| Τιμή | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Ωρα παράδοσης | Negotiable |
| Μάρκα | SensorMicro |
| Χώρος προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach |
| Αριθμός μοντέλου | iLC212 |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T |
| Brand Name | SensorMicro | Αριθμός μοντέλου | iLC212 |
| Certification | ISO9001:2015; RoHS; Reach | Χώρος προέλευσης | Wuhan, επαρχία Hubei, Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας | 1 κομμάτι | Price | Negotiable |
| Όροι πληρωμής | L/C,T/T | Ψήφισμα | 256x192 |
| Κατανάλωση ρεύματος | 700mW | Φασματικό εύρος | 8~14μm |
| Pixel Pitch | 12μm | NETD | ≤65mK |
| Ρυθμός καρέ | 25Hz/30Hz |
Μη ψυχόμενος πυρήνας υπέρυθρης κάμερας LWIR 256x192 12μm + Φακός 3.2mm για κάμερα ασφαλείας
Η
μη
ψυχόμενη
μονάδα
απεικόνισης
IR
iLC212
ενσωματώνει
τον
ανιχνευτή
υπερύθρων
(LWIR)
256x192
/
12μm
σε
επίπεδο
γκοφρέτας
(WLP)
και
μπορεί
να
καταγράψει
το
φάσμα
μακρών
κυμάτων
υπερύθρων
(LWIR)
που
κυμαίνεται
από
8
έως
14μm.
Προσανατολισμένο
για
πλήρως
βελτιστοποιημένο
SWaP-C,
η
θερμική
μονάδα
κάμερας
iLC212
είναι
ειδικά
σχεδιασμένη
για
εκείνους
τους
πελάτες
που
έχουν
αυστηρές
απαιτήσεις
σχετικά
με
το
μέγεθος,
το
βάρος
και
το
κόστος
στον
τομέα
της
ασφάλειας
και
της
επιτήρησης.
Λόγω
του
μικροσκοπικού
μεγέθους,
του
μικρού
βάρους
και
της
πολύ
χαμηλής
τιμής,
ο
θερμικός
πυρήνας
iLC212
ικανοποιεί
σε
μεγάλο
βαθμό
τις
απαιτήσεις
των
πελατών
για
χαμηλή
τιμή,
συντομεύει
τον
χρόνο
ανάπτυξής
τους
και
εξοικονομεί
κόστος
για
αυτούς.
Η
SensorMicro
ειδικεύεται
στο
σχεδιασμό,
την
κατασκευή,
τις
πωλήσεις
και
την
εμπορία
ανιχνευτών
θερμικής
απεικόνισης
και
υπέρυθρων
μονάδων.
Μπορούμε
να
παρέχουμε
στους
πελάτες
μας
μια
ποικιλία
λύσεων
θερμικής
απεικόνισης
υπερύθρων
που
συντομεύουν
τον
χρόνο
δευτερεύουσας
ανάπτυξης
και
μειώνουν
σημαντικά
το
κόστος
για
τους
πελάτες.
-
Πλήρως
βελτιστοποιημένη
εφαρμογή
SWaP-C
-
Κατάλληλο
για
διάφορες
θερμικές
κάμερες
ασφαλείας
-
Ένα
ευρύ
φάσμα
εφαρμογών
θερμικής
απεικόνισης
-
Χαμηλή
κατανάλωση
ενέργειας
| Μοντέλο | iLC212 |
| Απόδοση ανιχνευτή IR | |
| Υλικό | Μη ψυχόμενο οξείδιο του βαναδίου |
| Ανάλυση | 256×192 |
| Μέγεθος pixel | 12μm |
| Φασματική απόκριση | 8μm ~14μm |
| NETD | ≤65mK@F1.0@25℃@50Hz |
| Επεξεργασία εικόνας | |
| Ψηφιακό βίντεο | RAW/YUV/BT656; Υποστήριξη μετάδοσης βίντεο USB2.0; Γραμμή παραμέτρων υποστήριξης μέτρησης θερμοκρασίας |
| Ψηφιακός ρυθμός καρέ | 25Hz/30Hz |
| Εμφάνιση εικόνας | Μαύρο-ζεστό/λευκό-ζεστό/ψευδο-χρώμα |
| Αλγόριθμος εικόνας |
Διόρθωση
μη
ομοιομορφίας
(NUC) Μείωση θορύβου 3D εικόνας (3DNR) Μείωση θορύβου 2D (DNS) Συμπίεση δυναμικού εύρους (DRC) Βελτίωση EE |
| Χρόνος εκκίνησης | ≤3s |
| Μέτρηση θερμοκρασίας | |
| Εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας | -10℃~+50℃ |
| Εύρος μέτρησης θερμοκρασίας | -20℃~+150℃, Υποστήριξη επέκτασης εύρους μέτρησης θερμοκρασίας και προσαρμογής |
| Ακρίβεια μέτρησης θερμοκρασίας | ±3℃/±3% (πάρτε τη μεγαλύτερη τιμή) @23℃±5℃; η απόσταση μέτρησης θερμοκρασίας είναι 1,5m |
| Μέτρηση περιφερειακής θερμοκρασίας | Υποστήριξη μέτρησης θερμοκρασίας οποιασδήποτε περιοχής, έξοδος μέγιστης τιμής περιοχής, ελάχιστης τιμής και μέσης τιμής |
| SDK | Έκδοση Windows / Linux, Επίτευξη ανάλυσης ροής βίντεο και μετατροπής γκρι σε θερμοκρασία |
| Ηλεκτρική διεπαφή | |
| Εξωτερική διεπαφή |
Σύνδεσμος
30pin_HRS Είσοδος ισχύος Ψηφιακό βίντεο RS232-TTL/USB2.0 GPIO κ.λπ. |
| Επικοινωνία | RS232-TTL/USB2.0 |
| Επέκταση εξαρτήματος | Πίνακας VPC |
| Λογισμικό PC | |
| Λογισμικό ICC | Έλεγχος μονάδας και εμφάνιση βίντεο |
| Σύστημα ισχύος | |
| Παροχή ηλεκτρικού ρεύματος | DC 3.3V±0.1V |
| Διασπορά ισχύος | Σταθερή κατάσταση: 0.70W/3.3V @23±3℃ |
| Φυσική ιδιότητα | |
| Συνδετήρες |
Μοντέλο
εξωτερικού
συνδετήρα:
DF40C-30DP-0.4V
(51),
(HRS-Male) Μοντέλο συνδετήρα ζεύξης: DF40C (2.0)-30DS-0.4V (51), (HRS-Female) |
| Μέγεθος | 21mm×21mm×12.8mm (συμπεριλαμβανομένου του φακού 3.2mm) |
| Βάρος | 8.9g±0.5g (συμπεριλαμβανομένου του φακού 3.2mm) |
| Περιβαλλοντική προσαρμοστικότητα | |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40℃~+70℃ |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -45℃~+85℃ |
| Υγρασία | 5%~95%, μη συμπυκνωμένη |
| Αντοχή σε κρούση και δόνηση |
Κρούση:
ημιτονοειδές
κύμα,
40g/11ms,
3-άξονας,
6-κατεύθυνση Δόνηση: 5.35grms, 3 άξονες |
| Πιστοποίηση | ROHS2.0/REACH |
| Φακός | |
| Προαιρετικός φακός | 3.2mm/F1.1, HFOV: 55.6±2.8°; Επίστρωση: AR |
Η
μονάδα
θερμικής
απεικόνισης
iLC212
εφαρμόζεται
στον
τομέα
της
παρακολούθησης
ασφαλείας,
της
θερμογραφίας,
της
φορητής
συσκευής,
των
ηλεκτρονικών
οχημάτων,
του
έξυπνου
σπιτιού,
της
ανίχνευσης
ζωντανών
πλασμάτων
κ.λπ.
Διαφορετικό χαρτοφυλάκιο προϊόντων
Ένα ευρύ φάσμα μορφών προϊόντων, συμπεριλαμβανομένων ανιχνευτών υπερύθρων, πυρήνων κάμερας και μονάδων για την κάλυψη διαφόρων απαιτήσεων ενσωμάτωσης.
Ποικιλία προϊόντων
Πολλαπλές αναλύσεις συστοιχίας, μεγέθη pixel, ζώνες κυμάτων και συνδυασμοί επιλογών φακών παρέχουν μεγαλύτερη ευελιξία για διάφορες εφαρμογές.
Εξαιρετική απόδοση
Καθαρή απεικόνιση, συμπαγές μέγεθος, χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, υψηλή ευαισθησία και ισχυρή αξιοπιστία - σχεδιασμένο για να αποδίδει σε ένα ευρύ φάσμα περιβαλλοντικών προκλήσεων.
Εύκολη ενσωμάτωση
Πολλαπλές επιλογές διεπαφής καθιστούν την ενσωμάτωση απλή και επιτρέπουν την ταχεία ανάπτυξη σε πολλαπλά πεδία εφαρμογών.
