| Τιμή | USD 4812/pcs |
| MOQ | 1pcs |
| Ωρα παράδοσης | within 10 days |
| Μάρκα | BENERGY |
| Τόπος καταγωγής | Κίνα |
| Certification | CE UN38.3 MSDS ROHS |
| Αριθμός μοντέλου | BFB-80400AH |
| Λεπτομέρειες συσκευασίας | 1 τεμ ανά χαρτοκιβώτιο |
| Όροι πληρωμής | L/C, T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal |
| Δυνατότητα Προμήθειας | 100 τμχ την ημέρα |
| Brand Name | BENERGY | Αριθμός μοντέλου | BFB-80400AH |
| Certification | CE UN38.3 MSDS ROHS | Τόπος καταγωγής | Κίνα |
| Ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας | 1 τεμ | Price | USD 4812/pcs |
| Όροι πληρωμής | L/C, T/T, Western Union, MoneyGram, Paypal | Δυνατότητα Προμήθειας | 100 τμχ την ημέρα |
| Χρόνος Παράδοσης | εντός 10 ημερών | Λεπτομέρειες συσκευασίας | 1 τεμ ανά χαρτοκιβώτιο |
| Τύπος | LiFePO4 | Εφαρμογή | EV, Αποθήκευση ενέργειας, Ηλιακό σύστημα, UPS |
| Μέγεθος | Προσαρμογή | Εγγύηση | 2-5 χρόνια |
| Βάρος | Περίπου 420 κιλά. | OEM/ODM | Αποδεκτό |
| Σύνθετος τύπος | 25S4P | Κύκλος Ζωής | περισσότερες από 3000 φορές |
Μπαταρία Lithium Forklift 80V 400Ah - Άμεση αντικατάσταση για μεγάλες μάρκες, ανθεκτική & έξυπνο BMS
Προδιαγραφές μπαταρίας 80V:
| Τύπος προϊόντος | Μπαταρία φωσφορικού σιδήρου λιθίου |
| Επωνυμία | Benergy |
| Ονομαστική τάση | 80V |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 400AH |
| Τρόπος συσκευασίας | 25S4P |
| Μέγεθος |
900*700*655mm (Π,Μ,Υ) Μπορεί να προσαρμοστεί 35.43*27.56*25.79 ίντσες |
| Βάρος |
περίπου 420Kg 1146 λίβρες |
| Λειτουργία φόρτισης | CC/CV (Συνεχές ρεύμα/Συνεχής τάση) |
| Μέγιστο ρεύμα φόρτισης | ≤50A (Ρυθμιζόμενο) |
| Τάση διακοπής φόρτισης | 91.25V±0.05 |
| Τυπικό ρεύμα εκφόρτισης | ≤150A (Ρυθμιζόμενο) |
| Ρεύμα αιχμής εκφόρτισης @3 δευτ. | 350A (Ρυθμιζόμενο) |
| Τάση διακοπής εκφόρτισης | 62.5V |
| Διάρκεια ζωής κύκλου | >3000 φορές (φόρτιση/εκφόρτιση 0.5C, 100% DOD) |
| Θερμοκρασία εκφόρτισης | -30~60℃ |
| Θερμοκρασία φόρτισης | -20~60℃ |
| Εφαρμογή | Ηλεκτρική βάρκα, γιοτ, θαλάσσια, EV κ.λπ. |
| Εγγύηση | 2 χρόνια |
| Ένδειξη | Μπορεί να ταιριάξει |
| OEM/ODM |
Ναι
(Αποδεκτό) |
Πλεονέκτημα
της
μπαταρίας
λιθίου για
περονοφόρα
οχήματα
Οι μπαταρίες φωσφορικού σιδήρου λιθίου (LiFePO4) προσφέρουν πολλά πλεονεκτήματα για εφαρμογές περονοφόρων οχημάτων σε σύγκριση με τις παραδοσιακές μπαταρίες μολύβδου-οξέος. Ακολουθούν μερικά από τα βασικά πλεονεκτήματα:
* Προηγμένο BMS: Οι μπαταρίες Benergy διαθέτουν έξυπνο BMS που μπορεί να προστατεύσει τη συστοιχία μπαταριών από υπερφόρτιση / υπερ-εκφόρτιση / βραχυκύκλωμα / υπερ-θερμοκρασία . Κάντε την μπαταρία σας ασφαλέστερη.
