| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Τόπο καταγωγής | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Αριθμός μοντέλου | C330S LWIR |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Αριθμός μοντέλου | C330S LWIR |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Τόπο καταγωγής | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας | 1 Τεμάχιο | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T | Ψήφισμα | 320x256 / 30μm |
| NETD | ≤25mK (F2) | Φασματικό εύρος | 7,7~9,5μm LW |
| Μέγεθος | 142x58,5x71mm |
Το
C330S
LWIR
είναι
ένας
από
τους
ψυχόμενους
υπέρυθρους
ανιχνευτές
lwir
που
αναπτύχθηκαν
από
την
SensorMicro.
Αποτελείται
από
έναν
φωτοανιχνευτή
ψύξης
320x256/30µm
Type
II
Superlattice
(T2SL),
Integrated
Detector
Cooler
Assembly
(IDCA),
σχεδιασμένο
για
υψηλή
απόδοση
σε
ζώνες
κυμάτων
Long
Wave
Infrared
(LWIR)
7.7~9.5μm.
Χωρίς
φόβο
παρεμβολών,
ο
ψυχόμενος
ανιχνευτής
lwir
C330S
LWIR
είναι
κατάλληλος
για
την
ανίχνευση
στόχων
σε
πολύπλοκο
περιβάλλον,
όπως
πλοία
στη
θάλασσα
σε
σκηνές
με
αντανάκλαση
φωτός
στην
επιφάνεια
του
νερού,
αεροσκάφη
στο
φόντο
των
νεφών
στον
ουρανό
κ.λπ.
Οι
ψυχόμενοι
ανιχνευτές
T2SL
υιοθετούν
την
κορυφαία
τεχνολογία
T2SL
στον
κόσμο,
η
οποία
επιτρέπει
τη
δυνατότητα
μαζικής
παραγωγής
και
έτσι
τελικά
θα
ωφελήσει
τους
χρήστες
με
πιο
προσιτή
τιμή,
αλλά
ποτέ
συμβιβασμούς
στην
απόδοση.
Το
βιομηχανικό
τυπικό
μέγεθος
και
η
διεπαφή
επιτρέπουν
στους
πελάτες
να
μεταβούν
και
να
επωφεληθούν
από
την
πιο
προηγμένη
τεχνολογία
T2SL
χωρίς
περαιτέρω
επενδύσεις
Ε&Α.
Κύρια
Χαρακτηριστικά:
-
Ανάλυση:
320x256
-
Βήμα
Pixel:
30µm
-
Υψηλή
Ευαισθησία
-
Καλό
Απεικονιστικό
Αποτέλεσμα
-
Χαμηλός
Θόρυβος
-
Σταθερή
Απόδοση
-
Εξαιρετική
Μη
Ομοιομορφία
| Μοντέλο | C330S LWIR |
| Υλικό | T2SL |
| Ανάλυση | 320x256 |
| Βήμα Pixel | 30μm |
| Φασματικό Εύρος | 7.7μm~9.5μm LW |
| Λειτουργία Λειτουργίας | Snapshot; Λειτουργία ολοκλήρωσης ITR; Λειτουργία Windows; Anti-blooming |
| Χωρητικότητα Φόρτισης | 36Me-/12Me- |
| Δυναμικό Εύρος | ≥80dB |
| Κανάλι Εξόδου | 1 ή 4; Έως 6.6 Mpixel/s ανά Έξοδο |
| NETD | ≤25mK (F2) |
| Αποτελεσματικός Ρυθμός Pixel | ≥99.5% |
| Μη Ομοιομορφία Απόκρισης | ≤8% |
| Τύπος Ψύκτη | RS058 |
| Σταθερή Κατανάλωση Ενέργειας | |
| Μέγιστη Κατανάλωση Ενέργειας | |
| Τροφοδοσία | 24V DC |
| Χρόνος Ψύξης | |
| Βάρος | ≤600g |
| Διαστάσεις (mm) | 142x58.5x71 |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | -45°C ~ +71°C |
Ο
κρυογενώς
ψυχόμενος
υπέρυθρος
ανιχνευτής
C330S
LWIR
χρησιμοποιείται
ευρέως
σε
πολλούς
τομείς,
όπως
το
Σύστημα
Τηλεμετρίας,
το
Σύστημα
Βελτίωσης
Όρασης
Πτήσης,
το
Multi-sensor
Payload
κ.λπ.
Υψηλή
ευαισθησία
και
εξαιρετική
απόδοση
Κορυφαία τεχνολογία στον κόσμο στη βιομηχανία υπέρυθρων
Διαθέσιμοι διάφοροι υπέρυθροι ανιχνευτές
Και μη ψυχόμενοι και ψυχόμενοι ανιχνευτές lR σε διαφορετικά μεγέθη και μεγέθη pixel
Παραγωγή όγκου για εξασφάλιση γρήγορης παράδοσης
Τρεις γραμμές παραγωγής με ετήσια δυνατότητα παραγωγής έως και εκατομμύρια ανιχνευτές.
1. Για τι χρησιμοποιείται ένα cryocooler;
Τα Cryocoolers είναι μηχανήματα που διατηρούν τους αισθητήρες εξαιρετικά κρύους, έτσι ώστε να μπορούν να ληφθούν θερμικές εικόνες σε μακροχρόνιες αποστολές. Σε πολλές εφαρμογές υψηλής τεχνολογίας, οι αισθητήρες που καταγράφουν εικόνες απαιτούν εξαιρετικά χαμηλές θερμοκρασίες.
2. Ποιοι είναι οι κύριοι παράγοντες για τη μέτρηση της ποιότητας του Cryocooler;
Η μεγάλη διάρκεια ζωής της μπαταρίας και η αξιόπιστη λειτουργία είναι οι κύριοι παράγοντες για τη μέτρηση της ποιότητας ενός cryocooler. Το cryocooler της SensorMicro έχει ένα ευρύ φάσμα θερμοκρασίας λειτουργίας και εξαιρετική αξιοπιστία. Το MTTF (Mean Time to Failures) έχει φτάσει τις 10.000 ώρες, γεγονός που πληροί τις απαιτήσεις λειτουργίας εκκίνησης 24*7.
3. Τι είναι το MTTF;
Το MTTF (Mean Time to Failure) μετρά την αξιοπιστία ενός εξαρτήματος. Σας δείχνει πόσο καιρό κατά μέσο όρο διαρκεί ένα εξάρτημα πριν σπάσει και πρέπει να το αντικαταστήσετε. Σε βασικό επίπεδο, σας λέει για την ποιότητα των εξαρτημάτων που αγοράζετε. Όσο περισσότερο διαρκούν, τόσο περισσότερη αξία λαμβάνετε από αυτά.



