| Τιμή | $550~$850/pcs |
| MOQ | 1pcs |
| Ωρα παράδοσης | 7 working days |
| Μάρκα | NUOYINGJIAYE |
| Θέση προέλευσης | Xi'an, Shannxi, Κίνα |
| Certification | CE,ATEX,SIL |
| Πρότυπος αριθμός | NYRD704 |
| Λεπτομέρειες συσκευασίας | Ξύλινο κιβώτιο (τυποποιημένη συσκευασία εξαγωγής) |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Δυνατότητα ανεφοδιασμού | 1000 PC/το μήνα |
| Brand Name | NUOYINGJIAYE | Πρότυπος αριθμός | NYRD704 |
| Certification | CE,ATEX,SIL | Θέση προέλευσης | Xi'an, Shannxi, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1pcs | Price | $550~$850/pcs |
| Όροι πληρωμής | T/T | Δυνατότητα ανεφοδιασμού | 1000 PC/το μήνα |
| Χρόνος παράδοσης | 7 εργάσιμες ημέρες | Λεπτομέρειες συσκευασίας | Ξύλινο κιβώτιο (τυποποιημένη συσκευασία εξαγωγής) |
| Μοντέλο προϊόντων | NYRD704 | Τύπος κεραίας | Τύπος ράβδου;Ομοαξονικό |
| Υλικό κεραίας | 304.316 (προαιρετικό) | Δειγματοληψία ηχώ | 55 φορές/δευτ |
| Εύρος μέτρησης | 6μ | Ακρίβεια μέτρησης | ± 1mm |
| Θερμοκρασία διεργασίας | -40 ~ 130 ℃ | Πίεση επεξεργασίας | -0.1 ~ 2.0MPa |
Ομοαξονικός NYRD704 1.8GHz Οδηγούμενος Ραντάρ Στάθμης Μεγάλη Μπλε Θήκη Εύρος Μέτρησης 6μ
NYRD704 1.8GHz Οδηγούμενος Ραντάρ Στάθμης Αρχή Λειτουργίας
Ο οδηγούμενος ραντάρ στάθμης είναι ένας μετρητής στάθμης βασισμένος στην αρχή της ανάκλασης πεδίου χρόνου (TDR). Ο ηλεκτρομαγνητικός παλμός του ραντάρ στάθμης διαδίδεται κατά μήκος του χαλύβδινου καλωδίου ή του ανιχνευτή με την ταχύτητα του φωτός. Μέρος του μετρητή στάθμης παλμού ανακλάται σχηματίζοντας ηχώ και επιστρέφει στον πομπό παλμού κατά μήκος της ίδιας διαδρομής. Η απόσταση μεταξύ του πομπού και της επιφάνειας του μετρούμενου μέσου είναι ανάλογη με τον χρόνο διάδοσης του παλμού κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου, και υπολογίζεται το ύψος της στάθμης του υγρού.
NYRD704 1.8GHz Οδηγούμενος Ραντάρ Στάθμης Τεχνική Παράμετρος
| Τυπική εφαρμογή | Υγρά, ειδικά αυτά με χαμηλές διηλεκτρικές σταθερές |
| Συχνότητα εκπομπής | 1.8GHz |
| Μοντέλο προϊόντος | NYRD704 |
| Τύπος κεραίας | Τύπος ράβδου; Ομοαξονικός |
| Υλικό κεραίας | 304,316 (προαιρετικό) |
| Δειγματοληψία ηχούς | 55 φορές/δευτ. |
| Εύρος μέτρησης | 6μ |
| Ακρίβεια μέτρησης | ±1mm |
| Τροφοδοσία | 24VDC, 220VAC (προαιρετικό) |
| Έξοδος σήματος | 4...20mA/HART/RS485/Modbus... |
| Θερμοκρασία διεργασίας | -40~130℃ |
| Πίεση διεργασίας | -0.1~2.0MPa |
| Σύνδεση διεργασίας | Φλάντζα, Σπείρωμα (προαιρετικό) |
| Επίπεδο προστασίας | IP67 |
| Βαθμός αντιεκρηκτικής προστασίας | Exia II CT6 Ga |
Σημείωση: Τα προϊόντα μπορούν να προσαρμοστούν σύμφωνα με τις ειδικές απαιτήσεις των χρηστών!
