| Τιμή | $420 to $1900 |
| MOQ | 1 |
| Ωρα παράδοσης | 7 work days |
| Μάρκα | NUOYINGJIAYE |
| Θέση προέλευσης | Κίνα |
| Certification | Explosion-proof certificate |
| Πρότυπος αριθμός | NYRD704 |
| Λεπτομέρειες συσκευασίας | Τυποποιημένη συσκευασία εξαγωγής |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Δυνατότητα ανεφοδιασμού | προ μήνας 500 PC |
| Brand Name | NUOYINGJIAYE | Πρότυπος αριθμός | NYRD704 |
| Certification | Explosion-proof certificate | Θέση προέλευσης | Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 | Price | $420 to $1900 |
| Όροι πληρωμής | T/T | Δυνατότητα ανεφοδιασμού | προ μήνας 500 PC |
| Χρόνος παράδοσης | 7 ημέρες εργασίας | Λεπτομέρειες συσκευασίας | Τυποποιημένη συσκευασία εξαγωγής |
| Εύρος μέτρησης | 6μ | Τροφοδοτικό | 24VDC (±Ισχύς 30%) |
| Τύπος κεραίας | Κεραία σωλήνα κυματοδηγού | Σύνδεση διαδικασίας | Σπείρωμα βίδας, Φλάντζα (προαιρετικό), |
| Βαθμός προστασίας | Όργανο οθόνης IP67, IP67 | Θερμοκρασία λειτουργίας | -40 ~ 130 ℃ |
| Έξοδος σήματος | 4-20mA, 4-20mA/HART (Δύο καλώδια/ΤΕΣΣΕΡΑ σύρματα) | Πίεση επεξεργασίας | -10~40BAR |
NYRD704 1.8GHz Κατευθυνόμενο Κυματοειδές δοχεία χωρίς βλάβη στον ανθρώπινο οργανισμό και το περιβάλλον. Ραντάρ Στάθμης
Ο μετρητής στάθμης ραντάρ καθοδηγούμενου κύματος είναι ένας μετρητής στάθμης βασισμένος στην αρχή της ανάκλασης πεδίου χρόνου (TDR). Ο ηλεκτρομαγνητικός παλμός του μετρητή στάθμης ραντάρ διαδίδεται κατά μήκος του χαλύβδινου καλωδίου ή του ανιχνευτή με την ταχύτητα του φωτός. Μέρος του παλμού του μετρητή στάθμης ανακλάται για να σχηματίσει ηχώ και επιστρέφει στον πομπό παλμών κατά μήκος της ίδιας διαδρομής. Η απόσταση μεταξύ του πομπού και της επιφάνειας του μετρούμενου μέσου είναι ανάλογη με τον χρόνο διάδοσης του παλμού κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου, και υπολογίζεται το ύψος της στάθμης του υγρού.
δοχεία χωρίς βλάβη στον ανθρώπινο οργανισμό και το περιβάλλον. Ραντάρ ΣτάθμηςΤεχνική Παράμετρος
| Τυπική εφαρμογή | Υγρά, σκόνες, στερεά σωματίδια, διαβρωτικά μέσα |
| Υλικό κεραίας | Εύκαμπτο καλώδιο/304/PTFE (προαιρετικό) |
| Εύρος μέτρησης | 6 m |
| Ακρίβεια | ±1mm |
| Τροφοδοτικό | 24 VDC (Δύο καλωδίων, Τέσσερα καλωδίων) |
| Θερμοκρασία μέσου | -40~+130℃,-40~+250℃ |
| Πίεση | -0.1~4.0MPa |
| Σύνδεση διεργασίας | Σπείρωμα, Φλάντζα (προαιρετικό) |
| Βαθμός προστασίας | IP67 |
| Βαθμός αντιεκρηκτικής προστασίας | ExiaⅡCT6(προαιρετικό) |
| Έξοδος σήματος | 4...20mA/HART/RS485/Modbus... |
※ Σημείωση: Τα προϊόντα μπορούν να προσαρμοστούν σύμφωνα με τις ειδικές απαιτήσεις των
δοχεία χωρίς βλάβη στον ανθρώπινο οργανισμό και το περιβάλλον. Ραντάρ ΣτάθμηςΜετρητής Λειτουργική
Αρχή
δοχεία χωρίς βλάβη στον ανθρώπινο οργανισμό και το περιβάλλον. Ραντάρ ΣτάθμηςΜετρητής
Χαρακτηριστικά
Σχεδιασμού
◎
Ο
μετρητής
στάθμης
ραντάρ
καθοδηγούμενου
κύματος
υιοθετεί
προηγμένη
τεχνολογία
επεξεργασίας
μικροκυμάτων
και
μοναδική
τεχνολογία
επεξεργασίας
ηχούς
Echo
Discovery,
επαφή
μέτρησης,
υψηλή
ακρίβεια
μέτρησης
και
πιο
ακριβή
μέτρηση.
