| Τιμή | $1000-$10000 |
| MOQ | 1unit |
| Ωρα παράδοσης | 30days |
| Μάρκα | WINLEY |
| Τόπος καταγωγής | Κίνα |
| Certification | UL,cUL,CE,ISO |
| Αριθμός μοντέλου | Δ-250/13.2 |
| Λεπτομέρειες συσκευασίας | Θήκη από κόντρα πλακέ |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Δυνατότητα Προμήθειας | 5000 σετ/μήνα |
| Brand Name | WINLEY | Αριθμός μοντέλου | Δ-250/13.2 |
| Certification | UL,cUL,CE,ISO | Τόπος καταγωγής | Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας | 1 μονάδα | Price | $1000-$10000 |
| Όροι πληρωμής | T/T | Δυνατότητα Προμήθειας | 5000 σετ/μήνα |
| Χρόνος Παράδοσης | 30 ημέρες | Λεπτομέρειες συσκευασίας | Θήκη από κόντρα πλακέ |
| Τύπος μετασχηματιστή | Μετασχηματιστής με στήλη στερέωσης | Ικανότητα | 250KVA |
| Πρωτεύουσα τάση | 13200GrdY/7620 | δευτερεύουσα τάση | 120/240V |
| Κατηγορία Ψύξης | ΟΝΑΝ; Αυτοψύχεται | Συχνότητα | 60Hz |
| Αποδοτικότητα | 99.1% | Πρότυπο(α) απόδοσης | Πληροί τα πρότυπα DOE 2016, πληροί τα πρότυπα CSA Πληροί τα πρότυπα ANSI/IEEE |
Μετασχηματιστής Πόλου Ισχύος 250kVA Εμποτισμένος σε Λάδι 13200V σε 120V Μονοφασικός Ηλεκτρικός Μετασχηματιστής Διανομής Τοποθετημένος σε Πόλο
Ο μονοφασικός μετασχηματιστής διανομής της Winley Electric, χωρητικότητας 250 KVA, εμποτισμένος σε υγρό και τοποθετημένος σε πόλο, λειτουργεί ως κρίσιμος εξοπλισμός στο τέλος της γραμμής στα δίκτυα διανομής ενέργειας. Ειδικά σχεδιασμένος για σενάρια διανομής ενέργειας σε αστικές και αγροτικές περιοχές, μετατρέπει αποτελεσματικά την υψηλή τάση (13200GrdY/7620V) σε χαμηλή τάση (120/240V, L-N-L) που απαιτείται για οικιακές, μικρές εμπορικές και βιομηχανικές εφαρμογές. Συμμορφούμενος με τα πρότυπα ενεργειακής απόδοσης ANSI/IEEE, CSA και DOE 2016, το προϊόν ξεχωρίζει για την εξαιρετική του σταθερότητα, την αντοχή στις καιρικές συνθήκες και την εύκολη εγκατάστασή του, καθιστώντας το ιδανική λύση για οικιστικές κοινότητες, αγροτικά δίκτυα ενέργειας, εμπορικά πάρκα και συστήματα αγροτικής παροχής ενέργειας.
Κύρια δεδομένα
| Τύπος Μετασχηματιστή | Μετασχηματιστής Διανομής Υπερυψωμένος, Συμβατικός Τύπος |
| Φάση | Μονοφασικός |
| Χωρητικότητα | 250 KVA |
| Πρωτεύουσα Τάση | 13200GrdY/7620 |
| Δευτερεύουσα Τάση | 120/240V (L-N-L) |
| Δευτερεύον Φασικό | Μονοφασικό Διπλού Τυλίγματος |
| Συχνότητα | 60 Hz |
| Αύξηση Θερμοκρασίας | 65°C |
| Βαθμός Μόνωσης | Μόνωση Κλάσης E - 120°C, 248°F |
| Κλάση Ψύξης | ONAN; Αυτόψυκτος |
| Πρότυπο(α) Απόδοσης | Συμμορφώνεται με Πρότυπα DOE 2016, Συμμορφώνεται με Πρότυπα CSA, Συμμορφώνεται με Πρότυπα ANSI/IEEE |
| Υλικό Τυλίγματος | Χαλκός |
| Απόδοση | 99.10% |
| Απώλειες Χωρίς Φορτίο (σε βατ) | +/- 455W |
| Απώλειες Πλήρους Φορτίου (σε βατ) | +/- 1.833W |
Τεχνικά σχέδια
Μέρη Μετασχηματιστή Τοποθετημένου σε Πόλο
Η
ακόλουθη
είναι
η
εισαγωγή
των
κύριων
μερών
του
μονοφασικού
μετασχηματιστή
τοποθετημένου
σε
πόλο.
Τα
κύρια
μέρη
(αξεσουάρ)
στον
μονοφασικό
μετασχηματιστή
τοποθετημένο
σε
πόλο
περιλαμβάνουν
ακροδέκτη
υψηλής
τάσης,
ακροδέκτη
χαμηλής
τάσης,
βαλβίδα
πλήρωσης
λαδιού,
βαλβίδα
εκκένωσης
λαδιού
με
δειγματολήπτη
και
βαλβίδα
ανακούφισης
πίεσης,
αλεξικέραυνο.
1.
