| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Πρότυπος αριθμός | Ν-οδηγός 384 |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Πρότυπος αριθμός | Ν-οδηγός 384 |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T | Ψήφισμα | 384x288/17μm |
| NETD | <50mK | Φασματικό εύρος | 8~14μm |
| Οπτικό πεδίο | 37°x28° |
N-Driver
384
Καμερα
νυχτερινής
όρασης
που
τοποθετείται
σε
όχημα
με
υπερύθμιση
384x288
/
17μm
Το N-Driver384 είναι ένα από τα συστήματα υπέρυθρου που τοποθετούνται σε οχήματα της σειράς N-Driver.Ενσωματώνει ανιχνευτή υπέρυθρου 384x288/17μm και μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να βελτιώσει την οπτική ικανότητα του οδηγού σε σκληρό περιβάλλον, όπως το απόλυτο σκοτάδι, βροχή, χιόνι, ομίχλη, σκόνη κλπ.
Με τη θερμική κάμερα νυχτερινής όρασης N-Driver384, οι οδηγοί μπορούν να δουν καθαρή εικόνα 300 μέτρα μακριά πέρα από την εμβέλεια των προβολέων των οχημάτων.Είναι επίσης αποτελεσματικό για την εξάλειψη της παρεμβολής των φακών από τα οχήματα που έρχονται απέναντι, αυξάνοντας την αντίληψη των οδηγών για το περιβάλλον και την ορατότητα σε απόσταση στο σκοτάδι ή σε άσχημο καιρό, ώστε να βελτιωθεί η ασφάλεια των οδηγών, των επιβατών,οι πεζοί και τα οχήματα μπορούν να εγγυηθούν.
Είμαστε προμηθευτές θερμικών ανιχνευτών υπέρυθρων και ενότητες υπέρυθρων φωτογραφικών μηχανών.αποτελεσματικές και βολικές λύσεις για πελάτες σε όλους τους κλάδους με την βασική τεχνολογία του ανεξάρτητου ανιχνευτή υπέρυθρων.
- Ανάλυση: 384x288
- Πικσελ Πίτς: 17μm
- NETD
- Μεγάλη απόσταση οπτικής επαφής
- Εφαρμογή σε όλες τις καιρικές συνθήκες
- Μεταφορά δεδομένων υψηλής ταχύτητας
- Υψηλή αξιοπιστία και σταθερότητα
| Σχήμα | Οδηγός N 384 |
| Απόδοση ανιχνευτή υπέρυθρων | |
| Απόφαση | 384x288 |
| Πιξέλες | 17 μm |
| Φασματικό εύρος | 8 έως 14 μm |
| ΔΕΔ | |
| Απόδοση εμφάνισης εικόνας | |
| Εστιακό μήκος | 9.7mm |
| Το οπτικό πεδίο | 37° × 28° |
| Μορφή εξόδου βίντεο | Επενδύσεις |
| Απόδοση εικόνας και ανάλυση | PAL 768x576@25Hz |
| Χαρακτηριστικά συστήματος | |
| Ώρα εκκίνησης | ≤ 8s (Θερμοκρασία δωματίου) |
| Θέρμανση |
Όταν
η
θερμοκρασία
του
παραθύρου
είναι
χαμηλότερη
από
2°C±2°C,
ξεκινήστε
την
θέρμανση
από
μόνη
της Όταν η θερμοκρασία του παραθύρου είναι υψηλότερη από 7°C±2°C, απενεργοποιήστε την θέρμανση από μόνη της |
| Αλγόριθμος αποζημίωσης | Αυτοματοποιημένη αντιστάθμιση κλείστρου |
| Αλγόριθμος εικόνας | Αυτόματη αντίθεση φωτεινότητας/βελτίωση εικόνας |
| Διασύνδεση επικοινωνίας | RS232, Baud Rate: 115200bps/CAN επικοινωνία, ταχύτητα 500kbps |
| Ανίχνευση πεζών/οχημάτων | / |
| Ηλεκτρικά χαρακτηριστικά | |
| Πρόσθετη τάση | DC9V~32V |
| Συνολική κατανάλωση ενέργειας |