* Οθόνη αφής Light: Οι μπαταρίες λιθίου Benergy ταιριάζουν με οθόνη LCD που μπορεί να δείξει την κατάσταση της συστοιχίας μπαταριών έγκαιρα. Και θα δώσει συναγερμό όταν η μπαταρία χρειάζεται φόρτιση.
*
Μεγαλύτερη
διάρκεια
ζωής
κύκλου:
Οι
μπαταρίες
LiFePO4
έχουν
σημαντικά
μεγαλύτερη
διάρκεια
ζωής
κύκλου
σε
σύγκριση
με
τις
μπαταρίες
μολύβδου-οξέος.
Μπορούν
να
αντέξουν
μεγαλύτερο
αριθμό
κύκλων
φόρτισης/εκφόρτισης
πριν
εμφανίσουν
αισθητή
υποβάθμιση
της
χωρητικότητας.
Αυτό
τις
καθιστά
πιο
ανθεκτικές
και
οικονομικές
μακροπρόθεσμα,
καθώς
απαιτούν
λιγότερες
αντικαταστάσεις
και
συντήρηση.
*
Ταχύτερη
φόρτιση:
Οι
μπαταρίες
LiFePO4
μπορούν
να
φορτιστούν
με
πολύ
ταχύτερο
ρυθμό
από
τις
μπαταρίες
μολύβδου-οξέος.
Έχουν
υψηλότερη
αποδοχή
φόρτισης,
επιτρέποντάς
τους
να
απορροφούν
ενέργεια
πιο
αποτελεσματικά
κατά
τη
φόρτιση.
Αυτό
μειώνει
τον
χρόνο
διακοπής
λειτουργίας
των
περονοφόρων
οχημάτων,
καθώς
μπορούν
να
επαναφορτιστούν
γρήγορα
κατά
τη
διάρκεια
διαλειμμάτων
ή
αλλαγών
βάρδιας.
*
Λειτουργία
χωρίς
συντήρηση:
Οι
μπαταρίες
LiFePO4
δεν
απαιτούν
τακτική
συντήρηση
όπως
οι
μπαταρίες
μολύβδου-οξέος.
*
Συνεπής
απόδοση:
Οι
μπαταρίες
LiFePO4
παρέχουν
μια
πιο
σταθερή
και
συνεπή
έξοδο
τάσης
καθ'
όλη
τη
διάρκεια
του
κύκλου
εκφόρτισής
τους.
Αυτό
σημαίνει
ότι
τα
περονοφόρα
οχήματα
που
τροφοδοτούνται
από
μπαταρίες
LiFePO4
θα
έχουν
πιο
προβλέψιμη
και
αξιόπιστη
απόδοση,
διατηρώντας
σταθερή
ισχύ
και
ταχύτητα
μέχρι
να
εκφορτιστεί
πλήρως
η
μπαταρία.
*
Ασφάλεια:
Οι
μπαταρίες
LiFePO4
θεωρούνται
ασφαλέστερες
από
τις
μπαταρίες
μολύβδου-οξέος.
Έχουν
υψηλότερη
θερμική
σταθερότητα
και
είναι
λιγότερο
επιρρεπείς
σε
θερμική
διαφυγή
ή
κινδύνους
πυρκαγιάς.
Επιπλέον,
δεν
περιέχουν
επικίνδυνα
υλικά
όπως
μόλυβδο
ή
οξύ,
καθιστώντας
τις
πιο
φιλικές
προς
το
περιβάλλον.
Γιατί να επιλέξετε συστοιχία μπαταριών Benergy 48V/ 80V Lifepo4;
Η Benergy 48V 400Ah είναι μια μπαταρία φωσφορικού σιδήρου λιθίου (LiFePO4) με ονομαστική χωρητικότητα 400Ah. Ο μοναδικός συνδυασμός τεχνολογίας αιχμής και έξυπνου λογισμικού καθιστά αυτή τη μπαταρία λιθίου στιβαρή, ασφαλή και εύκολη στη χρήση για λύση ισχύος περονοφόρων οχημάτων. Σε σύγκριση με τις συμβατικές μπαταρίες μολύβδου-οξέος, η μπαταρία λιθίου Benergy 80V 400Ah προσφέρει τεράστια εξοικονόμηση βάρους και χώρου. Είναι πολύ αποδοτική, έχει εξαιρετικά υψηλές επιδόσεις και δεν απαιτεί συντήρηση.
