| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Πρότυπος αριθμός | COIN417/R |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Πρότυπος αριθμός | COIN417/R |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T | Ψήφισμα | 400x300/17μm |
| Θερμοκρασία | -20℃~+150℃ (Προσαρμόσιμο) | NETD | <40mK |
| Φασματικό εύρος | 8~14μm | Μέγεθος | 25,4x25,4x14,1 (Με κλείστρο) |
| Βάρος | 13g±0,5g (Χωρίς φακό) |
Σύνθετο σχεδιασμό 400x300 / 17μm Σειρά COIN Μη ψυγμένη LWIR θερμική φωτογραφική μηχανή
Το COIN417/R μη ψυγμένο υπέρυθρο μοντέλο χρησιμοποιεί τον πλήρως βελτιστοποιημένο ανιχνευτή υπέρυθρης απεικόνισης SWaP-C πακέτου επιπέδου κυψελών (WLP) με ανάλυση 400x300 και μέγεθος pixel 17μm.Διαθέτει επίσης προαιρετική θερμογραφική λειτουργία με εύρος μετρήσεων από -20 °C έως 550 °C για τη μέτρηση βιομηχανικής θερμοκρασίας.
Χάρη στην τεχνολογία συσκευασίας επιπέδου πλακιδίων, ο ανιχνευτής υπέρυθρων WLP έχει απλούστερη διαδικασία κατασκευής και ευκολότερη ενσωμάτωση, η οποία είναι πιο κατάλληλη για υψηλό όγκο και χαμηλό κόστος παραγωγής.
Η ενότητα υπέρυθρου COIN417/R διαθέτει καθαρή και καθαρή θερμική απεικόνιση, συμπαγές μέγεθος και χαμηλό κόστος.Τα ελαφριά και ευέλικτα χαρακτηριστικά του με διάφορες βιομηχανικές τυποποιημένες διεπαφές το καθιστούν δημοφιλές σε εφαρμογές υπέρυθρου όπως Security & Surveillance, UAV ωφέλιμα φορτία, προηγμένο σύστημα υποβοήθησης οδηγού, πυρόσβεση, AIoT κλπ.
- Σύνθετη, ευέλικτη δομή
- Μικρή κατανάλωση ενέργειας
- Εύκολη ενσωμάτωση σε τελικά προϊόντα
- Σύντομη δευτερογενής ανάπτυξη
| Σχήμα | Σημείωση: |
| Απόδοση ανιχνευτή υπέρυθρων | |
| Απόφαση | 400x300 |
| Πιξέλες | 17 μm |
| Φασματικό εύρος | 8 έως 14 μm |
| ΔΕΔ | |
| Επεξεργασία εικόνας | |
| Ποσοστό καρέ | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| Ώρα εκκίνησης | ≤ 10s |
| Αναλογικό βίντεο | PAL/NTSC |
| Ψηφιακό βίντεο | ΑΡΑ/ΥΥΒ/BT656 |
| Τρόπος εξασθένισης | Γραμμικό/Ιστογράφημα/Μικτό |
| Ψηφιακό ζουμ | 1 ~ 8X συνεχής ζουμ, μέγεθος βήματος 1/8 |
| Εμφάνιση εικόνας | Μαύρο Ζεστό / Λευκό Ζεστό / Ψευδοχρώμα |
| Κατεύθυνση εικόνας | Οριζόντια/κατά κάθετη/διαγώνια αναστροφή |
| Αλγόριθμος εικόνας | Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου/Εθνικό Κέντρο Ελέγχου |
| Ηλεκτρική προδιαγραφή | |
| Τυπική εξωτερική διεπαφή | 30pin_HRS |
| Τρόπος επικοινωνίας | RS232-TTL, 115200bps |
| Πρόσθετη τάση | 3.5~5.5V |
| Τυπική κατανάλωση ενέργειας | |
| Μέτρηση θερμοκρασίας | |
| Περιοχή θερμοκρασίας λειτουργίας | -10°C~50°C |