Ταυτόχρονα,
το
ραντάρ
καθοδηγούμενου
κύματος
είναι
ανθεκτικό
στην
προσκόλληση
και
δεν
επηρεάζεται
από
το
εξωτερικό
περιβάλλον
όπως
η
θερμοκρασία
του
μέσου
και
η
προσκόλληση.
◎
Μια
ποικιλία
μεθόδων
σύνδεσης
διεργασίας
και
τύπων
στοιχείων
ανίχνευσης
καθιστούν
τους
μετρητές
στάθμης
ραντάρ
καθοδηγούμενου
κύματος
της
σειράς
70X
κατάλληλους
για
διάφορες
σύνθετες
συνθήκες
εργασίας
και
εφαρμογές.
Όπως:
υψηλή
θερμοκρασία,
υψηλή
πίεση
και
μέσο
με
χαμηλή
διηλεκτρική
σταθερά.
◎
Χρησιμοποιώντας
λειτουργία
παλμού,
το
προϊόν
έχει
εξαιρετικά
χαμηλή
ισχύ
εκπομπής
και
μπορεί
να
εγκατασταθεί
σε
διάφορα
μεταλλικά
και
μη
μεταλλικά
δοχεία χωρίς βλάβη στον ανθρώπινο οργανισμό και το περιβάλλον. Ραντάρ ΣτάθμηςΜετρητής
Ηλεκτρικές συνδέσεις
◎
Τάση
τροφοδοσίας
(4
~20)mA/HART(Δύο
καλωδίων)
Το
τροφοδοτικό
και
το
σήμα
ρεύματος
εξόδου
μοιράζονται
ένα
θωρακισμένο
καλώδιο
δύο
αγωγών.
Ανατρέξτε
στα
τεχνικά
δεδομένα
για
το
συγκεκριμένο
εύρος
τάσης
τροφοδοσίας.
Για
τον
εγγενώς
ασφαλή
τύπο,
πρέπει
να
προστεθεί
ένας
φραγμός
ασφαλείας
μεταξύ
του
τροφοδοτικού
και
του
οργάνου.
(4~20)mA/HART(Τέσσερα
καλωδίων)
Το
τροφοδοτικό
και
το
σήμα
ρεύματος
είναι
ξεχωριστά
και
το
καθένα
χρησιμοποιεί
ένα
θωρακισμένο
καλώδιο
δύο
αγωγών.
Ανατρέξτε
στα
τεχνικά
δεδομένα
για
το
συγκεκριμένο
εύρος
τάσης
τροφοδοσίας.
RS485/Modbus
Το τροφοδοτικό και το σήμα Modbus είναι ξεχωριστά και το καθένα χρησιμοποιεί ένα θωρακισμένο καλώδιο δύο αγωγών. Για το συγκεκριμένο εύρος τάσης τροφοδοσίας δείτε τα τεχνικά δεδομένα.