Ακροδέκτης
υψηλής
τάσης
Το
κύριο
υλικό
του
ακροδέκτη
υψηλής
τάσης
είναι
η
πορσελάνη
και
ο
κύριος
ρόλος
του
είναι
η
σύνδεση
του
τυλίγματος
υψηλής
τάσης
με
τις
εξωτερικές
γραμμές
υψηλής
τάσης,
η
μόνωση,
η
προστασία
από
εξωτερική
διείσδυση,
η
αγωγιμότητα
θερμότητας
και
η
απαγωγή
θερμότητας
κ.λπ.,
για
να
διασφαλιστεί
η
κανονική
λειτουργία
και
η
ασφάλεια
του
μετασχηματιστή.
2.
Ακροδέκτης
χαμηλής
τάσης
Υπάρχουν
δύο
τύποι
ακροδεκτών
χαμηλής
τάσης:
τύπου
σπάτουλας
και
τύπου
κλιπ.
3.
Βαλβίδα
πλήρωσης
λαδιού
Ο
ρόλος
της
βαλβίδας
πλήρωσης
λαδιού
στον
μονοφασικό
μετασχηματιστή
τοποθετημένο
σε
πόλο
είναι
η
πλήρωση
του
μονωτικού
λαδιού
στο
δοχείο.
4.
Βαλβίδα
εκκένωσης
λαδιού
με
δειγματολήπτη
Η
βαλβίδα
εκκένωσης
λαδιού
και
ο
δειγματολήπτης
στον
μονοφασικό
μετασχηματιστή
τοποθετημένο
σε
πόλο
χρησιμοποιούνται
για
την
εκκένωση
αέρα
και
υγρασίας,
την
απομάκρυνση
ιζημάτων
και
ακαθαρσιών,
τη
διασφάλιση
της
ποιότητας
και
της
απόδοσης
του
λαδιού
εντός
του
μετασχηματιστή
και
τη
διασφάλιση
της
ασφαλούς
και
σταθερής
λειτουργίας
του
μετασχηματιστή.
Εν
τω
μεταξύ,
μπορούμε
να
συλλέξουμε
δείγματα
λαδιού
για
ανάλυση
και
δοκιμές.
5.
Βαλβίδα
ανακούφισης
πίεσης
Η
βαλβίδα
ανακούφισης
πίεσης
στον
μονοφασικό
μετασχηματιστή
τοποθετημένο
σε
πόλο
χρησιμοποιείται
κυρίως
για
την
προστασία
της
ασφαλούς
λειτουργίας
του
μετασχηματιστή,
τη
διατήρηση
των
κανονικών
συνθηκών
εργασίας
και
τη
ρύθμιση
της
πίεσης
του
αερίου
εντός
του
μετασχηματιστή
για
τη
διασφάλιση
της
σταθερότητας
και
της
αξιοπιστίας
του.
6.
Αλεξικέραυνος
Ο
αλεξικέραυνος
προστατεύει
τον
μετασχηματιστή
από
υπερτάσεις
ρεύματος
που
προκαλούνται
από
κεραυνούς,
μεταγωγές
και
άλλες
πηγές
υψηλής
τάσης.
Εκτρέπει
τις
υπερτάσεις
υψηλής
τάσης
μέσω
γείωσης
για
να
αποφευχθεί
η
άμεση
πρόσκρουση
στον
ίδιο
τον
μετασχηματιστή.
Προδιαγραφές
| Μονοφασικός μετασχηματιστής εμποτισμένος σε λάδι 10kva-500kva | ||||||
| Ονομαστική Χωρητικότητα (kVA) | Υψηλή | Χαμηλή Τάση (V) | Σύμβολο Σύνδεσης | Πρότυπο | Αντίσταση Βραχυκυκλώματος (%) | Απόδοση |
| Τάση (V) | (%) | |||||
| 10 |
4160 7200 12000 12470 13200 13800 19920 24940 34500 |
110 220 230 400 480 |
II0,II6 | IEEE/ANSI/ DOE/CSA | 1.0-4.5% | 98.7 |
| 15 | 98.82 | |||||
| 25 | 98.95 | |||||
| 37.5 | 99.05 | |||||
| 50 | 99.11 | |||||
| 75 | 99.19 | |||||
| 100 | 99.25 | |||||
| 167 | 99.33 | |||||
| 250 | 99.39 | |||||
| 333 | 99.43 | |||||
| 500 | 99.49 | |||||
Διαδικασία παραγωγής
Γιατί να μας επιλέξετε
1.Οι
μετασχηματιστές
τοποθετημένοι
σε
πόλο
που
παράγονται
από
την
WINLEY
έχουν
λάβει
πιστοποίηση
UL/cUL,
με
ονομαστικές
χωρητικότητες
που
κυμαίνονται
από
10
kVA
έως
333
kVA.
Τα
προϊόντα
πληρούν
ή
και
υπερβαίνουν
τα
πρότυπα
ANSI,
IEEE,
CSA,
IEC60076
και
άλλα.
2.Μέσω
βελτιστοποιημένου
ηλεκτρολογικού
σχεδιασμού,
τα
προϊόντα
μας
είναι
ασφαλή,
σταθερά
και
αποδοτικά,
βοηθώντας
σας
να
εξοικονομήσετε
λειτουργικά
κόστη.
3.Τα
προϊόντα
μας
έχουν
εξαχθεί
σε
μεγάλες
ποσότητες
στη
Βόρεια
Αμερική,
την
Κεντρική
και
Νότια
Αμερική,
τη
Νοτιοανατολική
Ασία
και
άλλες
αγορές.
Έχουμε
πλούσια
εμπειρία
και
μπορούμε
να
παρέχουμε
ολοκληρωμένη
τεχνική
υποστήριξη
και
υπηρεσίες.
Συχνές Ερωτήσεις