| Πεδίο μέτρησης θερμοκρασίας | -20°C έως 150°C, 100°C έως 550°C |
| Ακριβότητα θερμοκρασίας | ±3°C ή ±3% (Παραλάβετε τη μέγιστη τιμή) |
| SDK | Υποστήριξη ARM/Windows/Linux SDK, θερμογραφία πλήρους οθόνης |
| Φυσικά χαρακτηριστικά | |
| Μέγεθος (mm) | 25.4x25.4x14.1 (Με κλείστρο) |
| Βάρος | 13g±0,5g (χωρίς φακό) |
| Προσαρμογή στο περιβάλλον | |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C ~ +70°C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -45°C ~ +85°C |
| Η υγρασία | 5% έως 95%, μη συμπυκνωτικό |
| Δονήσεις | Τυχαία δόνηση 5,35gms, 3 άξονες |
| Σοκ | Κύκλος μισού νόμου, 40g/11ms, 3 άξονας 6 κατεύθυνση |
| Οπτική | |
| Προαιρετικός φακός | Σταθερή εστίαση Αθερμική: 9.7mm/15mm/19mm |
Η μονάδα κάμερας IR COIN417/R χρησιμοποιείται ευρέως στην θερμογραφία, την ασφάλεια και την παρακολούθηση, τα εξωτερικά, την πυρόσβεση και διάσωση, την AIoT, το έξυπνο υλικό, τα ωφέλιμα φορτία UAV, το ADAS κλπ.
Τυποποιημένη Υπηρεσία
Ολοκληρωμένη τεκμηρίωση: εγχειρίδια προϊόντων, οδηγίες εγκατάστασης και αναφορές επιλογής.
Ανάπτυξη και υποστήριξη δοκιμών: Ενσωματωμένη δοκιμή δειγμάτων, αξιολόγηση της απόδοσης και επαλήθευση παραμέτρων.
Προχωρημένο εργαλείο προγραμματιστή: SDK, API, αλγόριθμοι και εργαλεία διορθώσεων για βαθιά ολοκλήρωση.
Εξωτερική τεχνική υποστήριξη: υποστήριξη 24 ώρες την εβδομάδα, 7 ημέρες την εβδομάδα, 7 ημέρες την εβδομάδα, 7 ημέρες την εβδομάδα, 7 ημέρες την εβδομάδα, 7 ημέρες την εβδομάδα.
Εγγύηση: Αρχικά εξαρτήματα και αυστηρή τήρηση διαδικασιών για την αποκατάσταση βέλτιστης απόδοσης.
1Τι είναι η υπερύθριη θερμική απεικόνιση;
Η θερμική απεικόνιση υπέρυθρου είναι ένα είδος μεθόδου που χρησιμοποιεί υπέρυθρη ακτινοβολία και θερμική ενέργεια για τη συλλογή πληροφοριών σχετικά με αντικείμενα.Μετατρέπει την αόρατη υπέρυθρη ακτινοβολία σε ορατή υπέρυθρη θερμική εικόνα με κατανομή θερμοκρασίας της επιφάνειας στόχου.Διαφορετικά αντικείμενα και ακόμη και διαφορετικά μέρη του ίδιου αντικειμένου έχουν διαφορετική ικανότητα ακτινοβολίας και δύναμη υπέρυθρης αντανάκλασης.
2Για τι μπορεί να χρησιμοποιηθεί η υπέρυθρη απεικόνιση;
- Νυχτερινή όραση
- Αναζήτηση και διάσωση
- Μη καταστροφική δοκιμή
- Πρόληψη επιδημιών
-Θερμογραφία.
-Ασφάλεια και παρακολούθηση
- Πυροσβεστική.
- Ναι.
3Τι είναι η θερμική ανάλυση;
Μια μονάδα θερμικής απεικόνισης συνήθως αποτελείται από έναν ανιχνευτή υπέρυθρων, έναν υπέρυθρο φακό και ηλεκτρονικά υλικά με ενσωματωμένο λογισμικό και αλγόριθμο.



