| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1000 Pieces |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Πρότυπος αριθμός | GST612W |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Πρότυπος αριθμός | GST612W |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1000 κομμάτια | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T | Ψήφισμα | 640x512 / 12μm |
| NETD | <40mK | Φασματικό εύρος | 8~14μm |
| Μέγεθος | 18x16x2,8mm | Βάρος | <1,5 γρ |
| Πακέτο | συσκευασία επιπέδου γκοφρέτας |
640x512 / 12μm VOx μη ψύκτες υπέρυθροι ανιχνευτές, θερμικός αισθητήρας LWIR με καθαρή θερμική απεικόνιση
Ο ανιχνευτής υπέρυθρων LWIR χωρίς ψύξη GST612W είναι προσανατολισμένος για βελτιστοποιημένο SWaP-C (μέγεθος, βάρος, ισχύς, κόστος).Έχει ανάλυση 640x512 με μέγεθος pixel στα 12μm και συλλαμβάνει ενέργεια υπέρυθρου μήκους κύματος από 8 έως 14μm.
Ο ανιχνευτής GST612W FPA χωρίς ψύξη vox microbolometer παράγει ανώτερη εικόνα έως 327.680 pixels χωρίς συμβιβασμό στο μέγεθος,το οποίο το καθιστά το κύριο προϊόν στην αγορά με ευρεία εφαρμογή σε σχεδόν όλες τις δημοφιλείς εφαρμογές όπως η θερμογραφία, παρακολούθηση της ασφάλειας, πυρόσβεση, αυτόνομη οδήγηση, προσωπική όραση κλπ.
-
Ανάλυση:
640x512
-
Πίξελ
Πίτς:
12μm
-
NETD:
-
Ποσοστό
εικόνας:
50/60Hz
-
Καθαρή
ποιότητα
εικόνας
| Σχήμα | GST612W |
| Υλικό | VOx |
| Απόφαση | 640x512 |
| Πιξέλες | 12 μm |
| Φασματικό εύρος | 8-14μm |
| ΔΕΔ | |
| Ψηφιακή έξοδος | Ενσωματωμένο 14bit ADC |
| Τυπική Ανταπόκριση | 15mV/K |
| Χρόνος θερμικής αντίδρασης | |
| Ποσοστό καρέ | 50/60Hz |
| Μέγεθος (mm) | 18x16x2.8 |
| Βάρος | |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C ~ +85°C |
Ο ανιχνευτής θερμικής απεικόνισης GST612W χρησιμοποιείται ευρέως σε πολλούς τομείς, όπως η θερμογραφία, η ασφάλεια και η παρακολούθηση, τα εξωτερικά, η επιβολή του νόμου και η διάσωση, το ADAS, τα ωφέλιμα φορτία UAV κλπ.
Διαφορετικό χαρτοφυλάκιο προϊόντων
Ένα ευρύ φάσμα μορφών προϊόντων, συμπεριλαμβανομένων των ανιχνευτών υπέρυθρων, των πυρήνων των φωτογραφικών μηχανών και των ενοτήτων για την κάλυψη διαφόρων απαιτήσεων ενοποίησης.
Πλούσια ποικιλία προϊόντων
Οι πολλαπλές ανάλυσεις συστοιχίας, τα μεγέθη των pixel, οι ζώνες κύματος και οι συνδυασμοί επιλογών φακών παρέχουν μεγαλύτερη ευελιξία για διαφορετικές εφαρμογές.
Εξαιρετική απόδοση
Καθαρή απεικόνιση, συμπαγές μέγεθος, χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, υψηλή ευαισθησία και υψηλή αξιοπιστία, σχεδιασμένα για να λειτουργούν κάτω από ένα ευρύ φάσμα περιβαλλοντικών προκλήσεων.
Εύκολη ενσωμάτωση
Οι πολλαπλές επιλογές διεπαφής καθιστούν την ολοκλήρωση απλή και επιτρέπουν την ταχεία ανάπτυξη σε πολλαπλά πεδία εφαρμογής.
1Πώς λειτουργεί το μη ψυγμένο μικροβολόμετρο εστιακού επιπέδου;
Χρησιμοποιώντας την αρχή της θερμικής επίδρασης ακτινοβολίας υπέρυθρου, ο μη ψυγμένος ανιχνευτής υπέρυθρου μετατρέπει την ενέργεια της υπέρυθρης ακτινοβολίας σε θερμική ενέργεια με υλικό απορρόφησης υπέρυθρου,έτσι ώστε η θερμοκρασία του ευαίσθητου υλικού να αυξάνεταιΤότε, a certain physical parameter of the sensitive material changes accordingly and converts into electrical signal or visible light signal through a certain conversion mechanism designed to realize the detection of the object.
2Ποιο είναι το πλεονέκτημα του μη ψυγμένου μικροβολόμετρου;
Ο ανιχνευτής εστιακού επιπέδου υπέρυθρου χωρίς ψύξη δεν χρειάζεται συσκευή ολοκληρωμένης συναρμολόγησης ψύξης Dewar (IDCA) και μπορεί να λειτουργεί σε θερμοκρασία δωματίου.μικρού μεγέθουςΠαρόλο που η ευαισθησία του μη ψυγισμένου ανιχνευτή εστιακού επιπέδου υπέρυθρου δεν είναι τόσο καλή όσο αυτή των ψυγισμένων ανιχνευτών υπέρυθρου, μετά από χρόνια ανάπτυξης, η ευαισθησία των ανιχνευτών υπέρυθρου δεν είναι τόσο υψηλή όσο αυτή των ανιχνευτών υπέρυθρου.Η απόδοση του κόστους ήταν προφανώς καλύτερη από τον ψυγμένο ανιχνευτή, η οποία έχει ευρύτερες προοπτικές εφαρμογής.