| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Πρότυπος αριθμός | iHA417 |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Πρότυπος αριθμός | iHA417 |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T | Ψήφισμα | 400x300/17μm |
| NETD | <50mK | Φασματικό εύρος | 8~14μm |
| Μέγεθος | 44.5x42.5x58.9mm | Ρυθμός καρέ | 25 Hz |
| τρόπο επικοινωνίας | USB |
400x300 / 17μm Μη ψυγμένη θερμική κάμερα για μέτρηση θερμοκρασίας
Η θερμική κάμερα ελέγχου πυρετού iHA417 αποτελείται από ανιχνευτή υπέρυθρου 400 × 300 / 17 μm, οπτικό φακό υπέρυθρου 7 mm και ένα εξειδικευμένο SDK για τη μέτρηση της θερμοκρασίας του ανθρώπινου σώματος.
It is a kind of infrared product for fever detection and fever screening that uses image analysis software to detect and mark the areas of an image where a defined temperature threshold has been exceeded.
Είμαστε προμηθευτές θερμικών ανιχνευτών υπέρυθρων και ενότητες υπέρυθρων φωτογραφικών μηχανών.αποτελεσματικές και βολικές λύσεις για πελάτες σε όλους τους κλάδους με την βασική τεχνολογία του ανεξάρτητου ανιχνευτή υπέρυθρων.
-
NETD
-
Εύκολο
να
ενσωματωθεί
-
Σχεδιασμός
χωρίς
επαφή
-
Το
οπτικό
πεδίο:
37.2°
×
28.3°
-
Διαφορά
θερμοκρασίας:
±0,5°C
-
Απόσταση
μέτρησης
θερμοκρασίας:
βέλτιστα
5
μέτρα
| Σχήμα | iHA417 |
| Απόδοση ανιχνευτή υπέρυθρων | |
| Απόφαση | 400x300 |
| Πιξέλες | 17 μm |
| Φασματικό εύρος | 8 έως 14 μm |
| ΔΕΔ | |
| Επεξεργασία εικόνας | |
| Ποσοστό καρέ | 25Hz |
| Ώρα εκκίνησης | |
| Συστατικό επέκτασης | Βίντεο USB |
| Τρόπος εξασθένισης | Γραμμικό/Ιστογράφημα/Μικτό |
| Εμφάνιση εικόνας | Μαύρο Ζεστό / Λευκό Ζεστό / Ψευδοχρώμα |
| Κατεύθυνση εικόνας | Οριζόντια/κατά κάθετη/διαγώνια αναστροφή |
| Αλγόριθμος εικόνας | Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου |
| Ηλεκτρική προδιαγραφή | |
| Τυπική εξωτερική διεπαφή | Τύπος-Γ |
| Τρόπος επικοινωνίας | USB |
| Πρόσθετη τάση | 5±0,5V |
| Τυπική κατανάλωση ενέργειας | |
| Μέτρηση θερμοκρασίας | |
| Περιοχή θερμοκρασίας λειτουργίας | 16°C ~ 32°C |
| Περιοχή θερμοκρασίας | 20°C ~ 50°C |
| Ακριβότητα θερμοκρασίας | ≤±0,5°C (Χωρίς άνεμο σε εσωτερικούς χώρους, 32°C~42°C στόχος) |
| SDK | ARM/Windows SDK, θερμογραφία πλήρους οθόνης |
| Φυσικά χαρακτηριστικά | |
| Μέγεθος (mm) | 44.5x42.5x58.9 (PLUG417S+7mm φακός) |
| Βάρος | PLUG417S+7mm Σκοπός≤135g |
| Προσαρμογή στο περιβάλλον | |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -10°C ~ +50°C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C ~ +85°C |
| Η υγρασία | 5% έως 95%, μη συμπυκνωτικό |
| Δονήσεις | Τυχαία δόνηση 5,35gms, 3 άξονες |
| Σοκ | Κύκλος μισού νόμου, 40g/11ms, 3 άξονας 6 κατεύθυνση |
| Οπτική | |
| Προαιρετικός φακός | Σταθερή εστίαση αθερμική: 7 mm |
| Πιστοποίηση | |
| Πρότυπα πιστοποίησης | ROHS/REACH |
Η θερμική κάμερα iHA417 χρησιμοποιείται ευρέως στη μέτρηση της θερμοκρασίας του ανθρώπινου σώματος και στην ανίχνευση της αυξημένης θερμοκρασίας του σώματος.
Το όραμά μας: Να ωθήσουμε τα όρια της αισθητικής και να μεταμορφώσουμε τον τρόπο που οι άνθρωποι συνδέονται με τον κόσμο γύρω τους.
Αποστολή μας: Να αξιοποιήσουμε τη δύναμη της τεχνολογίας ανίχνευσης υπέρυθρου για να μεταμορφώσουμε τις βιομηχανίες σε όλο τον κόσμο, επιτρέποντας πιο έξυπνες αποφάσεις, ασφαλέστερα περιβάλλοντα και ένα πιο συνδεδεμένο μέλλον.
Η αξία μας: Να δημιουργήσουμε προηγμένη υπέρυθρη τεχνολογία που κάνει τον κόσμο ένα καλύτερο μέρος.
1Τι είναι η υπερύθριη θερμική απεικόνιση;
Η θερμική απεικόνιση υπέρυθρου είναι ένα είδος μεθόδου που χρησιμοποιεί υπέρυθρη ακτινοβολία και θερμική ενέργεια για τη συλλογή πληροφοριών σχετικά με αντικείμενα.Μετατρέπει την αόρατη υπέρυθρη ακτινοβολία σε ορατή υπέρυθρη θερμική εικόνα με κατανομή θερμοκρασίας της επιφάνειας στόχου.Διαφορετικά αντικείμενα και ακόμη και διαφορετικά μέρη του ίδιου αντικειμένου έχουν διαφορετική ικανότητα ακτινοβολίας και δύναμη υπέρυθρης αντανάκλασης.
2Για τι μπορεί να χρησιμοποιηθεί η υπέρυθρη απεικόνιση;
- Νυχτερινή όραση
- Αναζήτηση και διάσωση
- Μη καταστροφική δοκιμή
- Πρόληψη επιδημιών
-Θερμογραφία.
-Ασφάλεια και παρακολούθηση
- Πυροσβεστική.
- Ναι.
3Τι είναι η θερμική ανάλυση;
Μια μονάδα θερμικής απεικόνισης συνήθως αποτελείται από έναν ανιχνευτή υπέρυθρων, έναν υπέρυθρο φακό και ηλεκτρονικά υλικά με ενσωματωμένο λογισμικό και αλγόριθμο.



