| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Πρότυπος αριθμός | PLUG1212 |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Πρότυπος αριθμός | PLUG1212 |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T | Ψήφισμα | 1280x1024/12μm |
| NETD | <50mK | Φασματικό εύρος | 8~14μm |
| Μέγεθος | 20x20x10.4mm |
Μεγάλο Πιξέλ Σειρά 1280x1024 / 12μm Μη ψυγμένο υποκόκκινο πυρήνα κάμερας που χρησιμοποιείται σε περίπλοκα περιβάλλοντα
Το PLUG1212 είναι ένα μη ψυγμένο θερμικό μοντέλο απεικόνισης υψηλής ευκρίνειας με ανάλυση 1280x1024 και μεγέθους pixel 12μm LWIR VOx Microbolometer υπέρυθρος ανιχνευτής.
Είμαστε προμηθευτές θερμικών ανιχνευτών υπέρυθρων και ενότητες υπέρυθρων φωτογραφικών μηχανών.αποτελεσματικές και βολικές λύσεις για πελάτες σε όλους τους κλάδους με την βασική τεχνολογία του ανεξάρτητου ανιχνευτή υπέρυθρων.
- Μέγεθος: 56x56x40.2
- Βάρος: ≤220g
- μήκος κύματος: 8~14μm (LWIR)
- Ποσοστό εικόνας: 25Hz
| Σχήμα | ΠΡΟΣΟΧΗ1212 |
| Απόδοση ανιχνευτή υπέρυθρων | |
| Απόφαση | 1280x1024 |
| Πιξέλες | 12 μm |
| Φασματικό εύρος | 8 έως 14 μm |
| ΔΕΔ | |
| Επεξεργασία εικόνας | |
| Ποσοστό καρέ | 25Hz |
| Ώρα εκκίνησης | |
| Αναλογικό βίντεο | / |
| Ψηφιακό βίντεο | Ηλεκτρονική σύνδεση |
| Συστατικό επέκτασης | USB/Camerlink |
| Τρόπος εξασθένισης | Γραμμικό/Ιστογράφημα/Μικτό |
| Ψηφιακό ζουμ | 1 ~ 8X συνεχής ζουμ, μέγεθος βήματος 1/8 |
| Εμφάνιση εικόνας | Μαύρο Ζεστό / Λευκό Ζεστό / Ψευδοχρώμα |
| Κατεύθυνση εικόνας | Οριζόντια/κατά κάθετη/διαγώνια αναστροφή |
| Αλγόριθμος εικόνας | Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου |
| Ηλεκτρική προδιαγραφή | |
| Τυπική εξωτερική διεπαφή | 50pin_HRS Διασύνδεση |
| Τρόπος επικοινωνίας | RS232-TTL, 115200bps |
| Πρόσθετη τάση | 5±0,5V |
| Τυπική κατανάλωση ενέργειας | |
| Φυσικά χαρακτηριστικά | |
| Μέγεθος (mm) | 56x56x40.2 |
| Βάρος | ≤ 220g |
| Προσαρμογή στο περιβάλλον | |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C ~ +70°C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C ~ +85°C |
| Η υγρασία | 5% έως 95%, μη συμπυκνωτικό |
| Δονήσεις | Τυχαία δόνηση 5,35gms, 3 άξονες |
| Σοκ | Κύκλος μισού νόμου, 40g/11ms, 3 άξονας 6 κατεύθυνση |
| Οπτική | |
| Προαιρετικός φακός | Αθερμική σταθερή εστίαση: 19mm/25mm |
Η μονάδα υποκόκκινης απεικόνισης PLU1212 χρησιμοποιείται ευρέως στην ασφάλεια και παρακολούθηση, στο εξωτερικό, στην πυρόσβεση και διάσωση, στην επιβολή του νόμου και τη διάσωση, στο ADAS, στα ωφέλιμα φορτία UAV κλπ.
1Σε ποιες βιομηχανίες μπορούν να χρησιμοποιηθούν οι ανιχνευτές υπέρυθρου / πυρήνες θερμικών καμερών;
Οι μικροθερμικές μονάδες κάμερας χρησιμοποιούνται ευρέως σε πολλές βιομηχανίες, όπως:
- Θερμογραφία: Συντήρηση ηλεκτρικής ενέργειας, μηχανική όραση, κτίριο HVAC, μεταλλουργική πετροχημική, προγνωστική συντήρηση, πρόληψη επιδημιών
- Ασφάλεια και παρακολούθηση: Ασφαλής πόλη, Παρακολούθηση υποδομών, Ασφάλεια των συνόρων, Ναυτικές κρουαζιέρες, Ασφάλεια των ορυχείων
- Πυροσβεστική και διάσωση: Πρόληψη δασικών πυρκαγιών, πρόληψη πυρκαγιών, έρευνα και διάσωση
- Χρήσιμο φορτίο UAV: Επιθεώρηση εξοπλισμού, επιβολή και διάσωση, εφαρμογή πυρκαγιάς, παρατήρηση ζώων
- Προσωπικό όραμα: ελεύθερος χρόνος, παρατήρηση ζώων, περιπολία επιβολής του νόμου
- ADAS: αυτόνομη οδήγηση, προηγμένο σύστημα υποβοήθησης οδηγού, ειδικά οχήματα
- AIoT: έξυπνο σπίτι, έξυπνο υλικό, έξυπνη φροντίδα, ρομπότ
- Άλλοι: Ενισχυμένο σύστημα όρασης πτήσης, ανίχνευση αερίων, γεωργία και βοσκοτροφία, επιστημονική έρευνα.



