| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Αριθμός μοντέλου | ΤΙΜΟ112 |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Αριθμός μοντέλου | ΤΙΜΟ112 |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | T/T | Ψήφισμα | 120x90 |
| Φακός (HFOV/FL) | 50°/ 1,6 mm | Pixel Pitch | 12μm |
| Λειτουργία εστίασης | Ελεύθερη εστίαση | Φασματικό εύρος | 8~14μm |
| Ρυθμός καρέ | 25 Hz |
Το TIMO112 είναι μια συμπαγής μονάδα θερμικού αισθητήρα που διαθέτει εξαιρετικά συμπαγή σχεδιασμό που απλοποιεί την ενσωμάτωση πακέτων. Συνδυάζει οπτικό φακό, ανιχνευτή υπερύθρων μακρών κυμάτων πακέτου στάθμης πλακιδίων 120x90/12μm (WLP) και βασικό κύκλωμα επεξεργασίας εικόνας για την ταχεία λήψη θερμικών εικόνων και δεδομένων κατανομής θερμότητας των περιοχών στόχου.
Αυτή η μονάδα κάμερας υπερύθρων είναι πλήρως βελτιστοποιημένη για μικρό μέγεθος, μικρό βάρος και χαμηλή τιμή (SWaP) για να ανταποκρίνεται στις αυστηρές απαιτήσεις των πελατών σε εφαρμογές υπέρυθρης θερμικής απεικόνισης, διατηρώντας παράλληλα ανώτερη ποιότητα εικόνας. Η μινιατούρα του δομή, οι συμπαγείς διαστάσεις συσκευασίας και η εξαιρετικά χαμηλή κατανάλωση ενέργειας το καθιστούν ιδανικό για ενσωμάτωση σε διάφορα εργαλεία επιθεώρησης, κάμερες παρακολούθησης ασφαλείας και φορητές υπέρυθρες θερμικές συσκευές απεικόνισης.
| Μοντέλο | ΤΙΜΟ112 |
|---|---|
| Ψήφισμα | 120*90 |
| Μέγεθος pixel | 12μm |
| Φασματική Απόκριση | 8~14μm |
| Λειτουργία εστίασης | Εστίαση Δωρεάν |
| Φακός (HFOV/FL) | 50°/1,6 mm |
| Βάρος | 1,8 γρ |
| Μέγεθος (χωρίς FPC) | 12,6mm*12,6mm*8,8mm |
| Αριθμός PIN | 40 PIN |
| Δεδομένα εξόδου | 14 bit Raw |
| Ρυθμός καρέ | 25 Hz |
| Εύρος μέτρησης θερμοκρασίας | -20℃~+550℃ (-20℃~+150℃ | +100℃~550℃) |
| Ακρίβεια μέτρησης θερμοκρασίας | Μεγαλύτερο από ±2℃ / ±2% |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -20℃~+60℃ |
| Υγρασία | 5%~85% |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -45℃~+85℃ |
| Πιστοποίηση | RoHS 2.0 / Reach |
Η μη ψυχρή θερμική μονάδα TIMO112 LWIR χρησιμοποιείται ευρέως σε πολυάριθμες εφαρμογές, όπως η θερμογραφία, το ευφυές υλικό, το έξυπνο κτίριο, το έξυπνο σπίτι, το AIoT και άλλοι βιομηχανικοί τομείς.
Η υπέρυθρη θερμική απεικόνιση είναι μια μέθοδος που χρησιμοποιεί υπέρυθρη ακτινοβολία και θερμική ενέργεια για τη συλλογή πληροφοριών για αντικείμενα. Μετατρέπει την αόρατη υπέρυθρη ακτινοβολία σε ορατές υπέρυθρες θερμικές εικόνες που εμφανίζουν την κατανομή θερμοκρασίας των επιφανειών στόχου. Διαφορετικά αντικείμενα και ακόμη και διαφορετικά μέρη του ίδιου αντικειμένου έχουν ποικίλες δυνατότητες ακτινοβολίας και ισχύ υπέρυθρης ανάκλασης.
Μια μονάδα θερμικής απεικόνισης αποτελείται συνήθως από έναν ανιχνευτή υπερύθρων, έναν υπέρυθρο φακό και ένα ηλεκτρονικό υλικό με ενσωματωμένο λογισμικό και αλγόριθμους. Αντιπροσωπεύει την ελάχιστη λειτουργική μονάδα μιας συσκευής θερμικής απεικόνισης.



