| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Πρότυπος αριθμός | PLUG612R |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Πρότυπος αριθμός | PLUG612R |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T | Ψήφισμα | 640x512 / 12μm |
| NETD | <30mK | Φασματικό εύρος | 8~14μm |
| Μέγεθος | 44,5x44,5x36,6mm |
Κέντρο θερμικής κάμερας υπέρυθρου LWIR 640x512/12μm για την επιθεώρηση ηλεκτρικής ενέργειας
Η μονάδα θερμικής απεικόνισης PLUG612R καλύπτει μακρύ μήκος κύματος από 8 έως 14μm με ανάλυση 640x512 και μέγεθος pixel σε 12μm VOx μικροβολόμετρο υπέρυθρου ανιχνευτή.
Ως κορυφαίος προμηθευτής ανιχνευτών υπεριώδους ακτινοβολίας και θερμικών αισθητήρων, παρέχουμε στους πελάτες διάφορες ώριμες και σταθερές λύσεις θερμικής απεικόνισης υπέρυθρου.Είναι ευκολότερο για τις μονάδες θερμικής απεικόνισης να ενσωματωθούν σε περισσότερα τερματικά προϊόντα και μειώνει σημαντικά το κόστος για τους πελάτες.
-
Ανάλυση:
640x512
-
Πιξέλων
Pitch:
17
μm
-
Τύπος
συστοιχίας:
Μη
ψυγμένο
μικροβολόμετρο
-
Θερμική
ευαισθησία:
NETD-
Φασματική
ζώνη:
8
μm
έως
14
μm
| Σχήμα | ΠΡΟΣΟΧΗ 612R |
| Απόδοση ανιχνευτή υπέρυθρων | |
| Απόφαση | 640x512 |
| Πιξέλες | 12 μm |
| Φασματικό εύρος | 8 έως 14 μm |
| ΔΕΔ | |
| Επεξεργασία εικόνας | |
| Ποσοστό καρέ | 25Hz/30Hz |
| Ώρα εκκίνησης | |
| Αναλογικό βίντεο | PAL/NTSC |
| Ψηφιακό βίντεο | Ειδικότερα, το όχημα πρέπει να είναι εξοπλισμένο με ηλεκτρική ενέργεια. |
| Συστατικό επέκτασης | USB/Camerlink |
| Τρόπος εξασθένισης | Γραμμικό/Ιστογράφημα/Μικτό |
| Ψηφιακό ζουμ | 1 ~ 8X συνεχής ζουμ, μέγεθος βήματος 1/8 |
| Εμφάνιση εικόνας | Μαύρο Ζεστό / Λευκό Ζεστό / Ψευδοχρώμα |
| Κατεύθυνση εικόνας | Οριζόντια/κατά κάθετη/διαγώνια αναστροφή |
| Αλγόριθμος εικόνας | Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου |
| Ηλεκτρική προδιαγραφή | |
| Τυπική εξωτερική διεπαφή | 50pin_HRS Διασύνδεση |
| Τρόπος επικοινωνίας | RS232-TTL, 115200bps |
| Πρόσθετη τάση | 4 έως 6V |
| Μέτρηση θερμοκρασίας | |
| Περιοχή θερμοκρασίας λειτουργίας | -10°C~50°C |
| Περιοχή θερμοκρασίας | -20°C έως 150°C, 100°C έως 550°C |
| Ακριβότητα θερμοκρασίας | ±2°C ή ±2% (Παραλάβετε τη μέγιστη τιμή) |
| SDK | ARM/Windows/Linux SDK, θερμογραφία πλήρους οθόνης |
| Φυσικά χαρακτηριστικά | |
| Μέγεθος (mm) | 44.5x44.5x36.6 |
| Βάρος | ≤ 85 g |
| Προσαρμογή στο περιβάλλον | |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C ~ +70°C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C ~ +85°C |
| Η υγρασία | 5% έως 95%, μη συμπυκνωτικό |
| Δονήσεις | Τυχαία δόνηση 5,35gms, 3 άξονες |
| Σοκ | Κύκλος μισού νόμου, 40g/11ms, 3 άξονας 6 κατεύθυνση |
| Οπτική | |
| Προαιρετικός φακός | Σταθερή εστίαση Αθερμική: 13mm/19mm/24mm |
Η μονάδα θερμικής απεικόνισης PLUG612R χρησιμοποιείται ευρέως στην επιθεώρηση ηλεκτρικής ενέργειας, το όραμα μηχανών, την ασφάλεια και παρακολούθηση κτιρίων HVAC, εξωτερικά, την πυρόσβεση και διάσωση, την επιβολή του νόμου και τη διάσωση, το ADAS,Χρήσιμα φορτία UAV κλπ..
