| Τιμή | $800 to $3000 |
| MOQ | 1 |
| Ωρα παράδοσης | 7 work days |
| Μάρκα | NUOYINGJIAYE |
| Θέση προέλευσης | Κίνα |
| Certification | Explosion-proof certificate |
| Πρότυπος αριθμός | NYDE |
| Λεπτομέρειες συσκευασίας | Τυποποιημένη συσκευασία εξαγωγής |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Δυνατότητα ανεφοδιασμού | 200 τμχ/ πριν το μήνα |
| Brand Name | NUOYINGJIAYE | Πρότυπος αριθμός | NYDE |
| Certification | Explosion-proof certificate | Θέση προέλευσης | Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 | Price | $800 to $3000 |
| Όροι πληρωμής | T/T | Δυνατότητα ανεφοδιασμού | 200 τμχ/ πριν το μήνα |
| Χρόνος παράδοσης | 7 ημέρες εργασίας | Λεπτομέρειες συσκευασίας | Τυποποιημένη συσκευασία εξαγωγής |
| Εύρος μέτρησης | 0 - 2,5 g /cc (0 - 2500 kg /m3), 0 ~ 100,0% | Φάσμα βαθμονόμησης | 0 - 2,5 g /cc (0 - 2500 kg /m3), 0 ~ 100,0% |
| Ακρίβεια | ± 0,002 g /cc (± 2 kg /m3), ± 0,5% | Επαναληψιμότητα | ± 0,001 g /cc (± 0,2 kg /m3) ± 0,1% |
| Πίεση εργασίας | 0 ~ 4MPa | Θερμοκρασία λειτουργίας | -40 ~ 130 ℃, -50 ~ 150 ℃ |
| Τροφοδοτικό | 24VDC, ≥50 Ma | Έξοδος σήματος | 4-20 MA, 0-1000Hz, RS485 MODBUS RTU |
ΝΥΜΔ μετρητής πυκνότητας συντονισμού
Το NYDEτο μετρητή πυκνότητας plug-in υιοθετεί εγκατάσταση plug-in και χρησιμοποιείται ευρέως στους αγωγούς.Η πυκνότητα του μέσου σε ανοικτές δεξαμενές και κλειστές δεξαμενές καθορίζεται άμεσα από τη συχνότητα δονήσεων που λαμβάνεται από το σχοινί του αισθητήρα που τοποθετείται στο μέσοΟ ενσωματωμένος αισθητήρας θερμοκρασίας του αισθητήρα παρέχει αντιστάθμιση θερμοκρασίας.
Πεδίο εφαρμογής: Το plug-in μετρητή πυκνότητας μπορεί να πραγματοποιεί ανίχνευση πυκνότητας σε απευθείας σύνδεση σε πραγματικό χρόνο.Μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τον έλεγχο διαδικασίας προϊόντων με πυκνότητα ως βασική παράμετρο ή έλεγχο ποιότητας με ποσοστό στερεών ουσιών ή ποσοστό συγκέντρωσης ως σημείο αναφοράς.Οι τυπικές βιομηχανίες είναι η πετροχημική βιομηχανία, η οινοβιομηχανία, η βιομηχανία τροφίμων, η φαρμακευτική βιομηχανία και η μεταποίηση ορυκτών (όπως πηλό, ανθρακικό, πυριτικό κλπ.),που χρησιμοποιούνται ειδικά για την ανίχνευση διεπαφών και τη ανάμειξη αγωγών πολλαπλών προϊόντων στις παραπάνω βιομηχανίες., την παρακολούθηση του τελικού σημείου του αντιδραστήρα και την ανίχνευση διεπαφής του διαχωριστή.
