| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 100 Pieces |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Πρότυπος αριθμός | GST817M |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Πρότυπος αριθμός | GST817M |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Θέση προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα διαταγής | 100 κομμάτια | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T | Ψήφισμα | 800x600 / 17μm |
| NETD | <30mK | Μέγεθος | 35x25x7,4mm |
| Βάρος | <25 γρ | Φασματικό εύρος | 8~14μm |
| Ρυθμός καρέ | 50/60Hz |
Σταθερή απόδοση 800x600 / 17μm μη ψύκνωτος υπέρυθρος ανιχνευτής για θερμική απεικόνιση και θερμογραφία
Ο GST817M είναι ένας από τους υψηλής ανάλυσης θερμικούς αισθητήρες υψηλής ανάλυσης μη ψύξης με μεταλλική συσκευασία.Τα αποτελεσματικά pixel του είναι 46% αυξημένα σε σύγκριση με τους άλλους ανιχνευτές υπέρυθρων VGA., η οποία παρουσιάζει περισσότερες λεπτομέρειες εικόνας για την υποστήριξη της ανίχνευσης και αναγνώρισης του στόχου, καθώς και για την ακριβή μέτρηση της θερμοκρασίας.Η προτεινόμενη μορφή FPA προσφέρει επίσης τέλεια αντιστοιχία από pixel σε pixel μεταξύ της εξόδου του υπέρυθρου ανιχνευτή και της οθόνης OLED για μια βέλτιστη παρουσίαση εικόνας.
Με βάση την τεχνική των μεταλλικών συσκευασιών και την τεχνολογία TEC, ο αισθητήρας θερμικής απεικόνισης GST817M έχει υψηλή ευαισθησία,σταθερά χαρακτηριστικά απόδοσης και μπορεί να παρουσιάσει καθαρή ποιότητα εικόνας σε διάφορα είδη σκληρού περιβάλλοντος εργασίας, όπως το απόλυτο σκοτάδι, πυκνή ομίχλη, βαριά βροχή, χιόνι, αμμώδης καταιγίδα κλπ.
Μέχρι τώρα, το μεταλλικό πακέτο είναι ακόμα ο κύριος τρόπος στην αγορά των μη ψυγμένων αισθητήρων θερμικής απεικόνισης.Μεταλλικά συσκευασία θερμικών αισθητήρες VOx χρησιμοποιούνται ευρέως σε διάφορους τομείς και βιομηχανίες.
- NETD
- Η ώριμη τεχνολογία
- Σταθερή απόδοση
- Μεγάλη διάρκεια ζωής
- Καθαρή ποιότητα εικόνας και λεπτομέρειες
- Ισχυρή προσαρμοστικότητα στο περιβάλλον
| Σχήμα | GST817M |
| Υλικό | VOx |
| Απόφαση | 800x600 |
| Πιξέλες | 17 μm |
| Φασματικό εύρος | 8 έως 14 μm |
| ΔΕΔ | |
| Ψηφιακή έξοδος | Ενσωματωμένο 14bit ADC |
| Τυπική Ανταπόκριση | 15mV/K |
| Χρόνος θερμικής αντίδρασης | |
| Ποσοστό καρέ | 50/60Hz |
| Κατανάλωση ενέργειας | |
| Μέγεθος (mm) | 35x25x7.4 |
| Βάρος | |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C ~ +85°C |
Ο ανιχνευτής θερμικής απεικόνισης GST817M χρησιμοποιείται ευρέως σε πολλούς τομείς, όπως η θερμογραφία, η ασφάλεια και η παρακολούθηση, τα εξωτερικά, η επιβολή του νόμου και η διάσωση, το ADAS, τα ωφέλιμα φορτία UAV κλπ.
Ένα ευρύ φάσμα μορφών προϊόντων, συμπεριλαμβανομένων των ανιχνευτών υπέρυθρων, των πυρήνων των φωτογραφικών μηχανών και των ενοτήτων για την κάλυψη διαφόρων απαιτήσεων ενοποίησης.
Πλούσια ποικιλία προϊόντων
Οι πολλαπλές ανάλυσεις συστοιχίας, τα μεγέθη των pixel, οι ζώνες κύματος και οι συνδυασμοί επιλογών φακών παρέχουν μεγαλύτερη ευελιξία για διαφορετικές εφαρμογές.
Εξαιρετική απόδοση
Καθαρή απεικόνιση, συμπαγές μέγεθος, χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, υψηλή ευαισθησία και υψηλή αξιοπιστία, σχεδιασμένα για να λειτουργούν κάτω από ένα ευρύ φάσμα περιβαλλοντικών προκλήσεων.
Εύκολη ενσωμάτωση
Οι πολλαπλές επιλογές διεπαφής καθιστούν την ολοκλήρωση απλή και επιτρέπουν την ταχεία ανάπτυξη σε πολλαπλά πεδία εφαρμογής.
1Πώς
να
επιλέξετε
την
κατάλληλη
ανάλυση
του
υπέρυθρου
ανιχνευτή;
Αν
η
ποιότητα
της
εικόνας
δεν
είναι
υψηλή,
θα
πρέπει
να
χρησιμοποιήσετε
ένα
άλλο
λογισμικό.Μπορείτε
να
επιλέξετε
τον
υπέρυθρο
ανιχνευτή
με
χαμηλή
ανάλυσηΕάν
χρειάζεστε
μια
πολύ
καθαρή
εικόνα
για
ορισμένους
ειδικούς
σκοπούς,
όπως
η
τηλεπαρακολούθηση,
μπορείτε
να
επιλέξετε
έναν
ανιχνευτή
υπέρυθρων
υψηλής
ανάλυσης
1280x1024.
2Πώς
να
επιλέξετε
το
σωστό
ψευδοχρώμα
για
θερμική
απεικόνιση;
-
Το
γκρι
λευκό
είναι
πιο
κατάλληλο
για
το
στόχο
με
μικρή
διαφορά
θερμοκρασίας
-
Το
κόκκινο
και
το
μπλε
είναι
πιο
κατάλληλο
για
την
σκηνή
όπου
πρέπει
να
βρεθούν
τα
σημεία
προβλήματος.
-
Το
κόκκινο
σίδερο
είναι
η
τυποποιημένη
παλέτα
χρωμάτων
της
βιομηχανίας
ενέργειας.
Σημείωση:
ανεξάρτητα
από
την
παλέτα
που
θα
επιλέξετε,
η
θερμική
θερμοκρασία
δεν
θα
αλλάξει
καθόλου.
3Πώς
να
επιλέξετε
έναν
κατάλληλο
θερμικό
φακό
για
κάμερα
υπέρυθρου;
-
Ο
κανονικός
φακός
μπορεί
να
χτυπήσει
κανονικούς
στόχους
με
την
κατάλληλη
απόσταση.
-
Για
τον
τηλεφακό,
είναι
κατάλληλος
για
στόχους
που
είναι
σχετικά
μικροί
και
πρέπει
να
παρατηρούνται
από
μεγάλη
απόσταση
-
Για
να
δεις
πιο
λεπτομερώς
αντικείμενα
από
κοντινή
απόσταση,
ο
φακός
ευρείας
γωνίας
είναι
καλύτερος.
-
Μακρο
φακό
είναι
για
να
βλέπει
πολύ
λεπτό
στόχο
με
κοντινή
απόσταση,
όπως
κύκλωμα
τσιπ.