1. Ποια είναι τα πλεονεκτήματα των ψυχόμενων θερμικών μονάδων;
Οι ψυχόμενες θερμικές μονάδες προσφέρουν πολλά πλεονεκτήματα, όπως:
Υψηλότερη ευαισθησία: Οι ψυχόμενες μονάδες μπορούν να ανιχνεύσουν μικρότερες διαφορές θερμοκρασίας, παρέχοντας καλύτερη ποιότητα εικόνας.
Μεγαλύτερη εμβέλεια: Μπορούν να καταγράψουν θερμικές πληροφορίες σε μεγαλύτερες αποστάσεις.
Υψηλότερη ανάλυση: Οι ψυχόμενες μονάδες προσφέρουν συνήθως υψηλότερο αριθμό pixel, με αποτέλεσμα πιο ευκρινείς και λεπτομερείς εικόνες.
Μειωμένος θόρυβος: Η διαδικασία ψύξης μειώνει σημαντικά τον θόρυβο του αισθητήρα, με αποτέλεσμα καθαρότερες εικόνες.
Κατάλληλο για προηγμένη ανάλυση: Οι ψυχόμενες μονάδες χρησιμοποιούνται συχνά για επιστημονική έρευνα, τηλεπισκόπηση και εξειδικευμένες εφαρμογές που απαιτούν ακριβείς μετρήσεις θερμοκρασίας και αναλυτικά στοιχεία.
2. Ποια είναι τα πλεονεκτήματα των μη ψυχόμενων θερμικών μονάδων;
Οι μη ψυχόμενες θερμικές μονάδες έχουν το δικό τους σύνολο πλεονεκτημάτων, όπως:
Χαμηλότερο κόστος: Οι μη ψυχόμενες μονάδες είναι γενικά πιο προσιτές από τα ψυχόμενα αντίστοιχά τους.
Συμπαγές μέγεθος: Είναι μικρότερες και ελαφρύτερες, καθιστώντας τις ευκολότερες στην ενσωμάτωση σε διάφορα συστήματα.
Χωρίς συντήρηση: Οι μη ψυχόμενες μονάδες δεν απαιτούν κρυογονικά συστήματα ψύξης, απλοποιώντας τις απαιτήσεις συντήρησης.
Άμεση εκκίνηση: Μπορούν να ενεργοποιηθούν γρήγορα και να παράγουν θερμικές εικόνες χωρίς την ανάγκη ψύξης.
Ενεργειακή απόδοση: Οι μη ψυχόμενες μονάδες καταναλώνουν λιγότερη ενέργεια σε σύγκριση με τις ψυχόμενες μονάδες.
3. Ποιες είναι οι τυπικές εφαρμογές των ψυχόμενων και μη ψυχόμενων θερμικών μονάδων;
Οι ψυχόμενες και μη ψυχόμενες θερμικές μονάδες βρίσκουν εφαρμογές σε διάφορους τομείς, όπως:
Ψυχόμενες θερμικές μονάδες: Επιτήρηση μεγάλης εμβέλειας, επιστημονική έρευνα, απεικόνιση υψηλής ανάλυσης κ.λπ.
Μη ψυχόμενες θερμικές μονάδες: Προσωπικές συσκευές νυχτερινής όρασης, φορητές θερμικές κάμερες, ασφάλεια αυτοκινήτων, επιθεωρήσεις κτιρίων, πυρόσβεση και ηλεκτρονικά είδη ευρείας κατανάλωσης.
Είναι σημαντικό να σημειωθεί ότι η συγκεκριμένη εφαρμογή και οι απαιτήσεις της υπαγορεύουν συχνά την επιλογή μεταξύ ψυχόμενων και μη ψυχόμενων θερμικών μονάδων.
4.
Είναι
ακριβή
τα
υπέρυθρα
θερμόμετρα
για
τη
μέτρηση
της
θερμοκρασίας
του
σώματος;
Τα
υπέρυθρα
θερμόμετρα
(γνωστά
και
ως
θερμόμετρα
μη
επαφής)
μπορούν
να
παρέχουν
μια
γρήγορη
εκτίμηση
της
θερμοκρασίας
του
σώματος.
Ωστόσο,
η
ακρίβειά
τους
μπορεί
να
επηρεαστεί
από
διάφορους
παράγοντες,
όπως
η
απόσταση
από
τον
στόχο,
οι
εξωτερικές
συνθήκες
θερμοκρασίας
και
η
βαθμονόμηση
της
συσκευής.
Για
ιατρικούς
σκοπούς,
συνιστάται
η
χρήση
θερμομέτρων
κλινικής
ποιότητας
για
ακριβείς
μετρήσεις.