Εικόνα συστοιχίας μπαταριών:
Προσαρμογή συστοιχίας μπαταριών λιθίου 80V 83.2V 400AH
Πακέτο
Εφαρμογές:
Οι συστοιχίες μπαταριών φωσφορικού σιδήρου λιθίου Benergy 48V 80V μπορούν να χρησιμοποιηθούν ευρέως για ηλεκτρικά περονοφόρα οχήματα, reach truck, ηλεκτρικά στοίβαξης, sissor stacker, ηλεκτρικά στοίβαξης πίσω από το περπάτημα κ.λπ.
Πιστοποιήσεις:
Συχνές ερωτήσεις:
Ε1:
Μπορώ
να
κάνω
OEM/ODM;
A1:
Ναι, Καλωσορίζουμε
OEM
ή
ODM.
Η
Benergy
έχει
την
ικανότητα
να
συνεργαστεί
μαζί
σας
για
την
ανάπτυξη
και
την
κατασκευή
προϊόντων
σύμφωνα
με
τις
συγκεκριμένες
απαιτήσεις
και
την
επωνυμία
σας.
Η
ομάδα
μας
έχει
εμπειρία
στη
συνεργασία
με
πελάτες
για
τη
δημιουργία
προσαρμοσμένων
λύσεων.
Παρακαλούμε
δώστε
μας
περισσότερες
λεπτομέρειες
σχετικά
με
τις
ανάγκες
σας
και
θα
χαρούμε
να
συζητήσουμε
τις
δυνατότητες
και
να
παρέχουμε
περαιτέρω
βοήθεια.
Ε2:
Πώς
πρέπει
να
πληρώσω;
A2:
Μπορείτε
να
πληρώσετε
μέσω
T/T,
PayPal,
Western
Union,
Cash
κ.λπ.,
100%
T/T
εκ
των
προτέρων
για
δείγματα.
Για
μεγάλες
ποσότητες,
30%
T/T
εκ
των
προτέρων
μόλις
επιβεβαιωθεί
η
παραγγελία
και
το
υπόλοιπο
πριν
από
την
αποστολή
μέσω
T/T
ή
L/C
κ.λπ.
Εάν
προτιμάτε
άλλους
όρους
πληρωμής,
επικοινωνήστε
ελεύθερα
μαζί
μας.
Ε3:
Ποιος
είναι
ο
χρόνος
παράδοσης
εάν
κάνουμε
μια
παραγγελία;
A3:
Εξαρτάται
από
τις
ποσότητες
παραγγελίας.
Συνήθως,
μπορούμε
να
παραδώσουμε
αγαθά
εντός
10
-15
εργάσιμων
ημερών
για
μικρές
παραγγελίες,
για
περισσότερες
QTY.
παραγγελία,
ας
επιβεβαιώσουμε
όταν
κάνετε
επίσημη
παραγγελία.
Ε4:
Είστε
εργοστάσιο
ή
εμπορική
εταιρεία;
A4:
Είμαστε
επαγγελματίας
κατασκευαστής
κυψελών
και
συστοιχιών
Lifepo4
με
δικό
μας
εργοστάσιο
και
μάρκα
BENERGY.
Παρέχουμε
όλα
τα
είδη
υπηρεσιών
OEM/ODM
για
πελάτες
σε
όλο
τον
κόσμο.
Ε5.
Ποια
είναι
η
εγγύησή
σας;
A5:
Προσφέρουμε
2
-5
χρόνια
εγγύηση
για
όλη
τη
συστοιχία
μπαταριών
μας.
Εξασφαλίζουμε
τουλάχιστον
3000
κύκλους
ζωής
για
τη
συστοιχία
μπαταριών
LiFePO4,
που
σημαίνει
ότι
μετά
από
3000@80%
DOD,
θα
υπάρχει
ακόμα
περίπου
80%
χωρητικότητα.
Μπορείτε
να
το
χρησιμοποιήσετε
για
τουλάχιστον
5
χρόνια
για
κανονική
φόρτιση
και
εκφόρτιση
1
φορά
την
ημέρα.



