1212M MWIR είναι ένας από τους ανιχνευτές υπέρυθρου μεσαίου μήκους κύματος HgCdTe/MCT που είναι συνδυασμός υψηλής ευκρίνειας, υψηλής απόδοσης και υψηλής αξιοπιστίας.
Ο ανιχνευτής υπέρυθρου με ψύξη MWIR MCT C1212M προσφέρει τέσσερις φορές περισσότερες εικόνες στην ίδια περιοχή ενεργού εικόνας από τα συμβατικά προϊόντα 640x512.Με μεγάλη σειρά 1280x1024 ανάλυση μπορεί να συνειδητοποιήσει ευρύτερο οπτικό πεδίο και να παρέχει περισσότερες λεπτομέρειες εικόναςΤο μειωμένο μέγεθος των pixel των 12μm προσφέρει καλύτερη χωρική ανάλυση και ταιριάζει με τη μικρότερη εστίαση των οπτικών φακών για την επίτευξη της ίδιας αποστολής.
Ο ανιχνευτής υπέρυθρων MWIR C1212M HgCdTe είναι μια ιδανική επιλογή για εφαρμογές θερμικής απεικόνισης που απαιτούν ανώτερη απόδοση μεγάλου εύρους και αναγνώριση λεπτομερειών εικόνας σε μικρό μέγεθος, βάρος,και πακέτο ισχύος.
-
Ανάλυση:
1280x1024
-
Πίξελ
Πίτς:
12μm
-
Υψηλή
ευαισθησία
-
Σύνθετο
σχέδιο
-
Ελαφρύ
-
Μικρή
κατανάλωση
ενέργειας
| Σχήμα | C1212M MW |
| Υλικό | ΜΚΤ |
| Απόφαση | 1280x1024 |
| Πιξέλες | 12 μm |
| Φασματικό εύρος | 30,7 μm· 4,8 μm MW |
| Τρόπος λειτουργίας | Εικόνα, Τρόπος ενσωμάτωσης ITR/IWR, Τρόπος Windows, Αντι-φυτρώνει |
| Δυνατότητα φόρτισης |
6.75Me-/4.8Me-(ITR) 5.25Me-/3.3Me-(IWR) |
| Δυναμικό εύρος |
Τρόπος
ITR≥80dB Τρόπος IWR≥76dB |
| Αριθμός παραγωγής | 4 ή 8; Μέχρι 20Mpixel/s ανά έξοδο |
| ΔΕΔ | ≤ 20mK (F2/F4) |
| Αποτελεσματική ταχύτητα εικονοστοιχείων | ≥ 99,5% |
| Αντίστοιχη απάντηση | ≤ 8% |
| Τύπος κρυοψύκτη | RS058F |
| Σταθερή κατανάλωση ενέργειας | ≤ 7W |
| Μέγιστη κατανάλωση ισχύος | ≤ 17W |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | 24V συνεχής |
| Χρόνος ψύξης | ≤6 λεπτά |
| Βάρος | ≤ 600 g |
| Μέγεθος (mm) | 149x58.5x71 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -45°C ~ +71°C |
Ο
ανιχνευτής
υπέρυθρων
με
κρυογονική
ψύξη
C1212M
MWIR
χρησιμοποιείται
ευρέως
σε
πολλούς
τομείς,
όπως
το
σύστημα
απομακρυσμένης
παρακολούθησης,
το
σύστημα
βελτίωσης
όρασης
πτήσης,
το
πολλαπλό
αισθητήρα
ωφέλιμου
φορτίου
κλπ.
Η SensorMicro είναι αφιερωμένη στην παροχή ολοκληρωμένων και επαγγελματικών υπηρεσιών που στηρίζουν την επιτυχία των πελατών μας καθ' όλη τη διάρκεια του κύκλου ζωής του έργου.Το σύστημα εξυπηρέτησης μας βασίζεται στις βασικές αξίες της αξιοπιστίας., ανταπόκριση και προσαρμογή, διασφαλίζοντας ότι κάθε πελάτης λαμβάνει προσαρμοσμένη υποστήριξη που ευθυγραμμίζεται με τις μοναδικές επιχειρηματικές του ανάγκες.
1Τι είναι ο ανιχνευτής MCT/HgCdTe;
Το MCT, που ονομάζεται επίσης HgCdTe, αναφέρεται στο υδράργυρο-καδμικό-τελλουρίδιο το οποίο είναι μια χημική ένωση από τελουρίδιο του καδμίου (CdTe) και τελουρίδιο του υδράργυρου (HgTe) και ένα κοινό υλικό σε φωτοανιχνευτές.Ο ανιχνευτής MCT/ HgCdTe είναι φωτοαγωγός ανιχνευτής που λειτουργεί σε κρυογενές περιβάλλον και μπορεί να ανιχνεύσει υπέρυθρη ακτινοβολίαΕίναι πιο ευαίσθητος από τους θερμικούς αισθητήρες.
2Τι είναι ο ανιχνευτής T2SL;
Το T2SL αναφέρεται στο Superlattice τύπου II, το οποίο είναι ένα τεχνητό υλικό με εναλλασσόμενη ανάπτυξη περιοδικής ετεροσύνδεσης σε μέγεθος νανομέτρου.όπως μεγάλη ηλεκτρονική αποτελεσματική μάζαΣε σύγκριση με τον ανιχνευτή υπέρυθρων MCT, ο ανιχνευτής υπέρυθρων T2SL έχει καλή ομοιομορφία υλικού, χαμηλό κόστος,και παρόμοιες επιδόσεις με τον ανιχνευτή υπέρυθρων MCT σε ζώνη μεσαίων και μεγάλων κυμάτων, αλλά έχει μεγάλα πλεονεκτήματα σε πολύ μεγάλη ζώνη κυμάτων.



