| Τιμή | 130USD - 9000USD |
| MOQ | 1 set |
| Ωρα παράδοσης | 5-8 working days |
| Μάρκα | Nuoying JIAYE |
| Θέση προέλευσης | Κίνα |
| Certification | Explosion proof certificate |
| Πρότυπος αριθμός | Nycsul-503 |
| Λεπτομέρειες συσκευασίας | 30cm×25cm×20cm |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Brand Name | Nuoying JIAYE | Πρότυπος αριθμός | Nycsul-503 |
| Certification | Explosion proof certificate | Θέση προέλευσης | Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 σύνολο | Price | 130USD - 9000USD |
| Όροι πληρωμής | T/T | Χρόνος παράδοσης | 5-8 εργάσιμες ημέρες |
| Λεπτομέρειες συσκευασίας | 30cm×25cm×20cm | Γωνία μέτρησης | 10° |
| Ακρίβεια μέτρησης | <0,25% (Εύρος<20m) | Εύρος μέτρησης | 020M |
| ProbeMaterial | PP/PVC/PTFE/304(προαιρετικό) | Τύπος ανιχνευτή | Ολοκληρωμένος |
| Έξοδος σήματος | 4...20mA/HART/RS485... | Λειτουργία εμφάνισης | Επίπεδο υγρού, απόσταση (κενό ύψος) |
| Ρύθμιση εξόδου | ρύθμιση άνω ορίου, ρύθμιση κατώτερου ορίου |
Υπερηχητικός Μεταλλάκτης Στάθμης
Ο υπερηχητικός μετρητής στάθμης είναι ένας ψηφιακός μετρητής στάθμης ελεγχόμενος από μικροεπεξεργαστή. Στη μέτρηση υπερηχητικού παλμού που γίνεται από τον αισθητήρα (μετατροπέα), τα ηχητικά κύματα μετά την ανάκλαση από την επιφάνεια του υγρού από τον ίδιο αισθητήρα λαμβάνονται, από πιεζοηλεκτρικό κρύσταλλο μετατρέπονται σε ηλεκτρικά σήματα, και από τον χρόνο μεταξύ εκπομπής και λήψης των ηχητικών κυμάτων υπολογίζεται η απόσταση του αισθητήρα από την επιφάνεια του υγρού. Λόγω της χρήσης μη επαφής μέτρησης, το μετρούμενο μέσο είναι σχεδόν απεριόριστο, μπορεί να χρησιμοποιηθεί ευρέως σε διάφορες μετρήσεις ύψους υγρών και στερεών υλικών.
Υπερηχητικός Μεταλλάκτης ΣτάθμηςΤεχνική Παράμετρος
| Τυπική εφαρμογή | Μέτρηση στάθμης υγρού |
| Εύρος συχνότητας | 40KHz,100KHz |
| Τύπος ανιχνευτή | Ολοκληρωμένος |
| Υλικό ανιχνευτή | PP/PVC/PTFE/304(προαιρετικό) |
| Εύρος μέτρησης | 0~20m |
| Ακρίβεια μέτρησης | |
| Γωνία μέτρησης | 10° |
| Τροφοδοσία | 24VDC,220VAC |
| Θερμοκρασία διεργασίας | (-20-70℃) |
| Πίεση διεργασίας | Κανονική πίεση |
| Σύνδεση διεργασίας | Σπείρωμα, Φλάντζα, Βάση στήριξης (προαιρετικό) |
| Έξοδος σήματος | 4...20mA/HART/RS485... |
| Λειτουργία εμφάνισης | Στάθμη υγρού, απόσταση (κενό ύψος) |
| Ρύθμιση εξόδου | Ρύθμιση ανώτερου ορίου, ρύθμιση κατώτερου ορίου |
| Οθόνη | LCD |
| Υλικό περιβλήματος | Πολυπροπυλένιο/Αλουμίνιο |
| Βαθμός προστασίας | IP65,IP67 |
| Βαθμός αντιεκρηκτικής προστασίας | ExiaⅡCT6 Ga |
Σημείωση: προσαρμοσμένο κατόπιν ζήτησης
Υπερηχητικός Μεταλλάκτης ΣτάθμηςΧαρακτηριστικά σχεδιασμού