≤3,5W@24V
Ηλεκτρική
παροχή,
θέρμανση
παραθύρου
απενεργοποιημένη ≤9W@24V Ηλεκτρική παροχή, η θέρμανση παραθύρου είναι ενεργή |
| Πεδίο λειτουργίας | |
| Παρατηρήστε το εύρος |
Άτομο:
1,8m
×
0,5m
≥
150m Αυτοκίνητο: 2,3m × 2,3m ≥ 300m |
| Ανίχνευση Περιοχής | / |
| Εξωτερική σύνδεση καλωδίου | |
| Διάστημα καλωδίου | 4 μέτρα |
| Τυπική εξωτερική διεπαφή |
Ηλεκτρική
τροφοδοσία:
DC5.5*2.1
γυναικεία
σύνδεση Βίντεο: RCA Lotus Male Connector Σειριακή θύρα: SM 2.54-3P αρσενικός σύνδεσμος (Pin) |
| Φυσικά χαρακτηριστικά | |
| Μέγεθος (mm) | 40.0x36.0x58.0 (χωρίς καλώδιο) |
| Βάρος | 150g±3g (χωρίς καλώδιο) |
| Προσαρμογή στο περιβάλλον | |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C ~ +85°C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C ~ +90°C |
| Δοκιμή για το περιβάλλον |
Αλατοκηλίδα:
ISO16750-4;
Ασφαλές
επίπεδο
IV Βιομηχανικός διαλύτης: GB/T28046.5-2013 |
| Δοκιμή αξιοπιστίας |
Δονήσεις:
ISO16750-3,
βαθμός
Α Αντιφλεγμονώδης: GB8410, βαθμός Β Επίδραση πέτρας: ISO16750-3, βαθμός Α ESD: Εκκένωση επαφής ±8KV, εκκένωση αέρα ±15KV |
| Πακέτο | Σφραγισμένη θήκη IP67 |
| Πιστοποίηση | |
| ΕΜΚ | Πιστοποίηση δοκιμής EMC (ISO10605, ISO11452-4, ISO11452-2, ISO7637-2) |
Η κάμερα θερμικής απεικόνισης αυτοκινήτων N-driver 384 χρησιμοποιείται ευρέως στο προηγμένο σύστημα υποβοήθησης οδηγού.
1Πώς να επιλέξετε την κατάλληλη ανάλυση του υπέρυθρου ανιχνευτή;
Αν η ποιότητα της εικόνας δεν είναι υψηλή, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε ένα άλλο λογισμικό.Μπορείτε να επιλέξετε τον υπέρυθρο ανιχνευτή με χαμηλή ανάλυσηΕάν χρειάζεστε μια πολύ καθαρή εικόνα για ορισμένους ειδικούς σκοπούς, όπως η τηλεπαρακολούθηση, μπορείτε να επιλέξετε έναν ανιχνευτή υπέρυθρων υψηλής ανάλυσης 1280x1024.
2Πώς να επιλέξετε το σωστό ψευδοχρώμα για θερμική απεικόνιση;
- Το γκρι λευκό είναι πιο κατάλληλο για το στόχο με μικρή διαφορά θερμοκρασίας
- Το κόκκινο και το μπλε είναι πιο κατάλληλο για την σκηνή όπου πρέπει να βρεθούν τα σημεία προβλήματος.
- Το κόκκινο σίδερο είναι η τυποποιημένη παλέτα χρωμάτων της βιομηχανίας ενέργειας.
Σημείωση: ανεξάρτητα από την παλέτα που θα επιλέξετε, η θερμική θερμοκρασία δεν θα αλλάξει καθόλου.
3.Πώς να επιλέξετε έναν κατάλληλο υπέρυθρο θερμικό φακό κάμερας;
- Ο κανονικός φακός μπορεί να χτυπήσει κανονικούς στόχους με την κατάλληλη απόσταση.
- Για τον τηλεφακό, είναι κατάλληλος για στόχους που είναι σχετικά μικροί και πρέπει να παρατηρούνται από μεγάλη απόσταση
- Για να δεις πιο λεπτομερώς αντικείμενα από κοντινή απόσταση, ο φακός ευρείας γωνίας είναι καλύτερος.
- Μακρο φακό είναι για να βλέπει πολύ λεπτό στόχο με κοντινή απόσταση, όπως κύκλωμα τσιπ.



