| Τιμή | $160 to $1500 |
| MOQ | 1 |
| Ωρα παράδοσης | 7 work days |
| Μάρκα | NUOYINGJIAYE |
| Θέση προέλευσης | Κίνα |
| Certification | Explosion-proof certificate |
| Πρότυπος αριθμός | NYRD-PB |
| Λεπτομέρειες συσκευασίας | 40cm×30cm×30cm |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Δυνατότητα ανεφοδιασμού | 200 τμχ/ πριν το μήνα |
| Brand Name | NUOYINGJIAYE | Πρότυπος αριθμός | NYRD-PB |
| Certification | Explosion-proof certificate | Θέση προέλευσης | Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 | Price | $160 to $1500 |
| Όροι πληρωμής | T/T | Δυνατότητα ανεφοδιασμού | 200 τμχ/ πριν το μήνα |
| Χρόνος παράδοσης | 7 ημέρες εργασίας | Λεπτομέρειες συσκευασίας | 40cm×30cm×30cm |
| Εύρος μέτρησης | 120 εκατομμύρια | Συχνότητα εκπομπής | 76GHz~81GHz, πλάτος συχνότητας σάρωσης FM 5GHz |
| Μορφή κεραίας | Κεραία φακού, κεραία αντι-διάσημο φακό | Σύνδεση διαδικασίας | Στρογγυλοπλέγματα, φλάντζες (προαιρετικά), με φλάντζες |
| Ακρίβεια μέτρησης | 00,05%· 0,1%F.S. | Θερμοκρασία λειτουργίας | -40~130℃,-40~250℃ |
| Έξοδος σήματος | 4-20mA, 4-20mA/HART (Δύο καλώδια/ΤΕΣΣΕΡΑ σύρματα) | Τροφοδοτικό | 24VDC, 220VAC |
80GHz συνεχής συχνότητα διαμόρφωσης ραδιοκύματα μετρητής επιπέδου,περίοδος μέτρησης:0~20m,0~40m,0~80m,μετρητής επιπέδου υγρού
Συνεχή διαμόρφωση συχνότητας 80 GHz Κύκλος Ράδαρ Επίπεδο Μέτρο
Τι
είναι
ένα
χιλιοστομετρικό
κύμα
ηλεκτρομαγνητικό
κύμα;
Συνήθως
το
πεδίο
συχνότητας
30-300GHz
(μήκος
κύματος
1-10
mm)
ηλεκτρομαγνητικό
κύμα
ονομάζεται
χιλιοστομετρικό
κύμα,το
οποίο
βρίσκεται
στην
επικαλυπτόμενη
περιοχή
μήκους
κύματος
των
μικροκυμάτων
και
των
υπερύθρων
κυμάτων,
έτσι
έχει
τα
χαρακτηριστικά
Η
ζώνη
76-81GHz
αυτού
του
προϊόντος
είναι
η
περιοχή
με
την
ελάχιστη
κατανόηση
και
ανάπτυξη
εφαρμογών
των
ανθρώπων
μέχρι
στιγμής.
Ράδαρ Επίπεδο ΜέτροΤεχνική παράμετρος
| Συχνότητα μετάδοσης | 76GHz81GHz, πλάτος συχνότητας σαρώσεως FM 5GHz |
| Σχήμα κεραίας | κεραία φακού, κεραία φακού κατά της διάβρωσης |
| Υλικό κεραίας | PTFE, 304+PTFE |
| Πεδίο μέτρησης | 0.08-120 μέτρα |
| Ακριβότητα μέτρησης | 00,05%· 0,1%F.S. |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | 24VDC, 220VAC |
| Έξοδος σήματος | 4...20mA/HART/RS485/Modbus... |
| Θέρμανση διαδικασίας | -40°+130°C, -40°+260°C (≥260°C μπορεί να προσαρμοστεί) |
| Πίεση διαδικασίας | -0,1·4,0MPa |
| Σύνδεση διαδικασίας | Τρίχωμα, στήριγμα, φλέγγη, υγειονομική σφίξιμο (προαιρετικό) |
| Επίπεδο προστασίας | IP65, IP67, IP68 (προαιρετικό) |
| Ασφάλεια από εκρήξεις | ExiaIICT6 Ga, ExdIICT6 Gb |
※
Σημείωση:Προϊόνταμπορεί
να
είναιπροσαρμοσμένο
σύμφωνα
μεπρος
τηνειδικές
απαιτήσειςτουχρήστες!