ΝΥΜΔ μετρητής πυκνότητας συντονισμού Τεχνική Παράμετροι
| Πεδίο μέτρησης | 0,25 g/cc (0,25 kg/m3) 0~100,0% |
| Πεδίο βαθμονόμησης | 0,25 g/cc (0,25 kg/m3) 0~100,0% |
| ακρίβεια μέτρησης | ± 0,002 g/cc (± 2 kg/m3),± 0,5% |
| Επαναληψιμότητα | ± 0,001 g /cc (± 0,2 kg/m3) ± 0,1% |
| Μεσαίο εύρος θερμοκρασίας | -50°C~+150°C |
| Εργασιακή πίεση | 4mpa |
| Περιοχή ιξώδους του υγρού | 0 ¢ 600 cP |
| Συντελεστής θερμοκρασίας | |
| Επίδραση στρες | Αμελητέο |
| Ενσωματωμένος αισθητήρας θερμοκρασίας | Ψηφιακός αισθητήρας |
| Βρεγμένο υλικό | 316L,2205 Ατσάλι ατσάλι,哈 C, κράμα τιτανίου |
| Επιχρισμός σώματος πιρούνιου | Τυπικό PTFE ή PFA |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | 24VDC,≥50 mA |
| Εξόδου αναλογικού σήματος | 4-20 mA,0-1000Hz,RS485 Modbus RTU |
| Ακριβότητα εξόδου (20°C) | ±0,1% της ένδειξης ή ±0,05% FS |
| Επαναλαμβανόμενη απόδοση (-40~+85°C) | ± 0,05% FS |
| Σύνδεση διαδικασίας | DIN 50 PN16 DIN 50 PN40 |
| Υγειονομικά συστήματα | |
| Επίπεδο προστασίας | Διάκριση IP67 |
| κέλυφος | Άλλες χημικές ενώσεις |
ΝΥΜΔ μετρητής πυκνότητας συντονισμού Λειτουργία Αρχή
Ο αισθητήρας λειτουργεί με βάση την αρχή της δονήσεως των συστατικών, και το συστατικό μέρος είναι το μέρος του στρογγυλοφόρου που βυθίζεται στο μετρούμενο υγρό.Το μέρος του σβέρκου επαγωγής προκαλεί δονήσεις μέσω μιας εσωτερικής πιεζοηλεκτρικής συσκευής που είναι στερεωμένη στο κάτω άκρο του σώματος του σβέρκουΗ συχνότητα ταλάντευσης ανιχνεύεται από μια δευτερεύουσα πιεζοηλεκτρική συσκευή που είναι στερεωμένη στο άλλο άκρο του σώματος του πιρούνιου, και στη συνέχεια το σήμα ενισχύεται από το κύκλωμα στην κορυφή.Η πυκνότητα του υγρού σχετίζεται στενά με τη συχνότητα δονήσεων όταν το μετρούμενο υγρό ρέειΌταν η πυκνότητα του μετρούμενου υγρού αλλάζει, αλλάζει και η συχνότητα δονήσεων όταν το υγρό ρέει.η πυκνότητα του μετρούμενου υγρού μπορεί να υπολογιστεί με ακρίβεια.
D= K0+K1T+K2T2
D= Μη βαθμονωμένη πυκνότητα του μετρούμενου μέσου (kg/m3)
T = συχνότητα δονήσεων (μs).
Κ0, Κ1, Κ2= σταθερή
Κατά τη διαδικασία ανίχνευσης πυκνότητας, το NYDE plug-in density meter μπορεί να αντισταθμίσει αυτόματα την επίδραση της θερμοκρασίας στην πυκνότητα (D) του μετρούμενου μέσου,και η πίεση δεν έχει σημαντική επιρροή στην πυκνότητα.
ΝΥΜΔ μετρητής πυκνότητας συντονισμού Χαρακτηριστικά σχεδιασμού
◎ Κατάλληλο για τη μέτρηση πυκνότητας δεξαμενής, αγωγού, ροής ή στατικού μέσου. Κατάλληλο για τη μέτρηση υψηλής θερμοκρασίας, χαμηλής θερμοκρασίας, που περιέχει ακαθαρσίες και μέσο υψηλής ιξώδους.
◎ Ηλεκτρονική συσκευή μετατροπής με βάση μικροεπεξεργαστή, ολοκληρωμένη επεξεργασία σήματος, υπολογισμός και διαγνωστικές λειτουργίες.
◎ Συνεχή ηλεκτρονική μέτρηση της πυκνότητας και της θερμοκρασίας του υγρού, υψηλής ακρίβειας, ασφαλέστερης και αξιόπιστης, μπορεί να χρησιμοποιηθεί άμεσα για τον έλεγχο της διαδικασίας παραγωγής.
◎ Μπορεί να επικοινωνήσει με τον υπολογιστή απευθείας μέσω της διεπαφής RS485.
◎ Η βασική πυκνότητα, το ποσοστό συγκέντρωσης, το ποσοστό μάζας, το ποσοστό όγκου και άλλες παραμέτρους μπορούν να υπολογιστούν κατά τη μέτρηση της πυκνότητας και της θερμοκρασίας.
Εξαιρετική δομή προστασίας από υπερπίεση, ανώτερη σταθερότητα θερμοκρασίας, πλήρης σφραγίδα συγκόλλησης, σταθερή και αξιόπιστη σχεδίαση.
◎ Εύκολη εγκατάσταση και χρήση, εισάγετε το υγρό μπορεί να εμφανίσει την ανάγνωση.
◎ Εύκολη συντήρηση, χωρίς τακτικό καθαρισμό.
◎ Κλιματισμός χωρίς τυποποιημένη πηγή αναφοράς, χωρίς εργαστηριακή κλιματισμό, χωρίς διακοπή της διαδικασίας.
◎ Ο τύπος που είναι εγγενώς ασφαλής μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε επικίνδυνους χώρους και ο τύπος υγιεινής μπορεί να εγκατασταθεί σε χώρους παραγωγής τροφίμων.



