| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Πρότυπος αριθμός | C1212M MWIR |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Πρότυπος αριθμός | C1212M MWIR |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T | Ψήφισμα | 1280x1024/12μm |
| NETD | ≤20mK (F2/F4) | Φασματικό εύρος | 3,7~4,8μm MW |
| Μέγεθος | 149x58,5x71mm |
Μεγάλος ανιχνευτής υπέρυθρου υψηλής ευκρίνειας 1280x1024/12μm για καθαρή θερμική απεικόνιση
Ο C1212M MWIR είναι ένας από τους ανιχνευτές υπέρυθρου μεσαίου μήκους κύματος HgCdTe/MCT που είναι συνδυασμός υψηλής ευκρίνειας, υψηλής απόδοσης και υψηλής αξιοπιστίας.
Ο ανιχνευτής υπέρυθρου με ψύξη MWIR MCT C1212M προσφέρει τέσσερις φορές περισσότερες εικόνες στην ίδια περιοχή ενεργού εικόνας από τα συμβατικά προϊόντα 640x512.Με μεγάλη σειρά 1280x1024 ανάλυση μπορεί να συνειδητοποιήσει ευρύτερο οπτικό πεδίο και να παρέχει περισσότερες λεπτομέρειες εικόναςΤο μειωμένο μέγεθος των pixel των 12μm προσφέρει καλύτερη χωρική ανάλυση και ταιριάζει με τη μικρότερη εστίαση των οπτικών φακών για την επίτευξη της ίδιας αποστολής.
Ο ανιχνευτής υπέρυθρων MWIR C1212M HgCdTe είναι μια ιδανική επιλογή για εφαρμογές θερμικής απεικόνισης που απαιτούν ανώτερη απόδοση μεγάλου εύρους και αναγνώριση λεπτομερειών εικόνας σε μικρό μέγεθος, βάρος,και πακέτο ισχύος.
-
Ανάλυση:
1280x1024
-
Πίξελ
Πίτς:
12μm
-
Υψηλή
ευαισθησία
-
Σύνθετο
σχέδιο
-
Ελαφρύ
-
Μικρή
κατανάλωση
ενέργειας
| Σχήμα | C1212M MW |
| Υλικό | ΜΚΤ |
| Απόφαση | 1280x1024 |
| Πιξέλες | 12 μm |
| Φασματικό εύρος | 30,7 μm· 4,8 μm MW |
| Τρόπος λειτουργίας | Εικόνα, Τρόπος ενσωμάτωσης ITR/IWR, Τρόπος Windows, Αντι-φυτρώνει |
| Δυνατότητα φόρτισης |
6.75Me-/4.8Me-(ITR) 5.25Me-/3.3Me-(IWR) |
| Δυναμικό εύρος |
Τρόπος
ITR≥80dB Τρόπος IWR≥76dB |
| Αριθμός παραγωγής | 4 ή 8; Μέχρι 20Mpixel/s ανά έξοδο |
| ΔΕΔ | ≤ 20mK (F2/F4) |
| Αποτελεσματική ταχύτητα εικονοστοιχείων | ≥ 99,5% |
| Αντίστοιχη απάντηση | ≤ 8% |
| Τύπος κρυοψύκτη | RS058F |
| Σταθερή κατανάλωση ενέργειας | ≤ 7W |
| Μέγιστη κατανάλωση ισχύος | ≤ 17W |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | 24V συνεχής |
| Χρόνος ψύξης | ≤6 λεπτά |
| Βάρος | ≤ 600 g |
| Μέγεθος (mm) | 149x58.5x71 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -45°C ~ +71°C |
Ο
ανιχνευτής
υπέρυθρων
με
κρυογονική
ψύξη
MWIR
C1212M
είναιΤο
σύστημα
παρακολούθησης
μεγάλης
εμβέλειας
και
τα
περίπλοκα
περιβάλλοντα,
όπως
η
ελάχιστα
κατοικημένη
περιοχή,
24/7
παρακολούθηση
όλων
των
καιρικών
συνθηκών,
σκληρό
καιρικό
περιβάλλον.
Προσαρμοσμένη υπηρεσία
Προσαρμογή προϊόντος: Προσαρμογή διαμορφώσεων και προσαρμογή αλγορίθμων για την κάλυψη ειδικών απαιτήσεων του κλάδου
Τεχνική υποστήριξη και κατάρτιση επί τόπου: Παροχή πρακτικής εγκατάστασης συστήματος και επιχειρησιακής κατάρτισης στους βασικούς πελάτες
Κοινή καινοτομία για νέα προϊόντα και αγορές: Συνεργασία με τους πελάτες για την κοινή ανάπτυξη καινοτόμων λύσεων εφαρμογών υπέρυθρου
1Τι είναι η υπερύθριη θερμική απεικόνιση;
Η θερμική απεικόνιση υπέρυθρου είναι μια μέθοδος που χρησιμοποιεί υπέρυθρη ακτινοβολία και θερμική ενέργεια για τη συλλογή πληροφοριών σχετικά με αντικείμενα, προκειμένου να διαμορφωθούν εικόνες τους,ή να πάρει πληροφορίες θερμοκρασίας των αντικειμένων, ακόμη και σε περιβάλλοντα χαμηλής ορατότητας.
2Πώς
λειτουργεί
η
υπέρυθρη
θερμική
απεικόνιση;
Το
σύστημα
θερμικής
απεικόνισης
υπέρυθρου
είναι
μια
παθητική
τεχνολογία
ανίχνευσης
και
αναγνώρισης
χωρίς
επαφή
με
την
υπέρυθρη
τεχνολογία.Επικεντρώνει
την
υπέρυθρη
ακτινοβολία
της
σκηνής
στο
εστιακό
επίπεδο
συστοιχίας
υπέρυθρου
ανιχνευτή
μέσω
του
υπέρυθρου
οπτικού
συστήματος
που
μπορεί
να
περάσει
μέσα
από
την
υπέρυθρη
ακτινοβολίαΟ
θερμικός
ανιχνευτής
μετατρέπει
το
σήμα
ακτινοβολίας
διαφορετικής
έντασης
στο
αντίστοιχο
ηλεκτρικό
σήμα
και
στη
συνέχεια,
μέσω
της
ενίσχυσης
και
της
επεξεργασίας
βίντεο,δημιουργεί
την
υπέρυθρη
εικόνα
που
μπορεί
να
παρατηρηθεί
με
γυμνό
μάτι.



