| Τιμή | $450 to $1700 |
| MOQ | 1 |
| Ωρα παράδοσης | 5-7 work days |
| Μάρκα | NUOYINGJIAYE |
| Θέση προέλευσης | Κίνα |
| Certification | Explosion-proof certificate |
| Αριθμός μοντέλου | NYSP-M23 |
| Λεπτομέρειες συσκευασίας | Τυποποιημένη συσκευασία εξαγωγής |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Δυνατότητα ανεφοδιασμού | προ μήνας 1000 PC |
| Brand Name | NUOYINGJIAYE | Αριθμός μοντέλου | NYSP-M23 |
| Certification | Explosion-proof certificate | Θέση προέλευσης | Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 | Price | $450 to $1700 |
| Όροι πληρωμής | T/T | Δυνατότητα ανεφοδιασμού | προ μήνας 1000 PC |
| Χρόνος παράδοσης | 5-7 ημέρες εργασίας | Λεπτομέρειες συσκευασίας | Τυποποιημένη συσκευασία εξαγωγής |
| Εφαρμογές | Διασύνδεση, απενεργοποίηση, δυνατές περιπτώσεις μίξης | Τύπος ανιχνευτή | Σκληρή μονωτική ράβδος |
| Εύρος μέτρησης | 0~6m | Σύνδεση διαδικασίας | Σπείρωμα βίδας, Φλάντζα (προαιρετικό), |
| Βαθμός προστασίας | Όργανο οθόνης IP67, IP67 | Θερμοκρασία λειτουργίας | -40-150°C |
| Έξοδος σήματος | 4-20mA, 4-20mA/HART (Δύο καλώδια/ΤΕΣΣΕΡΑ σύρματα) | Τροφοδοτικό | (13-35) vDC |
NYSP-M23 Ραδιοφωνικό μέτρο επιπέδου εισόδου
Η πρόσβαση NYSP-M23 Rf είναι μια νέα τεχνολογία ελέγχου επιπέδου που αναπτύχθηκε από την χωρητική, η οποία είναι πιο αξιόπιστη, πιο ακριβής και πιο ευρέως εφαρμόσιμη.Είναι μια αναβάθμιση της τεχνολογίας χωρητικού επιπέδου.Η λεγόμενη πρόσβαση RF σημαίνει το αντίστροφο της αντίστασης στον ηλεκτρισμό, η οποία αποτελείται από αντισταθμιστικά συστατικά, χωρητικά συστατικά και αντιληπτικά συστατικά.Rf είναι ραδιοφάσμα υψηλής συχνότητας, έτσι ώστε η εισροή rf μπορεί να κατανοηθεί ως μέτρηση της εισροής με ραδιοκύματα υψηλής συχνότητας.ο αισθητήρας του οργάνου σχηματίζει μια τιμή εισόδου με το τοίχωμα της έγχυσης και το μετρούμενο μέσοΌταν το επίπεδο του αντικειμένου αλλάζει, η τιμή εισόδου αλλάζει ανάλογα.Η μονάδα κυκλώματος μετατρέπει την μετρούμενη τιμή εισόδου στην έκδοση σήματος επιπέδου αντικειμένου για να πραγματοποιήσει τη μέτρηση επιπέδου αντικειμένου.
Ρf Επίπεδο εισαγωγής ΜέτροΤεχνική παράμετρος
| Εφαρμογές | Διασύνδεση, απενεργοποίηση, έντονες περιπτώσεις ανάμειξης |
| Τύπος ανιχνευτή | Σκληρή μονωτική ράβδος |
| Πεδίο μέτρησης | 0 ~ 6m |
| Θέρμανση διαδικασίας | -40-150°C |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -40 °C ~ + 70 °C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -20 °C ~ + 65 °C |
| Πίεση διαδικασίας | -0,1·2,5MPa |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | (13-35) vDC |
| Έξοδος σήματος | 4...20mA/HART/RS485/Modbus... |
| Σύνδεση διαδικασίας | Δαχτυλίδι (επιλεκτικό) |
| Τάξη προστασίας | Διάκριση IP67 |
| Ασφάλεια από εκρήξεις | Εξαρχής (επιλεκτική) |
| Αναβολή: | 0 ~ 30 s ρυθμιζόμενο |
※ Σημείωση:Προϊόνταμπορεί να είναιπροσαρμοσμένο σύμφωνα μεπρος τηνειδικές απαιτήσειςτουχρήστες!