NYRD704 1.8GHz Οδηγούμενος Ραντάρ Στάθμης Χαρακτηριστικά Σχεδιασμού
1. Χρησιμοποιώντας τη λειτουργία παλμού, το προϊόν έχει εξαιρετικά χαμηλή ισχύ εκπομπής και μπορεί να εγκατασταθεί σε διάφορα μεταλλικά και μη μεταλλικά δοχεία, χωρίς βλάβη στον ανθρώπινο οργανισμό και το περιβάλλον.
2. Μια ποικιλία μεθόδων σύνδεσης διεργασίας και τύπων εξαρτημάτων ανίχνευσης καθιστούν τους οδηγούμενους ραντάρ στάθμης της σειράς 70X κατάλληλους για διάφορες σύνθετες συνθήκες εργασίας και εφαρμογές. Όπως: υψηλή θερμοκρασία, υψηλή πίεση και μέσο με χαμηλή διηλεκτρική σταθερά.
3. Ο οδηγούμενος ραντάρ στάθμης υιοθετεί προηγμένη τεχνολογία επεξεργασίας μικροκυμάτων και μοναδική τεχνολογία επεξεργασίας ηχούς Echo Discovery, επαφή μέτρησης, υψηλή ακρίβεια μέτρησης και πιο ακριβή μέτρηση. Ταυτόχρονα, ο οδηγούμενος ραντάρ είναι ανθεκτικός στην προσκόλληση και δεν επηρεάζεται από το εξωτερικό περιβάλλον όπως η θερμοκρασία του μέσου και η προσκόλληση.
NYRD704 1.8GHz Οδηγούμενος Ραντάρ Στάθμης Οδηγός Εγκατάστασης
Ο ακόλουθος οδηγός εγκατάστασης είναι κατάλληλος για ανιχνευτές καλωδίου και ράβδου για τη μέτρηση στερεών σωματιδίων και υγρών. Ο ομοαξονικός κυλινδρικός ανιχνευτής εφαρμόζεται μόνο σε υγρά αντικείμενα.
NYRD704 1.8GHz Οδηγούμενος Ραντάρ Στάθμης Θέση Εγκατάστασης
Προσπαθήστε να μείνετε μακριά από την έξοδο και την είσοδο.
Ο μετρητής δεν πρέπει να αγγίζει το εσωτερικό τοίχωμα της δεξαμενής για μεταλλικές και πλαστικές δεξαμενές. Εάν πρόκειται για μεταλλική δεξαμενή, ο μετρητής στάθμης υλικού δεν πρέπει να εγκατασταθεί στο κέντρο της δεξαμενής.
Προτείνεται η εγκατάσταση στο 1/4 της διαμέτρου της σιλό.
Οι ανιχνευτές τύπου καλωδίου ή ράβδου πρέπει να διατηρούν απόσταση από τον τοίχο της δεξαμενής όχι μικρότερη από 30cm.
Ο πάτος του ανιχνευτή πρέπει να είναι περίπου 30mm από τον πάτο της δεξαμενής.
Ο ανιχνευτής πρέπει να διατηρεί απόσταση όχι μικρότερη από 200mm από εμπόδια εντός της δεξαμενής.
Ο αισθητήρας μπορεί να εγκατασταθεί στο κέντρο της κορυφής της δεξαμενής, εάν ο πάτος του δοχείου είναι κωνικός, έτσι ώστε η μέτρηση να μπορεί να γίνει μέχρι τον πάτο της δεξαμενής.