Η SensorMicro είναι ο κορυφαίος κατασκευαστής και πάροχος υπηρεσιών υπέρυθρων ανιχνευτών.Είναι πρόθυμη να παρέχει στους πελάτες σε όλο τον κόσμο με υψηλής απόδοσης μη ψυγμένους και ψυγμένους ανιχνευτές θερμικής απεικόνισης και να μοιραστεί την επαγγελματική εμπειρία εφαρμογής.
Η
SensorMicro
προσφέρει
προηγμένους
ανιχνευτές
υπέρυθρων,
πυρήνες
κάμερας
και
μονάδες
με
ευπροσάρμοστες
μορφές
και
ζώνες
κύματος.Τα
προϊόντα
μας
ενσωματώνονται
απρόσκοπτα
σε
διάφορα
συστήματα,
ενισχύοντας
εφαρμογές
απεικόνισης
και
ανίχνευσης
επόμενης
γενιάς
σε
διάφορες
βιομηχανίες..
Οι
μικροανιχνευτές
έχουν
χρησιμοποιηθεί
ευρέως
στην
θερμογραφία,
την
ασφάλεια
και
την
παρακολούθηση,
την
προσωπική
όραση,
τα
αυτοκινητοβιομηχανικά
και
καταναλωτικά
προϊόντα
υπέρυθρου.Η
ικανότητα
παραγωγής
σε
μεγάλες
ποσότητες
της
SensorMicro
της
επιτρέπει
να
ανταποκριθεί
στην
αυξανόμενη
ζήτηση
από
όλες
τις
υπάρχουσες
και
αναδυόμενες
αγορές.
1Τι είναι η υπερύθριη θερμική απεικόνιση;
Η θερμική απεικόνιση υπέρυθρου είναι ένα είδος μεθόδου που χρησιμοποιεί υπέρυθρη ακτινοβολία και θερμική ενέργεια για τη συλλογή πληροφοριών σχετικά με αντικείμενα.Σύμφωνα με τη διαφορά ακτινοβολίας μεταξύ του αντικειμένου και του περιβάλλοντος φόντου και τη διαφορά ακτινοβολίας κάθε μέρους του ίδιου του αντικειμένου, η θερμική εικόνα υπέρυθρου μπορεί να δείξει τη διακύμανση της ακτινοβολίας κάθε μέρους της σκηνής, δείχνοντας έτσι τα χαρακτηριστικά της σκηνής.
2Ποιο είναι το πλεονέκτημα της υπέρυθρης θερμικής απεικόνισης;
---Βλέπετε μέσα από το απόλυτο σκοτάδι;
--- Ταυτοποίηση με καμουφλάζ;
--- ανίχνευση μεγάλης εμβέλειας·
--- ανίχνευση κατανομής της θερμότητας·
---Μέτρηση θερμοκρασίας χωρίς επαφή·
--- Ευαισθητοποίηση για το επάγγελμα
3Ποιες είναι οι εφαρμογές της υπερύθριης θερμικής απεικόνισης;
Η μέτρηση της θερμοκρασίας και η απεικόνιση σε όλες τις καιρικές συνθήκες είναι δύο βασικές λειτουργίες της τεχνολογίας θερμικής απεικόνισης υπέρυθρου.ασφάλεια και παρακολούθηση, βιομηχανική παραγωγή, επιστημονική έρευνα, ιατρική περίθαλψη και άλλους παραδοσιακούς τομείς.