Ράδαρ Επίπεδο ΜέτροΛειτουργία Αρχή
Τα προϊόντα ραντάρ FMCW (που ονομάζονται επίσης ραντάρ χιλιοστών κυμάτων), επειδή χρησιμοποιούν ζώνες χιλιοστών κυμάτων με υψηλότερη συχνότητα από τα ραντάρ ζώνης Ku,είναι σημαντικά για την απομακρυσμένη ανίχνευση στόχων και σε περιβάλλοντα ισχυρού καπνού και σκόνης, όπως η απεικόνιση μεγάλων αποστάσεων και η πολλαπλή φασματική απεικόνιση.με υψηλότερη ανάλυση και μεγαλύτερη εμπιστευτικότητα.
Ράδαρ Επίπεδο ΜέτροΧαρακτηριστικά σχεδιασμού
◎ Πολύ καλή παροδική απόδοση: Με βάση το αυτοαναπτυγμένο τσιπ ραδιοσυχνοτήτων χιλιοστών κυμάτων CMOS, συνειδητοποιεί μια πιο στενή αρχιτεκτονική ραδιοσυχνοτήτων και υψηλότερη αναλογία σήματος προς θόρυβο.
◎ πλάτος ζώνης εργασίας 5GHz, έτσι ώστε το προϊόν να έχει υψηλότερη ανάλυση μετρήσεων και ακρίβεια μέτρησης.
◎ Συνοχή: Διοπολική ταλάντευση που οδηγείται από ξηρό ρεύμα ή μη γραμμική επίδραση συχνότητας διαφοράς ενός συνεκτικού παλμού λέιζερ.
◎ Χαμηλή ενέργεια: Η ενέργεια φωτονίων χιλιοστών κυμάτων είναι μόνο λίγα χιλιοστών ηλεκτρονίων βολτ, και δεν θα υπάρξει ιονισμός ακτίνων Χ και βλάβη στην ουσία που θα ανιχνευθεί,έτσι δεν είναι εύκολο να καταστραφεί η ουσία που πρέπει να ανιχνευθεί.
◎Σοβαρή διεισδυτικότητα: Έχει ισχυρή διεισδυτική δύναμη για μη πολικά υλικά.Έτσι μπορούν να χρησιμοποιηθούν για την ανίχνευση της εσωτερικής δομής των υλικών.Για παράδειγμα, τα κεραμικά/καρτόνια/πλαστικά προϊόντα/φουσκάλες είναι διαφανή στην ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία σε αυτή τη ζώνη και μπορούν επίσης να χρησιμοποιηθούν για την παρακολούθηση της ασφάλειας αεροδρομίων/σταθμών,όπως η ανίχνευση μηχανημάτων/εκρηκτικών και ναρκωτικών, ή για ανίχνευση συγκόλλησης πλακών κυκλωμάτων.
◎ Εύκολα απορροφάται από τα πολικά μόρια· αυτή η ζώνη έχει λιγότερη διασπορά σε μη ομοιόμορφα υλικά και μπορεί να ανιχνεύσει και να μετρήσει την περιεκτικότητα σε υδρατμούς.Είναι επίσης δυνατό να μελετηθεί η σύνθεση των υλικών ή να διεξαχθεί έλεγχος ποιότητας με ανάλυση του χαρακτηριστικού τους φάσματος..
◎ Μεγάλη εμβέλεια και μικρή τυφλή περιοχή.
◎ Η μικρή γωνία δέσμης και το μικρό μέγεθος της κεραίας καθιστούν την εγκατάσταση εύκολη.
◎Το μήκος κύματος είναι μικρότερο και έχει καλύτερα χαρακτηριστικά αντανάκλασης στην στερεή επιφάνεια, οπότε δεν απαιτείται ειδική καθολική φλάντσα για στόχευση.
◎ Υποστήριξη της απομακρυσμένης αποδιορθώσεως και της απομακρυσμένης αναβάθμισης για τη διευκόλυνση των εργασιών συντήρησης του επιτόπου προσωπικού.
Ως ραντάρ ζώνης 80 GHz που χρησιμοποιείται στη βιομηχανική μέτρηση, έχει υψηλής ακρίβειας, μη επαφής μετρήσεων επιπέδου και επιπέδου υγρού.Έχει τα ασύγκριτα πλεονεκτήματα άλλων συνηθισμένων ραντάρ παλμών μικροκυμάτων και ραντάρ καθοδηγούμενων κυμάτωνΗ εξαιρετικά στενή δέσμη και η διεισδυτική ικανότητα είναι πιο αποτελεσματικές.
Προσαρμόζεται σε εξαιρετικά περίπλοκες συνθήκες εργασίας χωρίς να θέτει σε κίνδυνο τις επιδόσεις των μετρήσεων.