Εισαγωγή Επίπεδο ΜέτροΛειτουργία Αρχή
Παραδοσιακό χωρητικό μετρητή επιπέδου υλικού, με το επίπεδο να αυξάνεται, υλικά καλυμμένα ανιχνευτές,η τιμή του κυκλώματος χωρητικότητας μεταξύ του ανιχνευτή και του μέσου (οδηγούμενο υλικό) ή μεταξύ του ανιχνευτή και του τοιχώματος του σωλήνα αυξάνεται η χωρητικότητα του κυκλώματος (μονωτικό υλικό)Εξαιτίας της αλλαγής της ανισορροπίας του επιπέδου, προκλήθηκε γέφυρα χωρητικότητας, οπότε η αλλαγή της τιμής χωρητικότητας εξαρτάται από τη διαλεκτρική σταθερά του υπό δοκιμή υλικού.Στη συνέχεια, μέσω της ανίχνευσης σήματος, την ενίσχυση και, τέλος, την αντίστοιχη έξοδο σήματος.ειδικά όταν το ανιχνευτή είναι κρεμασμένο θα επηρεάσει σοβαρά το αποτέλεσμα της μέτρησης.
Η τεχνολογία μέτρησης εισόδου ραδιοσυχνοτήτων είναι η τεχνολογία μέτρησης επιπέδου έχει μοναδικά πλεονεκτήματα.Αλλά η τεχνολογία πρόσβασης RF στην ηλεκτρονική μονάδα εντάχθηκε στην οδήγηση - ασπίδες και το κύκλωμα κοπής, έτσι μπορεί να πραγματοποιήσει μόνο μέτρηση αντίστασης και χωρητικής αντιδραστικότητας. Μέσω του υπολογισμού των νόμων της φυσικής, κάθε υλικό είναι ίσο με το μέγεθος της χωρητικής αντιδραστικότητας της αντίστασης,Έτσι, με το κρέμασμα μπορεί να μετρηθεί και η επιρροή του από τη φάση-μετατόπιση κυκλώματος ταλαντώσεων, αφαιρέστε από τη συνολική ισχύ.
Αισθητήρας μετρητή επιπέδου εισόδου RF εγκατεστημένος στο φορτίο της δεξαμενής, μέσω της αλλαγής επιπέδου του ανιχνευτή που προκαλείται από την αλλαγή του σήματος rf.Οδήγηση - ασπίδες του τέλους του ανιχνευτή μπορεί να αποτρέψει το ρεύμα ραδιοσυχνοτήτων που σχηματίζεται από κρεμασμένο βρόχο, εξασφαλίζει την ακρίβεια των μετρήσεων του οργάνου.
Η τεχνολογία εισόδου RF με υψηλή ακρίβεια των αποτελεσμάτων των μετρήσεων, και δεν επηρεάζεται από την ανάρτηση του ανιχνευτή, είναι σήμερα η πιο ευρέως χρησιμοποιούμενη τεχνολογία μέτρησης.Από χαμηλή θερμοκρασία έως 100 °C έως υψηλή θερμοκρασία 800 °C, από κενό έως 6,3 MPa καταστάσεις πίεσης, από εξαιρετικά σύντομο εύρος έως μεγάλη κλίμακα, μπορεί η κανονική εφαρμογή, και μπορεί να εφαρμοστεί σε διάφορους τύπους υλικών.
Εισαγωγή Επίπεδο ΜέτροΧαρακτηριστικά σχεδιασμού
◎
Η
μοναδική
σχεδίαση
κυκλώματος
Driving-shields
μπορεί
να
βελτιώσει
την
ικανότητα
αντίστασης
στην
κρεμάτωση
◎Καμία
μέτρηση
νεκρής
ζώνης,
μπορεί
να
εφαρμοστεί
σε
περισσότερες
από
δέκα
ή
ακόμη
και
σε
μερικές
περιπτώσεις
μέτρησης
επιπέδου
εκατοστών
◎Η
απόδοση
της
σταθερής
και
αξιόπιστης,
ιπτάμενης
στάχτης,
σκουπισμού,
υδρατμών,
κρυστάλλωσης,
κεριού
◎Καμία
δραστηριότητα,
χωρίς
εύκολα
φθαρμένα
μέρη,
συχνά
χωρίς
καθαρισμό
και
συντήρηση,
αποδιορθώσεις



