| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Πρότυπος αριθμός | GAVIN615B |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Πρότυπος αριθμός | GAVIN615B |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T | Τύπος ανιχνευτή | Ψυγμένος ανιχνευτής υπερύθρων MCT |
| Cryo Cooler | RS046 | Ψήφισμα | 640x512 |
| Pixel Pitch | 15μm | NETD | ≤20mK |
| Μέσο μήκος κύματος | 3,7~4,8μm MW |
640x512/15μm MCT MWIR Module υπέρυθρης κάμερας με ψύξη ενσωματωμένη σε θερμική κάμερα ασφαλείας
Το GAVIN615B ενσωματώνει τον φωτοοδηγό ανιχνευτή υπέρυθρου MWIR HgCdTe (τελουρίδιο υδραργύρου καδμίου, MCT) ψύξης 640x512 /15μm και τον κρυοψυχητήρα RS046.η εν λόγω θερμική μονάδα υπέρυθρου ψύξης είναι ευαίσθητη στο υπέρυθρο μεσαίου μήκους κύματος (MWIR) από 30,7 έως 4,8 μm.
Στον τομέα της ασφάλειας και της παρακολούθησης, το GAVIN615B είναι πολύ κατάλληλο για χρήση σε ελάχιστα κατοικημένες περιοχές, σε μέρη με χαμηλό φωτισμό τη νύχτα και σε μέρη με άσχημο καιρό όπως βροχή, καταιγίδα και ομίχλη.
Με αυτό το μοντέλο κάμερας με ψύξη GAVIN615B, είναι ιδανικό για τους πελάτες OEM να διεξάγουν δευτερεύουσα ανάπτυξη και μειώνει σημαντικά το κόστος των εφαρμογών θερμικής απεικόνισης.Και το συμπαγές του μέγεθος επιτρέπει την εύκολη ενσωμάτωση σε διάφορα είδη θερμικών κάμερες ασφαλείας..
- Υψηλή ευαισθησία, NETD≤20mK
- Ανίχνευση μεγάλης εμβέλειας
- Ρυθμιζόμενη ταχύτητα εικόνας
- Εύκολη ενσωμάτωση στο σύστημα
| Σχήμα | GAVIN615B |
| Απόδοση ανιχνευτή υπέρυθρων | |
| Απόφαση | 640x512 |
| Πιξέλες | 15 μm |
| Κρυοψυκτικό | RS046 |
| Φασματικό εύρος | 30,7 μm· 4,8 μm MW |
| Χρόνος ψύξης (20°C) | ≤7 λεπτά |
| NETD (20°C) | ≤ 20mK |
| Επεξεργασία εικόνας | |
| Ποσοστό καρέ | 50Hz/100Hz |
| Τρόπος εξασθένισης | Γραμμικό/Ιστογράφημα/Μικτό |
| Ψηφιακό ζουμ | ×1/×2/×4 |
| Κατεύθυνση εικόνας | Οριζόντια/κατά κάθετη/διαγώνια αναστροφή |
| Αλγόριθμος εικόνας | Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου |
| Ηλεκτρική προδιαγραφή | |
| Τυπική εξωτερική διεπαφή | J30JZ 25pin |
| Αναλογικό βίντεο | ΠΑΛ |
| Ψηφιακό βίντεο | 16bit RAW/YUV: 16bit DVP/Cameralink έξοδος |
| Εξωτερική συγχρονισμός | Εξωτερική συγχρονισμός: RS422 |
| Επικοινωνία | RS422, 115200bps |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | 20 ~ 28VDC |
| Σταθερή κατανάλωση ενέργειας | 12W |
| Μέγεθος (mm) | 125×92×67 |
| Βάρος | ≤ 650 g |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C ~ +60°C |
| Μέγεθος δονήσεων |
Δονήσεις:
GJB
Μεταφορές
υψηλής
ταχύτητας
σε
οχήματα Σοκ: Κύκλος μισού κύματος, 40g 11 ms, 3 άξονες 6 κατευθύνσεις 3 φορές κάθε |
| Οπτικοί φακοί | |
| Προαιρετικός φακός |
Συνεχή
Ζούμ 60~240mm/F4 15~300mm/F4 21~420mm/F4 35~690mm/F4 |
Η ενότητα θερμικής κάμερας υπερύθρων GAVIN615B είναι κατάλληλη για το σύστημα παρακολούθησης μεγάλου βεληνεκούς και για πολύπλοκα περιβάλλοντα, όπως ελάχιστα κατοικημένες περιοχές, 24/7 παρακολούθηση του καιρού,Δύσκολος καιρός.
Υψηλή ευαισθησία και εξαιρετική απόδοση
Παγκόσμια κορυφαία τεχνολογία στην υπέρυθρη βιομηχανία
Διαφορετικοί ανιχνευτές υπέρυθρων διαθέσιμοι
Τόσο μη ψυγμένοι όσο και ψυγμένοι ανιχνευτές IR σε διαφορετικά μορφότυπα και μεγέθη pixel
Παραγωγή σε μεγάλες ποσότητες για να εξασφαλιστεί ταχεία παράδοση
Τρεις γραμμές παραγωγής με ετήσια παραγωγική ικανότητα έως εκατομμύρια ανιχνευτές.
1Ποια είναι η διαφορά ανάμεσα στον ψυγμένο ανιχνευτή MCT και τον ανιχνευτή T2SL;
Το χαμηλό φωτισμό χρειάζεται φυσικό φως και μετατρέπει την εικόνα με αδύναμο φυσικό φως σε ενισχυμένη ηλεκτρονική εικόνα μέσω εντατικοποιητή εικόνας.
Το ενεργό IR εκπέμπει ενεργά υπέρυθρο φως και χρησιμοποιεί υπέρυθρη ακτίνα που αντανακλάται από τον στόχο.
Η θερμική απεικόνιση δεν χρειάζεται φως και είναι μια παθητική υπέρυθρη νυχτερινή όραση που ανιχνεύει τη διαφορά της υπέρυθρης ακτινοβολίας μεταξύ στόχων και σκηνής ή διαφορετικών τμημάτων ενός αντικειμένου.δεν επηρεάζεται από τις αλλαγές των περιβαλλοντικών συνθηκών φωτισμού, κατά τη διάρκεια της νύχτας ή ακόμη και σε ομίχλη, βροχή και άλλα σκληρά περιβάλλοντα.
2Μπορείς να μπλοκάρεις την θερμική απεικόνιση;
Αλλά οι υπέρυθρες ακτίνες δεν μπορούν να διεισδύσουν στους τοίχους, και το γυαλί μπορεί να μπλοκάρει την υπέρυθρη.Μπορείτε να κρυφτείτε πίσω από γυαλί ή τοίχους για να εμποδίσει την θερμική απεικόνιση.



